Skocz do zawartości
pepe1103

Cpu+ram+mbo+zasilka+chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak:

Obecnie mam:

Winchester 3000+ s939. box chłodzenie

2x512 Kingstone

Gigabyte K8Nf-9

MSI GF 6600GT

Zasilke 360W Modecom

Seagate 7200.10 320GB SATA

Samsung 80GB SATA

Seagate 30GB na kieszeni ATA (stary niemiłosiernie:P)

 

Chciałbym rozbudować kompa nie zmieniajac wszystkiego:P Tzn chce kupic procka plyte i pamiec(2x1GB), wszystko dobre do OC, jesli trzeba to zasilke, no i chłodzenie, na obudowę(przód+tył) oraz na procka, przy czym, jesli kupilbym teraz chlodzenie na tego co mam to bedzie pasowac pozniej na nowego(takiego jak polecicie)?

 

Dodatkowo prosiłbym o wycenę elementów które chcę wymienić - żebym wiedział za ile to mogę sprzedac :rolleyes:

 

Dzieki za wszystkie rady!!

 

AHA najważniejsze - chciałbym tej wymiany dokonać wydając góra 1000zł (minus to co wezme za stare).

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile za to weźmiesz - allegro.pl

 

CPU - Athlon X2 3600+ Brisbane => 250 zł

MOBO - Abit KN9 => 250 zł

RAM - 2 * 1GB Kingston/A-Data/Goodram 667 => 250 zł

PSU - Huntkey HK-350AP => 200 zł

 

do tego, na proca możesz włożyć AC Freezer 64 PRO , a do obudowy np. 2*Fander 120mm

 

a potem czeka Cię zmiana grafy , jeśli grasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Wycena-allegro.pl

 

Abit KN9

X2 3600+ Brisbrane + Freezer 64pro

2x 1gb 667 a-data, goodram, kingston, ocz.

 

Abit AB9

E4300 + Freezer 7pro

Ram jak wyżej

 

EDIT: Sie spóźniłem ;)

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycena, taka szybka na oko:

winchester: 90pln

2x512king: 180pln

mobacz: 180pln

 

zestaw brisbane+kn9+2x1GB kingstonów to koszt ok 700zł w apollo

zasilacz do tego to mze byc delta 350AB lub 400W PWR_OK z allegro, ich ceny to odpowiednio 45 i 55zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady, co do E4300to na pewno nie :P Nie lubie intela (złe doświadczenia) co do pierwszej rady - nie dało by się tańszego zasilacza? Trochę mi szkoda kasy na kompa:P No i do tego to chłodzenie co podałeś w pierwszym poście bedzie pasować teraz na mojego winchestera, a potem jak wymienie na tego brisbane'a? Bo mysle sobie ze narazie mocniej podkrece to co mam a za jakis czas(po waklacjach moze) kupie lepszy sprzet - ceny na pewno beda duzo nizsza :rolleyes:

 

Grafe tak, zamierzam kupić nową ale to nie jest mój priorytet :lol:

 

Dzieki za pomoc! Jesli beda jeszcze jakies sugestie to prosze bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

No to kupuje:P Powiedzcie mi teraz jak najlepiej to robic - kupic w sklepach wysylkowych? a moze allegro? czy w "stacjonarnych sklepach" ? Wiem ze rozne podzespoly w innych miejscach, zeby bylo taniej :P

 

Dodatkowe pytanie nr 1:

Jaki tuner TV do tego wybrac? Tani z PIPem i dobryum nagrywaniem:)

 

Dodatkowe pytanie nr 2:

Jak najlepiej sprzedac sprzet ktory mam? Allegro? CIezko bedzie, czy latwo sie kupcy znajda:P?

 

Wiem ze te pytania troche lamerskie ale specem nie jestem, najprawdopodobniej nawet nie podejme sie sam zlozenia tego sprzetu (poprostu nie umiem) :P

 

Aha, no i jaki ten zasilacz? góra 100zł ale to już gora-najwyzsza w ostatecznosci:P

Edytowane przez pepe1103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje stare graty tj płyta ram procek grafike i wyrób zasilaczopodobny warte są ok 450 zł czyli razem masz ok 1450 zł.

Kupujesz:

X2 3600+ Brisbane za 239 zł

ABIT KN9 za 250 zł / DFI Infinity NF ULTRA MN-II za 285 zł

Freezer 64 PRO za 54 zł

Kingston DDR2 667 za 224 zł

7900GS Galaxy 256MB CoolerMaster za 499 zł

HuntKey HK-350AP za 199 zł

Razem to zrobi 1465 / 1500 zł

 

EDIT

 

Za długo się zastanawiałem i wszyscy szybciej napisali ;)

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje stare graty tj płyta ram procek grafike i wyrób zasilaczopodobny warte są ok 450 zł czyli razem masz ok 1450 zł.

Kupujesz:

X2 3600+ Brisbane za 239 zł

ABIT KN9 za 250 zł / DFI Infinity NF ULTRA MN-II za 285 zł

Freezer 64 PRO za 54 zł

Kingston DDR2 667 za 224 zł

7900GS Galaxy 256MB CoolerMaster za 499 zł

HuntKey HK-350AP za 199 zł

Razem to zrobi 1465 / 1500 zł

 

EDIT

 

Za długo się zastanawiałem i wszyscy szybciej napisali ;)

O to chodzi, ze nie chce zasilka pow 100zł, grafy narazie tez nie (gram malo) i do tego nie mam 1000zl + to co zarobie tylko 1000zł - to co zarobie - czyli nie chce dokladac wiecej niz 600-700zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

No to kupuje:P Powiedzcie mi teraz jak najlepiej to robic - kupic w sklepach wysylkowych? a moze allegro? czy w "stacjonarnych sklepach" ? Wiem ze rozne podzespoly w innych miejscach, zeby bylo taniej :P

 

Dodatkowe pytanie nr 1:

Jaki tuner TV do tego wybrac? Tani z PIPem i dobryum nagrywaniem:)

 

Dodatkowe pytanie nr 2:

Jak najlepiej sprzedac sprzet ktory mam? Allegro? CIezko bedzie, czy latwo sie kupcy znajda:P?

 

Wiem ze te pytania troche lamerskie ale specem nie jestem, najprawdopodobniej nawet nie podejme sie sam zlozenia tego sprzetu (poprostu nie umiem) :P

 

Aha, no i jaki ten zasilacz? góra 100zł ale to już gora-najwyzsza w ostatecznosci:P

1. najlepiej stacjonarny sklep, ale jak ceny znaczaco wyzsze to wysylkowe - generalnie nie ma z nimi problemu, ale zawsze lepiej miec sprzedawce pod bokiem.

2. podzespoly o ktorych mowilem cpu+mobo+ram najtaniej znajdziesz w jednym miejscu - www.apollo.pl

3. hauppauge z mojego podpisu na b. dobra jakosc i sprzetowe kodowanie do dvd

4. graty sprzedaj na allegro chyba ze ktos znajomy chce kupic to mozesz mu spuscic do 410-420 i niech splywa, kupcy na all beda, ale 450zł to gorny pulap jaki mozesz osiagnąć

5. zasilacze dobre i tanie to te delty co pisalem, z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...