Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo-f - Intel P35 Bearlake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja to to w ogóle mam jaja z tą mobo, nie dość,że PCIE (albo coś z tym związane) dziwnie działa- ekran widać dopiero po załadowaniu sterowników do grafy (sprawdzałem grafe na innej mobo i jest ok, stąd podejrzenie na mobo ), to jeszcze mobo nie potrafi wystartować z dysku na IDE.

Zmiana biosu z 1.3 na 1.7 nie dała nic :(

Ktoś ma pomysły co z tym zrobić,oprócz oddania na gwarancje,bo to krok ostateczny na który niemam czasu i tak.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, panowie prawde mowiac nie chce mi sie czytac calego tematu - mam wybrac mobo pod e8200 do jutra rano :)

1.czy ta msi robi stabilnie jakies 500+ fsb?

2.jak sie ma sprawa z vdroopem (mierzyl ktos?)

3.nie ma problemow z obsluga reaperow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem P35 Neo-F, ukrecilem 2.9Ghz na e2160 rew M0 i dalej nic nie pomaga :) NIe wiem co z nia jest ? Przegladalem temat u Was 2.7ghz to max czy teraz z nowym biosem sie to zmienilo ? i oc konczy sie tak jak u mnie ?

 

Martwi mnie tez ze z biosu mam 1.375V podawane na cpu a CPU-Z pokazuje od 1.408 V do 1432 V czy to jest normalne, czujniki sa takie ? a na procku jest faktycznie te 1.375V

 

Czy jak mam to rozumiec :) ? Pozdrawiam

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się bios w wersji 1.9. Klik!

 

Edit:

 

Zauważyłem ciekawą rzecz, naciśnięcie klawisza F4 ukazuje dodatkowe opcje w biosie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze sie do tematu też mam wyżej wymienioną płyte(patrz sygnaturka) i procek e6300 (patrz sygnaturka) tylko troche inny problem otóż po podkręceniu procka na 3,3 wydajność w w memoryteście everesta spada zamiast rosnąć.Dodam że bios płyty głównej mam najnowszy czyli 1.9

 

Dołączona grafika

 

Gdy procek jest podkręcony na 3129 wydajność jest dobra taka jaka powinna być co widać na załączonym screenie ale gdy przekrocze magistrale choćby o 2 czyli na przykład 448fsb to średnia wartość odczytu zapisu i kopiowania w evereście spada gdzieś o 3000 m/s.

A gdy podkręce proca na 3,3ghz magistrala 472 to wydajność jest już tragiczna co widać na screenie

 

Dołączona grafika

 

Poszukałem troche w googlach i dowiedziałem sie że wydajność spada przez zbyt luźne timingi chipsetu i teraz moje pytanie brzmi czy do sie coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się może podepnę pod dyskusję - mam problem z dzielnikami pamięci

Jakiego dzielnika bym nie ustawił - system wystartuje przejdzie N-godzin testów

a po restarcie kompa ZAWSZE wbija mi 1:2 i zazwyczaj wita mnie komunikat o nieudanym OC ;]

Musiałem na sztywno ustawić dzielnik 1:2 i tak kręcić...co oczywiście odbija się mocno na zakresie OC proca przy tak wyżyłowanej pamięci ;]

System działał stabilnie na 3,4 Ghz i pamięciach ~920 Mhz Cl5 - po restarcie BIOS pokazywał 3,4 Ghz proc >1100 Mhz ram

 

BIOS najnowszy (1.A0 bodaj - update z wczoraj, na 1.7 - dokładnie to samo)

E5200

A-Data 800tki

 

ktoś miał podobny problem/zna rozwiązanie ?

Edytowane przez Bethrezen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się może podepnę pod dyskusję - mam problem z dzielnikami pamięci

Jakiego dzielnika bym nie ustawił - system wystartuje przejdzie N-godzin testów

a po restarcie kompa ZAWSZE wbija mi 1:2 i zazwyczaj wita mnie komunikat o nieudanym OC ;]

Musiałem na sztywno ustawić dzielnik 1:2 i tak kręcić...co oczywiście odbija się mocno na zakresie OC proca przy tak wyżyłowanej pamięci ;]

System działał stabilnie na 3,4 Ghz i pamięciach ~920 Mhz Cl5 - po restarcie BIOS pokazywał 3,4 Ghz proc >1100 Mhz ram

 

BIOS najnowszy (1.A0 bodaj - update z wczoraj, na 1.7 - dokładnie to samo)

E5200

A-Data 800tki

 

ktoś miał podobny problem/zna rozwiązanie ?

Najwszy bios to 1.9.A tak poza tym może płyta ta nie lubi tych pamięci ma z nimi konflikt i dlatego tak sie dzieje.Spróbuj ją przetestowac na innych pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam probelm zabralem sie za moje pierwsze oc wlasnie na tej plyciei. Chcialem zmienic napiecie na procku ale sie nie da, tam gdzie sa do ustawiania napiecia procka, ramu ( w biosie) wszytko jest ustawione na auto i nie da sie tam nic zmienic. Da sie to jakos "odblokowac" zeby dalo sie zieniac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie da sie ten napis AUTO jest szary i z tego co widze wszedzie gdzie jest szary w innych ustawieniach nie da sie zmieniac danej opcji.

Moze je zle szukam zmiania sie napiecie w tej samej zakladce gdzie podnosi fsb??(bo wlasnie tam mam te auto)

Edytowane przez Endriu102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

złożyłem kuzynowi komputer na tej płycie i do tego Intel E5200.

 

W biosie wyłączyłem EIST i i kiedy chciałem ustawić właściwą częstotliwość dla E5200 czyli 12,5x200MHz to nie mogłem tego zrobić ponieważ maksymalny mnożnik jaki był do wyboru do x12 co dawało 2400Mhz.

 

Co źle robię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z góry przepraszam, że nie przeszukałem tematu ale w tym momencie używam telefonu do połączenia z netem i każdy kb się liczy ;) moje pytanie brzmi, czy na tej płycie istnieje możliwość obniżenia napięcia procesora? z tego co pamiętam jest możliwość ustawienia 2.1V ale poniżej defaultowego nie da się nawet o 0.001V :/ Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem płytę MSI P35 Neo-F i zabrałem się za OC, tylko nie umiem odblokować w biosie zmiany napięć, wszystkie są na AUTO i nie da się ich ruszyć, o co chodzi?, jak to zrobić?, BIOS mam wg cpu-z 1.10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem płytę MSI P35 Neo-F i zabrałem się za OC, tylko nie umiem odblokować w biosie zmiany napięć, wszystkie są na AUTO i nie da się ich ruszyć, o co chodzi?, jak to zrobić?, BIOS mam wg cpu-z 1.10.

7 postów wyżej masz odpowiedz, na dokładnie to pytanie, ale widać, że nie chce się szukać...

Totalne lenistwo i tyle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szarak

Witam!

Posiadam płytę główną MSI P35 NEO-F i podejrzewam, że jest ona winowajcą następującego problemu. Otóż czasami (nie zawsze) kiedy uruchamiam komputer, słyszę jak się załącza, ale na monitorze nic się nie pojawia, muszę go zresetować i uruchomić ponownie. Podejrzewam, że jest to właśnie wina płyty głównej.

Zapodam screena z CPU-Z:

 

Dołączona grafika

 

Wnioskując z Waszych wcześniejszych wypowiedzi nie jest to najnowszy BIOS.

Czy to może być problemem? Czy uaktualniony BIOS może dać dużo większe wyniki w OC?

 

EDIT:

Dlaczego jako najnowszą wersję BIOSU program wykrywa 1.A0?

Mam do niej zaktualizować?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Szarak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam problem z płytą. Komputer odpala, a ekran czarny pomaga tylko reset i często gęsto kilka resetów, bo nie zawsze chcę wstać po jednym resecie. Czasami komputer włącza się od razu bez użycia resetu, ale częściej są problemy. Wersja biosu 1.A0 to bios V1.10 , czyli najnowszy.

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szarak
czeku -> Mam dokładnie tak samo. Na najnowszym BIOSie też masz ten problem? Edytowane przez Szarak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakbym zrobił BSEL mod na 266 ewentualnie na 333, to nie będzie tak świrować płyta?

Postaram się, to sprawdzić w najbliższy weekend. Poinformuję o rezultatach, oby pozytywnych :)

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...