Skocz do zawartości
P3ch

Program Płatnik I Mały Kłopot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bez owijania w bawełne. Sprawa wygląda tak mamy na firmie stare zestawy komp, na nich win98 na których jest program płatnik.

Stało się tak że program nie widzi stacji dyskietek, tzn W systemie stacja dyskietek widnieje i działa, a program niestety nie chce zapisać na tej dyskietce danych. Czy wie ktoś może z czym się to je, siedze z tym od wczoraj ale niestety nie mogę sobie z tym poradzić , miał może ktoś podobny problem? Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem wybitnym znawcą, ale zacząłbym najpierw od spróbowania zapisu na inna dyskietkę a potem przyczepiłbym się do napędu dyskietek - różnie się one zachowują - często się wieszają itd. albo ja mam poprostu do nich pecha

Edytowane przez The_Wayn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem wybitnym znawcą, ale zacząłbym najpierw od spróbowania zapisu na inna dyskietkę a potem przyczepiłbym się do napędu dyskietek - różnie się one zachowują - często się wieszają itd. albo ja mam poprostu do nich pecha

Dzięki że odpisałeś , sprawa wygląda inaczej normalnie jeśli klikam na dyskietke to ją widze mam możliwość zapisu itd , ale jak tylko Pani Sekretarka wchodzi do programu to nie może tych danych na nie importować , ale dopisze jeszcze jedną rzecz co mogło się przyczynić do tego, komp był wymieniany i cała zawartość starego dysku została skopiowana 1:1 oczywiście potem sterowniki były dograne itd. I na początku dyskietka w programie działała ale póżniej się coś powaliło i mam straszny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się "samo" zwaliło, to może spróbuj przeinstalować Płatnika. Zrób tylko kopię bazy danych (tudzież innych ważnych dok. i upewnij się że pamiętasz hasło do bazy).

A swoją drogą, to program jest poprostu genialny z tymi dyskietkami. Rozumiem, że masz problem z kluczem prywatnym, bo inne rzeczy to można zapisywać/odczytywać z dowolnej lokalizacji.

 

 

 

edit

 

Sposób na dyskietkę

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się "samo" zwaliło, to może spróbuj przeinstalować Płatnika. Zrób tylko kopię bazy danych (tudzież innych ważnych dok. i upewnij się że pamiętasz hasło do bazy).

A swoją drogą, to program jest poprostu genialny z tymi dyskietkami. Rozumiem, że masz problem z kluczem prywatnym, bo inne rzeczy to można zapisywać/odczytywać z dowolnej lokalizacji.

Nie wiem czy przypadkiem nie robil im to kolunio z zusu . upewnie sie ze maja haslo do bazy i ten klucz który jest potrzebny ponoc poniewaz tak wyczytalem w necie , nie mialem stycznosci z tym programem dlatego nie znam sie na jego obsludze , poprostu kolega mnie poprosil zebym mu do tego zajrzal poniewaz mu to nie dziala , oczywiscie z checia pomocy zgodzilem sie ale jak widac nie umiem sie uporac z programem , jak by mi ktos mogl napisac gdzie ta baza sie znajduje , w programie ( zrob kopie zapasowa ) czy jeszcze moze gdzies indziej cos jest co powinienem skopiowac aby zabezpieczyc dane z góry dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...