Skocz do zawartości
user_out_241

Złożyłem Zestawik, Proszę O Ocenę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Czas na upgrade kompa, co w moim przypadku oznacza po prostu kupno nowego Piecka. Przygotowałem następujący zestaw:

 

1. Intel Core 2 Duo E6420 /2.13GHz, 4MB/ BOX 669 zł

2. Gigabyte 965P-S3 (iP965) 339 zł

3. OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum 360 zł

4. Samsung 250GB 7200rpm 8MB cache ATA133 220 zł

5. EVGA GeForce 8800GTS 640MB (500/1600) HDTV 2xDVI 1399 zł

6. BeQuiet StraightPower 500W 330 zł

7. Obudowa ? zł

8. Nagrywarka DVD na SATA ? zł

 

Razem: 3317 zł brutto + obudowa i nagrywarka (ceny z www.esc.pl, w zwykłym sklepie będzie trochę drożej, ale co zrobić).

 

Ad.3

Absolutnie się nie upieram przy pamięciach - otwarty jestem na wszelkie sugestie. Sprzętu na razie nie chciałbym podkręcać, ale w przyszłości (jak gierki zaczną się niemiło przycinać) pewnie się na to skuszę.

 

Ad.4

Widzę, że wersja 320 GB ma cache 16 MB. Warto więc dla tego cache dopłacać 65 zł? Na dodatkowych gigabajtach aż tak mi nie zależy.

 

Ad.5

- Jest jakaś różnica jakiego producenta kartę wezmę? Bo jest trochę tańszy Leadtek...

- A może jednak wystarczy mi tańsza o 300 zł wersja z 320 MB pamięci? Zaznaczam, że absolutnie nie interesują mnie rozdzielczości wyższe niż 1280x1024. A czytając forum sam już nie wiem - jedni mówią, że warto brać droższą, inni, że się nie opłaca, bo i tak w jakichś 95% gier szybsza nie jest...

 

Ad.6

- Czy ten BeQuiet jest naprawdę cichy? :)

- Warto dopłacać do wersji 600W czy 500W spokojnie wystarczy?

 

Ad.7

Czy oprócz względów estetycznych ważne jest jaką obudowę wezmę?

 

Ad.8

A tu nie mam pojęcia co wziąć. Fajnie by było, jakby DVD-RW było na SATA, zawsze chodniej w komputerku. No chyba że jest dużo droższe od wersji ATA i się nie opłaca po prostu.

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Dziękuję z góry i pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3

Pamięć hmmm to jest PC 6400 nie PC800 chodzi ci o 800mhz ale cóż każdy sie myli moim zdaniem dobry wybór ja biorę PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 400 zł

5

hmmm jeżeli nie bierzesz monitora więcej niż 1280x1024 to sie nie opłaca 640MB na tej 320MB wszystko ci pójdzie z full AA FSAA :)

6

500W starczy ja biorę większy sprzęt ale biorę 520W? ;)

7

Ja tez kupuje kompa hmm obudowę wybrałem bez zasilacza Yesico 8989 OPENAir Silver :-P Link 1? link 2 jest z filtrem przeciw kurzowi itp 190 zł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 3 Ja jednak skłaniał bym się do zakupu 4GB ramu np 4x1GB GoodRAMu 667 za ok 450 zł (apollo). Jednak ilości nic nie zrekompensuje (chyba że chodzi o duże OC)

Ad 4 Najlepiej weź Western Digital Caviar SE16 320GB WD3200AAKS z TESTU dowiesz się dla czego.

Ad 5 Weź wersje z 320MB. Spokojnie starczy do rozdzielczości 1280x1024

Ad 7 Warto wybrać przewiewną obudowe (mam na myśli możliwość wrzucenia z przudu wiatraka 120mm i z tyłu 92mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a może zamiast ramów które podałem lepsze będą te: Geil 2GB (2x1GB) PC800 CL4 ultra http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5349 349 zł albo te: Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4310 399 zł (choć trochę drogawe chyba)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Gigagowno w rewizji 3.3

wlasnie kupujesz drogi procek intela droga pradozerna karte nvidia ktora jeszcze w tym roku bedzie latala po 800zl a chcesz oszczedzic 80zl na plycie :damage_wall:

 

msi p6n

 

 

 

jestes grafikiem , naukowcem , chcesz krecic ?

 

 

czy nie starczylby ci pentium e2140 - spokojnie 3.3ghz poleci

 

za oszczedzone pieniadze walnij sobie wypasiona obudowe Aerocool Baydream

http://zenfist.pl/cP/96/obudowy.html

 

z drugiej strony czemu nie 2900 xt

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/195721

napewno lepsza karta o lepszym oc od tego gtsa

 

w ofercie intela na dzien dzisiejszy nie widze sensu wychodzenia poza e4300

cache az tyle ci nie da - a placic za mnoznik troche glupio - lamerskie doznanie moznaby powiedziec

 

pamietaj ze to jest forum oc - a w oc chodzi o to aby z jak natanszego wycisnac jak najwiecej

 

 

no i nie zapomnij ze w tym roku twoj nowy komp bedzie wart ponizej 2k

 

mam nadzieje ze wartosc uzytkowe bedzie tego warta

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie oszczędzaj na płycie. tu @komuch dobrze mówi. Co najmniej msi p6n (chociaż byłoby Cię stać na coś z p35).

 

Jednak co do procka, to się nie zgodzę. @komuch nie twierdzisz chyba że e2140 z 1MB cache będzie miał wydajność jak 6420 z 4MB? Przecież nie samymi megahertzami procek żyje.. Ale fakt, że najbardziej opłacalny jest zakup e4300. Stosunek cena/wydajność nie do pobicia.

 

karta graficzna gf8800gts 320MB (do takich rozdzielczości). hd2900xt może mieć większą moc (nie tylko wydzielaną ;) ) ale za dużo z nią problemów.

 

Co do dysku, mam tego samsunga i jest praktycznie niesłyszalny. Niestety na rozwinięcie pełnej wydajności nie pozwala mi płyta główna. WDki mają ponoć lepszą wydajność, więc może warto dopłacić.

 

Nagrywarka na SATA - Samsung. Modelu nie pamiętam, ale chyba tylko 1 jest taki w ofercie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hd2900xt na pewno nie bierz bo te karty są jeszcze "za młode" i nie maja dopracowanych sterów (AA, AF troche szwankuje). 8800gts 320mb w zupełności starczy na 1280x1024

 

Ten Gigabyte którego podales nie jest dobrym wyborem.

Abit AB9 - 401 zł

http://www.4speed.pl/index.php?stan=opis&id_towaru=3496

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

droga pradozerna karte nvidia ktora jeszcze w tym roku bedzie latala po 800zl

no i nie zapomnij ze w tym roku twoj nowy komp bedzie wart ponizej 2k

Skąd te wnioski dotyczące cen?

 

Ja nie chcę jakoś maniakalnie kręcić - na razie niech sobie pochodzi taki jaki jest, stockowy. Jak mnie zaczną denerwować spadki fps-ów, to coś tam podkręcę, ale bez przesady.

 

Co do dysku, mam tego samsunga i jest praktycznie niesłyszalny. Niestety na rozwinięcie pełnej wydajności nie pozwala mi płyta główna. WDki mają ponoć lepszą wydajność, więc może warto dopłacić.

Jak to płyta nie pozwoliła na rozwinięcie skrzydeł dyskowi? Możesz rozwinąć?

 

A może warto dołożyć do Raptora?

 

-----------------------------------------------

 

Absolutnie się nie upieram przy płycie. Słyszałem podobno, że jest dość porządna i nadaje się do OC (przy czym nie mówię, że jakiegoś hardkorowego).

No bo mam dokładać 200-300 zł do płyty, z której możliwości w ogóle nie skorzystam?

 

Abit AB9 - no 400 zł to jeszcze ok. Warto?

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZESTAW A (opcja tańsza):

 

Intel Core 2 Duo E4300 /1.86GHz, 2MB/ BOX 420 zł

 

ABIT AB9 /intel 965/ 420 zł

 

Geil 2GB (2x1GB) PC800 CL4 ultra 349 zł (*1)

 

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II 285 zł

 

EVGA GeForce 8800GTS 320MB (500/1600) HDTV 2xDVI 1099 zł (*2)

 

LG GSA-H30NRBB SATA (Black) 120 zł (*3)

 

ColorsIt L8009-A1 ivory (350W) 120 zł (*4)

 

BeQuiet StraightPower 450W 290 zł (*5)

 

Ever Standard 1.5m 35 zł

 

Razem: 3138 zł

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

ZESTAW B (opcja droższa):

 

Intel Core 2 Duo E6420 /2.13GHz, 4MB/ BOX 669 zł

 

ABIT AB9 /intel 965/ 420 zł

 

Geil 2GB (2x1GB) PC800 CL4 ultra 349 zł (*1)

 

Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII 285 zł

 

EVGA GeForce 8800GTS 640MB (500/1600) HDTV 2xDVI 1399 zł (*2)

 

LG GSA-H30NRBB SATA (Black) 120 zł (*3)

 

ColorsIt L8009-A1 ivory (350W) 120 zł (*4)

 

BeQuiet StraightPower 500W 330 zł (*5)

 

Ever Standard 1.5m 35 zł

 

Razem: 3727 zł

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

(*1) Mogą być inne, ale wolałbym 800 MHz.

(*2) Domyślna rozdziałka (wyższych nie potrzeba): 1280x1024. Ale kto wie czy w przyszłości dodatkowy Ram się nie przyda? Ma znaczenie jakiej firmy kartę wezmę? Np. któraś może mieć szybszy dostęp do pamięci?

(*3) Ewentualnie Pioneer 122?

(*4) To tylko przykład, że w ogóle muszę pamiętać o obudowie.

(*5) Czym się różni StraightPower od DarkPowerPro? Co lepsze? O dziwo np. DPP 430W jest odrobinkę tańszy od SP 450W...

 

Kompa kupię w Escape przez net tylko wtedy, jeśli stwierdzę, że w normalnym sklepie w mojej mieścinie będę musiał dołożyć sporo więcej...

Dziękuję jeszcze raz za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1* obecnie od Geil prawie wszystko będzie lepsze.. może OCZ Special Ops? w apollo są po 330..

http://www.apollo.pl/store/show_detail/9/30694

 

2*Kto wie czy w przyszłości nie przyda Ci się nowe gpu? Wiadomo, że gry mają coraz większe wymagania, ale jak ta karta przestanie Ci wystarczać, to pewnie będzie już czas na całego kompa. Bo prędko to nie nastąpi..

 

3* Poczytaj w dziale o napędach.. Samsung pod sata jest polecany ze względu na dobry odczyt i szybką pracę. Cena praktycznie dla wszystkich napędów jest taka sama +/-20PLN

 

4* tak, ale dla gf8800 musi być coś dużego i przewiewnego. Pewnie Chieftec będzie dobrym wyborem. Sam mam Quarterback i jestem zadowolony.

 

5*.. eee od tego są inni specjaliści :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale 667 MHz!? Słyszałem, że się nie opłaca i jak już to kupować 800 MHz...

 

No to może te: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5611 albo nawet i te: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4310 ?

 

1. Z tym zasilaczem to się pomyliłem. To właśnie DarkPowerPro o mocy 430W jest droższy od StraightPower o mocy 450W. Czyżby DarkPowerPro jednak był lepszy?

 

2. Dobra, to inaczej zapytam - ile powinny mieć MHzów pamięci, żeby optymalnie (wydajnie, stabilnie - no po prostu zalecane) pracowały z procesorem? Np. przy Athlonach XP pamiętam, że zalecano, żeby pamięci pracowały z taką samą częstotliwością co FSB.

 

3. Przy Core2Duo też są te dual channely jak przy Athlonach 64?

 

4. A przypuśmy, że nie będzie podkręcania - to się dalej opłaca brać tego Core2Duo czy jakieś AMD wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 FSB 1600MB/s albo 1800 nie pamietam mozna policzyc ;) dual channel sa robione parowo tzn ze sa specialnie robione nie jak ze se kupisz pamiec 1gb i 1gb to nie to samo sa wydajniejsze nie wazne czy AMD czy intel chodza podobnie albo i nie

C2D mozesz podkrecac bezproblemow to jest 65mm technologia biora mniej V enetgi itd 5600+ x2 sa w wiekszej biora wiecej itd .....

Edytowane przez Tow3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dobra, to inaczej zapytam - ile powinny mieć MHzów pamięci, żeby optymalnie (wydajnie, stabilnie - no po prostu zalecane) pracowały z procesorem? Np. przy Athlonach XP pamiętam, że zalecano, żeby pamięci pracowały z taką samą częstotliwością co FSB.

 

2. Czy każdy C2D 4300 podkręca się tak łatwo (tylko poprzez przestawienie magistrali na 333 MHz) jak to piszą w tym artykule http://www.pcworld.pl/news/106041_2.html ? Takie podkręcanie bez ryzyka to ja rozumiem. Jakie pamięci do tego potrzebne? Ma znaczenie czy to będą 667 MHz czy 800 MHz? A może jeszcze lepsze muszą być?

 

3. Jaki wpływ ma cache na płynność gier?

 

4. Co lepsze - Abit AB9 czy Asus P5B? Również pod względem dźwięku.

 

THX

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności pomiędzy 667 a 800MHz będzie w okolicy 5%. Im wyżej to różnica mniejsza będzie (realna a nie w odczycie-zapisie itp RAMu). W płytach z i965 muszą być: tektowane identycznie jak FSB\dzielone przez dzielniki (niepotrzebne skreslic) ;). W chipsetach od nVidii wartość ta jest ustawiana na sztywno. Bardziej zoriętowanych proszę w razie błędu o poprawienie moich błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przemodelowałem, ale chyba na coś takiego się zdecyduję:

 

Intel Core 2 Duo E4300 /1.86GHz, 2MB/ BOX 420 zł

 

Asus P5B /iP965/ 359zł (*1)

 

Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK 399 zł (*2)

 

Western Digital Caviar SE16 320GB WD3200AAKS 285 zł

 

Sapphire Radeon X2900XT 512MB DDRIII /512bit/ VIVO 2xDVI HDTV 1399 zł (*3)

 

LG GSA-H30NRBB SATA (Black) 120 zł

 

Corsair CMPSU-520HXEU 520W 389 zł [Komputronik] (*4)

 

CoolerMaster Centurion 534 Black z oknem 210 zł [Komputronik] (*5)

 

Ever Standard 1.5m 35 zł

 

Razem: 3616 zł

 

(*1) Część mówi, że lepszy Asus, reszta, że Abit AB9...

(*2) Te Patrioty mają lepsze timingi od tych OCZ-ów: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6135, ale kosztują 90 zł więcej. Odczuję różnicę przy normalnym użytkowaniu oraz przy amatorskim podkręcaniu?

(*3) Boję się tej karty (a konkretnie tego, że będę musiał szukać sterowników do każdej gry osobno), czy więc naprawdę warto brać ją bardziej niż GTS-a 640 MB?

(*4) Warto dopłacać 60 zł i brać tego Corsaire'a zamiast tego BQ http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6803?

(*5) Są jakieś w miarę porządne (przewiewne i co tam jeszcze) czarne obudowy (nie musi być okna) bezdrzwiczkowe w odczuwalnie niższej cenie? Jeśli ciężko coś znaleźć, to warto brać podanego przeze mnie CM?

 

I pytanie dodatkowe:

Czy również 6420 można równie bezstresowo lekko podkręcić jak 4300? To znaczy tylko i wyłącznie ustawić fsb na 1333 (tak jak w przypadku 4300 na 1066, żeby chodził 2,4 GHz) i proc będzie chodził 2,66 GHz?

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się uparłeś na te płyty z i695. Do płyt z tym układem potrzeba mocnych pamięci. Ja polecam MSI P6N SLI ze względu na chipset 650i SLI w którym pamięci ustawiane są na sztywno. Szybkie pamięci warto w momencie hardOC i zabawy w marki, SuperPI itp. Przy normalnym urzytkowaniu różnicy nie odczujesz. Ale różnice na bank oczujesz pomiędzy 2GB a 4GB. Powtarzam ponownie: lepiej kupić więcej tanszej pamięci niż mniej droższej!

Co do grafiki to na razie 8800gts320 jednak jest sprawdzona a x2900 to nadal ma problemy wieku dziecęcego. Puki nie będzie dobrych sterów. Jak na razie skłaniał bym sie w strone 8800GTS jednak ta wolniejszą. No chyba że grasz w rozdzielczości wyższej niż 1280x1024.

Co do procka to różnica w cache której pratycznie nie odczujesz. No chyba że naprawde zależy Ci na tych kilku %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo E4400 /2GHz, 2MB/ BOX 490 zł

 

ABIT AB9 /intel 965/ 399 zł

 

Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK 399 zł

 

Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII 285 zł

 

Asus GeForce 8800GTS 640MB DDRIII /320bit/ HDTV 2xDVI 1399 zł

 

LG GSA-H30NRBB SATA (Black) 120 zł

 

CoolerMaster Centurion 534 Black z oknem 200 zł

 

BeQuiet StraightPower 500W 330 zł

 

Suma: 3622 zł brutto

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz (S775) BOX 540,-

2. Asus P5K Intel P35 550,-

3. PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 434,-

4. Samsung SpinPoint P120S 2x 160 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ) 384,-

5. Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-500W 350,-

6. Chiftec CH-01SL-SL-B-OP 199,-

7. Scythe Ninja Plus Rev. B 146,-

Razem brutto: 2.603,-

 

teraz kilka uwag

koniecznie uparles sie na ten zasilacz?

sa tansze tez dobre 450W ktore pociagna ci ten konfig zaoszczędzilbys okolo 150-180,-

wymieniasz w nim wentyl 120 na jakis cichy i masz 'quiet' ...

 

procesor bym wzila najtanszy kosztem innych podzespolow e4300 lub e4400

 

dyski dwa i podpial je w raid0 2x 160GB zamiast jednej 320GB <- bedzie szybciej

 

karte graficzna wg uznania ale tez bym nie szalal max 1.000,- choc moim faworytemm byla by

jakas pasywna 8600GT/GTS ... idzie pci-x 2.0, karty na directX10 dopiero nabieraja ksztaltu ...

 

co do obudowy zaproponowalem ci moim zdaniem najtansza a zarazem najwygodniejsza obudowe

 

 

! edit

nie dopisalem nagrywarki

Pioneer DVD+/-RW DVR-212 bulk black (Serial ATA) za 155,-

Edytowane przez AleX69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AleX69 - coś masz kosmiczne ceny. ;)

 

Raczej wezmę to co pisałem w poprzednim poście, z tym że wciąż nie wiem jaką płytę:

 

Asus P5B /iP965/ http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4951

ABIT AB9 /intel 965/ http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6578

MSI P6N SLI-FI /nForce 650i SLI/ http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7473

Asus P5N-E SLI /nForce 650i SLI/ http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6353

 

Z tym Raid0 to jest nawet ciekawe - czy do tego muszę mieć jakiś dodatkowy kontroler czy powyższe płyty sobie z tym poradzą bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike L@ ceny pogladowe kompytronik ...

a do raid0 wystarczy ci kontroler na plycie

 

przypatrz sie jeszcze tej obudowie

naprawde jest warta grzechu ... http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...;id_towaru=1961

 

co do plyty tez sie zastanow na p965 nie wiadomo czy uruchomisz Penryn'a

a na P35 juz tak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...