Skocz do zawartości
Juzef

Dobre A Tanie Chłodzenie - ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat mało oryginalny. Jakkolwiek zebrałem już nieco opinii w tej sprawie, nie mogę jednak się zdecydować. Myślę jednak że pójdzie łatwiej jak z obudową...

Otóż priotytetem jest wymiana chłodzenia na grafice, gdyż oryginalne (nie-Zalman bynajmniej) rzęzi niemiłosiernie. Tutaj do wyboru mam raczej: Pentaka XC-70 Cu lub Zalmana VF-700-Cu. Główny tu dylemat jak dla mnie to cena - czy naprawde opłaca się dokładać ~40zł do Zalmana? Wolałbym taniej, za róznice byłby wiatrak do budy...

Dalsza sprawa to chłodzenie proca. Nie jest aż tak pilne, gdyż box daje radę. Został się jednak po starym sprzęcie półroczny Pentagram NXC-100 AlCu. Co byście radzili, użyć go? Tylko czy dałby rade przy ~2,8GHz i znośnych odgłosach? Wiem że pewno fryzjer lepszy, ale taką ewentualność też trzeba sprawdzić...

Dziękuję za powagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat mało oryginalny. Jakkolwiek zebrałem już nieco opinii w tej sprawie, nie mogę jednak się zdecydować. Myślę jednak że pójdzie łatwiej jak z obudową...

Otóż priotytetem jest wymiana chłodzenia na grafice, gdyż oryginalne (nie-Zalman bynajmniej) rzęzi niemiłosiernie. Tutaj do wyboru mam raczej: Pentaka XC-70 Cu lub Zalmana VF-700-Cu. Główny tu dylemat jak dla mnie to cena - czy naprawde opłaca się dokładać ~40zł do Zalmana? Wolałbym taniej, za róznice byłby wiatrak do budy...

Dalsza sprawa to chłodzenie proca. Nie jest aż tak pilne, gdyż box daje radę. Został się jednak po starym sprzęcie półroczny Pentagram NXC-100 AlCu. Co byście radzili, użyć go? Tylko czy dałby rade przy ~2,8GHz i znośnych odgłosach? Wiem że pewno fryzjer lepszy, ale taką ewentualność też trzeba sprawdzić...

Dziękuję za powagę.

Jeśli miałbym zaoszczędzić 40zl to brałbym Pentagrama a jesli większa uwage przykładałbym do jakosci wykonania i trwałości to brałbym Zalmana.

 

Na chłodzeniu procka juz bym tak nie oszczędzał.Freezer jest dużo lepszym rozwiązaniem IMO-wydajniejszy,cichszy, i pokazuje na co go stac przy wyższych taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... no dobra, fryzjer będzie więc raczej na pewno. A co do grafy to jak sądzę pentak powinien starczyć, na oryginale stoi ~45st. wiec ten moze da radę, a do Zalmana to jednak za duża róznica jak dla mnie....

 

A czy warto od Pentaka brać Zalmana VF700 AlCu?

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...