Skocz do zawartości
mlody_maniak

Creative DTT2200 VS. INSPIRE 5300

Rekomendowane odpowiedzi

a więc tak oba zestawy są 5.1 i mają współpracować z SB LIVE 5.1

cena jest taka sama 460zł oba zestawy w wersji OEMowej

parametry

DTT2200 :satelity 5Watts ; subwoofer 17Watts

INDSPIRE 5300 : satelity 6Watts ; subwoofer 18Watts

 

Jak widać 2 jest ciut mocniejszy i ma nowoczesniejszy image , lecz to nie wszystki prosiłbym posiadaczy tych zestawów by się wypowiedzieli, lub osoby które miały okazję usłyszeć oba te zestawy , miałem okazję odsłuchu tego 2 lecz nie miałem tego 1 i nie wiem które oferują lepszą jakość dzwięku i które głośniej grają, ten 1 ma teoretycznie słabszy głośnik niskotonowy ale jest większa skrzynia więc może lepiej gra, doradzcie , miałem zamiar kupić FPS1600 ale jak porównałem je z INSPIRE 5300 to zmieniłem zdanie te inspire dużo lepiej grają , moc niby podobna a jakość dzwięku zupełnie inna więc zdecydowałem że dozbieram do 5.1 lecz teraz nie wiem który z owych zestawów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw 2200 i jestem z niego zadowolony, kupiłem go jak 5300 dopiero się pojawiał w sklepach i był drogi. Moim zdaniem 2200 jest lepiej wykonany od 5300 tzn. kable dochodzące do satelit można odłączyć jest to coś na stylu bananów a w 5300 jest to całość kabel ci się ukręci i mamy problem. W 5300 plastyki są ochydne jakies matowe po prostu syf a w 2200 są ładnie oklejone. O tym które ładniej grają to nic nie wiem ale pewnie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam DTT2500 i DTT3500 i musze dodać ze w takich zestawach 5.1 typu DTT2200 i Inspire 5300 bez wzmacniacza tylne kolumny poprotu szuszczą i są ciche kompletnie nie nadaje się do słuchania muzyki sam miałem okazje te dwa testować parę dni i strasznie mnie to denerwowało. Ostatnio kumpel też kupił Inspire 5300 i nie wytrzymał 2 dni i wymienił na co innego. Moim zdaniem FPS1600 to o wiele lepszy pomysł jak pakowanie się w takie 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wieci może czy da się gdzieś jeszcze kupić FPS2000 , kurcze to były głośniczki szkoda że je wycofali z sprzedaży, a może chce ktoś z was je sprzedać

Ja ma FPS2000, ale to sa 4.1 a ty poszukujesz 5.1 ??? Chociaz powiem Ci ze moj zestaw wgniata 1600 w ziemie, ale nei wiem jak ma sie do 5300. W sumei mocniejszy zestaw i lepszy bas, ale jak to wyglada jakosciowo, nie iwem, tak czy siak jestem bardzo z nich zadowolony. (jesli chcialbys je kupic.....hmm, a ile oferujesz$ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj fps 1600 ma podobne parametry techniczne co inspire, tylko ma suboofer o jeden watt mniej, Ale patrzac na zdjecie subwoofera na stronie creative sadze ze wymiary ma takie same jak moj z 1600 , tylko ma inne wzronictwo inny pilot przewodowy i piec satelit zamiast czterech, natomiast zestaw 2200, ma sporo wiekszy subwoofer niz ten z 1600 czy inspire, ma mniejsza moc o 2 waty niz inspire i 1 wat od fps 1600 ale ta moc rekompensuje wieksze drewniane pudlo, glebia basu napewno jest lepsza niz przy fps i inspire , ja chyba bym bral na twoim miejscu dtt 2200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele slyszalem juz glosnikow, ale tak prawde mowiac inspire5300 zawiodly mnie totalnie. DTT2200 graja o niebo lepiej. Ale tak szczerze to polecalbym Ci jednak FPS1600, male zgrabne i mocne. Slyszalem je ostatnio u kumpla w dosc duzym pokoju ok 15 m2 i bylem pod wrazeniem dzwieku jaki sie z nich wydobywal. Jakosc powalajaca jak na tej klasy glosnik. Jak masz kase kupuj Klipsha ProMedia 5.1... :D Tylko zartowalem... Bierz DTT2200, graj zblizenie do FPS1600 - troche ladniej brzmia w gornym pasmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem. Byłem w sklepie i facet powiedział, ze zdecydowanie lepiej sprzedają się Inspire 5300, mowi, ze daje najpierw ludziom na sprobowanie - i, jak twierdzi, nikt mu nie przynosi z powrotem. Jestem tez zdania, że DT2200 wyglądają ładniej, ale tu chodzi o SOUND! Zdecydowałbym sie jednak na Inspire. Nie wiem, czy DT mają pilot na kablu, bo Inspire mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestesmy juz przy glosnikach to ktore lepsze DTT 3500 czy Inspire 5700 bo wlasnie chce kupic ale nie wiem ktore.. :? Co doradzacie ? :) Aha.. mam SB Live 5.1 oraz Audigy :) I ogolnie glosniki maja sluzyc do wszystkiego a nie tylko do komputera, dlatego biore z amplitunerem, bo dzieki temu podlacze to do czego zechce i wszystkie glosniki beda grac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestesmy juz przy glosnikach to ktore lepsze DTT 3500 czy Inspire 5700 bo wlasnie chce kupic ale nie wiem ktore..  :?  Co doradzacie ? :) Aha.. mam SB Live 5.1 oraz Audigy :) I ogolnie glosniki maja sluzyc do wszystkiego a nie tylko do komputera, dlatego biore z amplitunerem, bo dzieki temu podlacze to do czego zechce i wszystkie glosniki beda grac :)

sprawa jest taka że Inspire 5700 ma DTS trochę badziewiaty plastik moc ta sama tylko subwoofer w technologi Slam i kosztuje 1600zł a DTT3500 które kupiłem sobie wczoraj i jeszcze mam DTT2500 :) ale to DTT3500 jest zarąbiste ma wszystko oprócz DTS i kosztował mnie tylko 900zł :!: a dawno temu za moje DTT2500 zapłaciłem 1600zł i musze powiedzieć że 900zł to naprawdę taniocha i kupiłem 3500 a nie 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem. Byłem w sklepie i facet powiedział, ze zdecydowanie lepiej sprzedają się Inspire 5300, mowi, ze daje najpierw ludziom na sprobowanie - i, jak twierdzi, nikt mu nie przynosi z powrotem. Jestem tez zdania, że DT2200 wyglądają ładniej, ale tu chodzi o SOUND! Zdecydowałbym sie jednak na Inspire. Nie wiem, czy DT mają pilot na kablu, bo Inspire mają.

DTT mają pilot na kablu i moim zdaniem lepszy ten joy do Inspire to fajnie wygląda na zdjęciach a w rzeczywistości taki tani plastik kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecalbym 3500, widziales ten soobfower w 5700, on wyglada tak jak w 5300 i pewnei ma nieiwele wiecej wat od niego.Chyba ze cie stac na megaworks za 2000zl, to dopiero wymiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecalbym 3500, widziales ten soobfower w 5700, on wyglada tak jak w 5300 i pewnei ma nieiwele wiecej wat od niego.Chyba ze cie stac na megaworks za 2000zl, to dopiero wymiata

o tak...... 500wat RMS każdy satelita w Inspire 7wat a w megaworks 70wat... miooodzik ale nie mają amplitunera więc odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecalbym 3500, widziales ten soobfower w 5700, on wyglada tak jak w 5300 i pewnei ma nieiwele wiecej wat od niego.Chyba ze cie stac na megaworks za 2000zl, to dopiero wymiata

Wlasciwie to stac by mnie bylo na MegaWorks.. ale wlasnie ten brak amplitunera boli, podlacze to tylko do Audoqy i tyle.. a jakbym chcial do TV czy czegokolwiek innego to juz jest problem, ostatecznie mozna by to przebolec... albo i tez zawsze mozna potem dokupic jakikolwiek amplitnuer.. ale to znow wydatek.. a juz Megawrksa tak na styk bym kupil, bo juz same te Inspire 5700 to juz lekkie przegiecie :D Heh..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole to chcialem wczesniej kupic DTT3500 ale juz z hurotwni zniknely i nie bedzie, a w analogowe Inspire 5300 czy tez DTT2200 to ja sie nie bawie. Potrzebne mi pelne 5.1 i najlepiej podlaczane cyfrowo.. kurde nie wiem :( DTT3500, Inspire 5700 czy tez te Megawroks (tutaj taki wlasnie minus ze bez amplitunera to jest, no ale chociaz wzmiacniacz wbudowany w subwofer jest.. no i sa cyfrowe).. kurde.. jestem w kropce. Ogolne wytyczne to zestaw 5.1 z dobrym i mocnym dzwiekiem, podlaczany cyfrowo (trzeba by tego SPDIF wykorzystac wreszczcie, a do tego transmitujac dzwiek cyfrowo szumu nie ma)... ogolnie moc Megawrosow raczej zbedna, bo i tak by chodzily na pol gwidzka bo by mnie z domu wywalili :) juz sie pluja na zwykle stereo.. a co dopiero bedzie na jakiekolwiek 5.1 :lol: Aha.. i zestaw ma byc ogolnie przyszlosciowy, czyli sluzyc na lata i byc jak najbardziej funkcjonalny, dlatego wolalem cos z amplitunerem (mozliwosc podlaczania dziweku z dowlonego zrodla i rozprowadzania na wszystkie kanaly, tak wiec i pod TV, i pod discmana.. i byle co innego mozna to podlaczyc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w takim przypadku zostaje dtt 3500 poszukaj, gdzies jeszcze znajdziesz, bo megaworksy, skoro i tak ich nie wykorzystasz to bez sensu (ale soobwofer od magaworksow, mozesz zamontowac w samochodzie, tylnie siedzenia beda Ci skakac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa.. co do subwofera to wlasnie Inspire ma lepszy i wiekszy (gabarytowo skrzynke subowofera ma mniejsza, ale za to sam glosnik w nim sie znajdujacy jest wiekszy i to znacznie od tego z DTT3500) konstrukcyjnie subwofer jest bardzo podobny do tego z MegaWorskow, ale oczywiscie z duzo mniejsza moca. A co do DTT3500 vs Inspire 5700 znalazlem ciekawy artykul:

http://www.digit-life.com/articles/inspire...e5700vsdtt3500/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak.. z tymi stojakami to zdecydowanie przegiecie.. tutaj czytajac zawartosc zestawu bylem lekko podirytowany ze czegos takiego nie daja, za to wpychaja jakies bzdetne kolorowe nakladki na glosniki.. po co komus mozliwosc zmiany kolorow glosnikow jak znacznie praktyczniejsze sa stojaki.. ktos tam w Creativie naprawde popisal sie inteligencja tylko pogratulowac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra.. poszperalem troche i znalazlem porownanie subwoferow miedzy DTT3500 a Inpsire 5700. Ten pierwszy jest glebszy.. za to drugi szerszy

 

http://www.spelletjesgarnaal.be/pic.html?p...mages/pic_1.jpg

 

http://www.spelletjesgarnaal.be/pic.html?p...mages/scr_3.jpg

 

Tutaj zas dokladnie widac o co chodzi z tym SLAM i dual chamber

http://www.spelletjesgarnaal.be/pic.html?p...mages/scr_4.jpg

 

A tu jeszcze rzut oka z zewnatrz:

http://www.penstarsys.com/Reviews/speakers...re_5700/sub.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się Tobie dziwię przecież skoro masz kasę to idź i kup te 5700 wiadomo że są lepsze ale DTT3500 jest naprawdę super i kosztują naprawdę niewiele.

Heh.. bo wiesz zastanawialem sie czy te Inspire sa az tyle lepsze a tym samym warte dolozenia tych 500 zl.. aniezeli zakupt tego DTT3500. Ale racja... Inspire juz kupilem... zmontowalem i gra SUPER :D a momentami to poprostu 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...