Skocz do zawartości
Torwald

Czarny Pasek Z Prawej Strony Ekranu (screen)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z lapkiem...

Po zainstalowaniu win XP PRO (wczsniej byl preinstalowany Home) nie moge ustawic pelnej rozdzialki w lapku.

Maksymalna jaka da sie uzyskac pod winda to 969x768 (powinno byc 1024x768), pojawia sie czarny pasek z prawej strony ekranu (http://i41.photobucket.com/albums/e294/tomecki/DSC00036.jpg) i za chol*re nie moge sie go pozbyc. Wyglada to tak , jakby mi lapek ograniczyl max rozdzialke sprzetowo...

Najnowsze stery nic nie daja... Aktualizacje z MS tez...

 

Niech mnie ktos poratuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pomaga, wgrywalem juz z roznych plytek xp pro, za kazdym razem jest to samo. Jak przywracalem system z backup dvd (dolaczona do lapka) to wsio bylo ok.

Podobno nie tylko ja mam taki problem, w necie znalazlem kilka osob z takim paskiem na ekranie (jedna z nich wrzucila wlasnie w/w screena).

 

Dalem posta na forum toshiby, moze cos poradza...

Musze sie jeszcze kumpla spytac czy ma taki problem, tez ma toshibe 1410, tyle ze slabsza wersje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz świeży system, to wgraj go jeszcze raz. Czasami nawet XP potrafi się źle wgrać.

Ciekawe. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

 

 

Niech mnie ktos poratuje...

Poratuje, poratuje. Daj mi tylko trochę czasu. Jest to tzw. "Toshiba black bar issue". Problem bardzo często spotykany w Twoim modelu.

 

"This issue is due to the fact the BIOS contains improper display information and the more recent display drivers are not correctly obtaining the displays EDID. "

 

Poszukam rozwiązania i dam znać. Na dobry początek zrób update BIOS'a.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poratuje, poratuje. Daj mi tylko trochę czasu. Jest to tzw. "Toshiba black bar issue". Problem bardzo często spotykany w Twoim modelu.

 

"This issue is due to the fact the BIOS contains improper display information and the more recent display drivers are not correctly obtaining the displays EDID. "

 

Poszukam rozwiązania i dam znać. Na dobry początek zrób update BIOS'a.

No to teraz juz wiem jak to sie nazywa "fachowo" ;] Poszukam w necie, moze cos znajde.

 

Update BIOS'u wolalbym pominac, mam uszkodzona stacje dyskietek a dvd jakos dziwnie dziala ostatnio...

 

 

wgraj sterowniki od karty jeszcze raz i do matrycy ;)

Od grafiki juz zainstalowalem najnowsze omegi, nie pomoglo. Sterow do matrycy nigdzie nie widzialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba coś znalazłem.

 

Najpierw:

1. Wejdź na tą stronę i ściągnij wersję sterowników oznaczoną "61.76" http://www.laptopvideo2go.com/drivers/xp/15

2. instalujesz te sterowniki

3. Musisz wyszukać w systemie plik o nazwie "nv4_disp" i zamieniasz go na ten nv4_disp.zip

4. Restartujesz laptopa.

 

 

Jeśli nie pomoże pisz. Będziemy myśleć dalej.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem te sterowniki i zadzialalo. W systemi nie znalazlem takiego pliku, ale go "zainstalowalem" na wszelki wypadek. Tak czy inaczej jest juz OK, wielkie dzieki!

 

Swoja droga to ciekawy jestem gdzie znalazles rozwiazanie problemu i dlaczego ten blad wystepuje w wiekszosci sterownikow...

 

Temat mozna zamknac albo dodac do jakiegos FAQ, moze sie komus jeszcze przyda.

 

UPDATE:

Cos jest jednak nie tak... Niby mam teraz pelna rozdzialke, ale za to okienka "plywaja" tak jakby stery byly nie do konca zainstalowane (defaultowe).

Wlasnie sprawdzilem, karta jest <nieznana>...

 

UPDATE 2:

Zainstalowalem najnowsze omegi z podmienionym plikiem nv4_disp.inf i w koncu jest OK. Karta jest wykrywana normalnie.

Jak w wydajnoscia, przetestuje jutro.

Edytowane przez Torwald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem te sterowniki i zadzialalo. W systemi nie znalazlem takiego pliku, ale go "zainstalowalem" na wszelki wypadek. Tak czy inaczej jest juz OK, wielkie dzieki!

 

Swoja droga to ciekawy jestem gdzie znalazles rozwiazanie problemu i dlaczego ten blad wystepuje w wiekszosci sterownikow...

 

Temat mozna zamknac albo dodac do jakiegos FAQ, moze sie komus jeszcze przyda.

 

Ma to związek z BIOS'em karty graficznej. Na chłopski rozum tłumacząc źle zapodaje parametry dotyczące rozdzielczości. Błąd można ominąć poprzez jej zflashowanie, ale ciężko taki obraz BIOSU znaleźć.

 

Jak jesteś dociekliwy to sprawdź Sobie jaką wersję Biosu ma Twoja karta graficzna.

Jeśli jest to jedna z tych wersji to problem występuje. (4.17.00.41.C5 oraz 4.17.00.41.C7)

 

Gdzie znalazłem ?? www.google.pl

 

Jestem tylko ciekaw, czy ten plik "nv4_disp" rzeczywiście coś zmienia. Do jakiego katalogu go wgrałeś ??

 

 

Cos jest jednak nie tak... Niby mam teraz pelna rozdzialke, ale za to okienka "plywaja" tak jakby stery byly nie do konca zainstalowane (defaultowe).

Wlasnie sprawdzilem, karta jest <nieznana>...

1. To ściągnij wersję "165.01" http://www.laptopvideo2go.com/drivers

2. instalacja

3. i tym razem ten plik wyszukujesz i zamieniasz (jest inny niż tamten pomimo podobnej nazwy). nv4_disp.zip

4. restart

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...