Skocz do zawartości
Gość kamil2201

Kilka Problemów Z Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil2201

Witam. Tydzień temu nabyłem nowego FlowPina z skrętakmi obrotowymi gratis nk12 i sm 8\10. Mam następujący problem. Nie moge nakręcić nakretki na tego flowa brakuje baaardzo mało ale przy użyciu siły za nic nie chce dalej iść. Zakręcić go zakręce jak się zdenerwuje :lol: Ale to bedzie szło bardzo cięzko i mysle ze jak dokręce to kluczem to podczas użytku może ten waż się zsunąć. Takie zakrętki się cieżko aż tak nakręca? Waż to cellfast 8\10 i tu dam foto :

Dołączona grafika

 

W Abadonie pr0 miałem to samo. Ale w ruch poszedł pilnik i spiłowałem ten rant który widać na foto. Po minucie waż nachodził już bez użycia ogromnej siły. Spokojnie kluczem dokręciłem dość solidnie i się trzyma :lol2:

Dołączona grafika

 

 

Zeby nie zakładać kolejnego tematu spytam się jak pozbyć się tego matu z tego Flowa:

 

Dołączona grafika

 

Całoś prezentuje się tak :

Dołączona grafika

 

PS warto było go kupić ( nowy jest ) za 75zł plus sm 8\10 i nk12 i te skrętki obrtowe na nim? A i nowa zapinka na am2. Blok jest przyciety wiec nie bedzie przeszkadzał kondesatorom. Pozdro i sorry za te pytania ale nie moge sobie z tym poradzić :mur:

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nia naciągaj węża na króciec do końca bo nigdy nakrętki nie nałożysz. Wystarczy tylko do tego pierwszego zgrubienia. Po drugie wez na palec trochę płynu do zmywania i dla lepszego poślizgu upaćkaj nim końćówkę węża.

Wyczyścić spód możesz Cilitem (taki środek do czyszczenia ubikacji itp), ale nie operuj nim za długo, bo sie mogą zacieki porobić.

Lub jeśli posiadasz w domu taki środek to czyszczenia chromowanych naczyń, też możesz go zastosować.

 

P.S.: Na nowego to on chyba nie wygląda. Ale co za różnica, bloki sie tak nie zużywają, czasami wymagają konserwacji ;) Warto było.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakrętkę dokręcisz spokojnie z wężem naciągniętym do końca. Na samym końcu posmaruj wąż odrobiną płynu do zmywania i powoli dokręcaj kluczem. Jeżeli króciec masz wkręcony w pleksę to musisz go zablokować (kluczem lub kombinerkami), żeby się nie wkręcał i nie rozsadził materiału. Zrobiłem tak u siebie - siedem króćców w pleksie, dwa w chłodnicy i dwa w bloku na CPU.

 

Mat spoleruj wodnym papierem ściernym 800 - 1000. Żeby nie wracał musisz oddać blok do niklowania.

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Leżał około pól roku. Nie był zastosowany w układzie więc jest nowy. A taki waż nie ma prawa zejść?

 

Edit @ Miazga naciągnełem tak jak kazałeś i jest to samo. Brakuje kurde tak minimalnie. dociskam śrube z całej siły ale za gwin nie chce załapać. Już mnie paluchy bolą ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden sposób (ja u siebie tak zrobiłem) wystarczy powiększyć otwory w nakrętkach. Ja do tego użyłem kamienia szlifierskiego i wiertarki

 

Dołączona grafika

 

EDIT: niektórzy robią to też nożyczkami, aczkolwiek jest to imho niewolnicza robota

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Omg nożyczkami? :wink: O narzędzia się nie marwcie bo garażyk mam pokaźny. Właśnie o tym pisałem miazga że pilnikiem delikatnie przypiłowałem te nakrętki i poszło jak po maśle i trzyma się spoko. Teraz jak mam najlepiej założyć tego celfasta na trójnik i nk 12? Ciepła woda i co jeszcze może się przydać? PS w piątek dam foty z wodowania jak się uda to wszystko

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być gorąca woda.

Lecz ja sie w to nie bawiłem, szybciej pójdzie jak weźmiesz zapalniczkę w łapę a wąż od razu zrobi sie mięciutki. Tylko nie przesadź bo sie wąż osmoli. Wypróbuj sobie na kawałku i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Własnie tak też próbowałem bo kurde na wodzie wzącej w szklance nie dawało to dobrego efektu a nie przeniose kompa do kuchni z wężem żeby cały czas pod gazem waż z wodą trzymać.

 

Edit jaki ten Cellfast uparty. Podgrzałem go zapalniczką a on swoje na nk12 nie chce wejść gnie się.. kurde szalu dostaje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawiń końcec węza papierem toaletowym, odsuń go tak zeby wystawał kawałek który akurat wejdzie na połowe krócca. zmocz srajtasme i ogrzej zapalniczką cellfasta - tą końcówke która wystaje.

Papier zapobiega rozmiękczaniu częsci którą napierasz na króciec by wsunąć ogrzany waz. wtedy jest on sztywny i sie nasuwa ładnie - pod warunkiem że nk12 usmarujesz płynem do mycia naczyń - obficie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciepła wodę odradzam.... wąż się robi miękki, nie wchodzi dalej i jest kibel :P ja mogę polecić kombinerki czy obcęgi jak kto woli... kładziesz do węza i rozciągasz....polix 8/11 i inno 8/10 wchodzą na nk12 i nie ma że boli :P jak nie wierzysz zobacz mój kibel który jest w sigu... prędzej był aquael który miał owe króćce

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Tyle to ja nie naleje napewno. Czy po zainstalowaniu tego płynu na nk waż się nie zsunie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cellfastem jest bardzo ciezko, ale jest to do zrobienia. W bloku masz krocce obrotowe. Plekse oklej czyms lub poloz na nia kawalek papieru (zeby nie uszkodzic kluczem/kombinerkami), dol zlaczki chwytasz kluczem, a nakretke (z wezem posmarowanym plynem do naczyn) chwytasz kombinerkami pod karem takim: /, i dociskajac nakretke obracasz tyle razy az chwyci gwint.

 

Przy malym grzebaniu w ukladzie jest to do zniesienia, ale przy wiekszym majstrowaniu to jest uciazliwosc. Ja odpuscilem ten waz i przeszedlem na Innovateka. No chyba ze przejdziesz na choinki.

 

Co do spodu... Nie rozumiem - jaki mat jest na spodzie?? Jeszcze tuz przed wyslaniem czyscilem spod alkoholem izopropylowym. Wygladal ladnie:

 

Dołączona grafika

 

PS. Korzystalem takze z metody z nozyczkami - polecam.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zakladalem dzisiaj troche weza wlasnie cellfast 8/11 na zlaczki obrotowe. Faktycznie nie bylo to latwe.

Zroblem to jeszcze inaczej :D

Sciankie weza na samym koncu scialem lekko na skos. Polepszylo to mozliwosc zakrecenia zlaczki.

 

Cellfast jest fajnym miekkim wezem, dobrze sie uklada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Nie będe stosować tu żadnych płynów i innych rzeczy. Poprostu zpiłuje tą nakrętke aż waż najdzie sobie elegancko. Jak załozyć na nk12? Hmm pozostaje ten trick z zapalniczką.

@ Martinii wiem blok na fotach jest oki ale do mnie taki spód nie trafił. Był matowy i nic się od niego nie odbijało. Troche cylitu i jest jakiś tam efekt ale nie taki jak przy dobrej polerce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...