Skocz do zawartości
Rolf

Czyszczenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam indywidualne pytanie dot. czyszczenia różnych podzespołów komputerka :-| No więc .. jazdaaa [motyw tych ... no <_< .. manieczek]:

 

1a. Kupiłem troszkę dawno Zalman VF700-Cu+, otworzyłem sobie, popatrzałem i schowałem na później. Wczoraj przypomniało mi się, że takie coś mam [;p], patrze, a na podstawce radiatora .. odciski paluchów [chyba]. Jak to wyczyścić? Najlepiej tak, żeby po wyszczyszczeniu odrazu móc instalować na grafie ..

 

1b. Radiatorki z pudełka /\ - ich raczej czyścić nie trzeba? :?

 

2. Czym mogę wyczyścić kości pamięci na grafie? [jeśli w ogóle trzeba] Tak żeby po wyczyszczeniu odrazu móc przyklejać radiatorki.

 

3. Jądro na grafie [bez headspadera (czy jak się pisze to ;P)] - jak czyścić [standardowy radiator z pastą czy co oni tam dali]?

 

4. Procek [c2d e4300 z hs] - jak czyścić od kurzu?

 

Za odpowiedzi dzięki, wiem, że to żmudne ciągle na to sam praktycznie odpowiadać :mur: ale każdemu łatwiej jest wszystko robić jeśli mu pod nos podstawić na 100% co musi zrobić .. tak więc jeszcze raz wielkie TeHaX :)

 

pozdro,

Rolf.

 

@edit: 1h zegar forumowy za szybko chodzi - tylko taka wzmianka :lol2:.

 

@edit2: Ja to wszystko w pudełkach narazie mam :P Co do używania google - używam, ale każdy woli się upewnić itp. ...

Edytowane przez Rolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam indywidualne pytanie dot. czyszczenia różnych podzespołów komputerka :-| No więc .. jazdaaa [motyw tych ... no <_< .. manieczek]:

 

1a. Kupiłem troszkę dawno Zalman VF700-Cu+, otworzyłem sobie, popatrzałem i schowałem na później. Wczoraj przypomniało mi się, że takie coś mam [;p], patrze, a na podstawce radiatora .. odciski paluchów [chyba]. Jak to wyczyścić? Najlepiej tak, żeby po wyszczyszczeniu odrazu móc instalować na grafie ..

 

1b. Radiatorki z pudełka /\ - ich raczej czyścić nie trzeba? :?

 

2. Czym mogę wyczyścić kości pamięci na grafie? [jeśli w ogóle trzeba] Tak żeby po wyczyszczeniu odrazu móc przyklejać radiatorki.

 

3. Jądro na grafie [bez headspadera (czy jak się pisze to ;P)] - jak czyścić [standardowy radiator z pastą czy co oni tam dali]?

 

4. Procek [c2d e4300 z hs] - jak czyścić od kurzu?

 

Za odpowiedzi dzięki, wiem, że to żmudne ciągle na to sam praktycznie odpowiadać :mur: ale każdemu łatwiej jest wszystko robić jeśli mu pod nos podstawić na 100% co musi zrobić .. tak więc jeszcze raz wielkie TeHaX :)

 

pozdro,

Rolf.

 

@edit: 1h zegar forumowy za szybko chodzi - tylko taka wzmianka :lol2:.

 

Że mam dobry humor to potraktuje Cię łagodnie.

Zalmanka nie musisz czyścić.

Kości jakąś szczoteczką, lub czymś jeśli zalega na nich gruba warstwa kurzu, w większości wypadków wystarczy dmuchnąć czymś.

Do czyszczenia jądra lepiej zatrudnij specjalistę :lol: :P

A tak na poważnie wystarczy przetrzeć chusteczką higieniczną, proca tak samo.

 

A tak na marginesie zapisz się na kurs używania głowy, google oraz wyszukiwarki forumowej :damage_wall:

 

Do zamknięcia.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę mu nie tak piszesz, wszytko zależy ile kurzu się nazbierało, bo jak się czyści regularnie to może i to wystarczy, ale jak rzadko a sądzę że tak jest u Ciebie :D to zrób tak:

 

Najlepiej to wyjąć z budy wszystko i czyścić gdzieś daleko od kompa żeby dmuchająć (sprężone powietrze najlepsze) nie wdmuchiwać do kompa, jak zdmuchniesz pierwszą warstwę kurzu to później jakimś pędzelkiem w miarę do czyta a potem to albo alkoholem izopropylenowym albo spirolem (tylko spirol zostawia zanieczyszczenia)

 

A odcisk palucha też trzeba zetrzeć szmatką nasączoną alkoholem lub czymś podobnym bo taki odcisk, to pot, tłuszcz, syfk ogólnie a jak nakładasz na grafe to musi być czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę mu nie tak piszesz, wszytko zależy ile kurzu się nazbierało, bo jak się czyści regularnie to może i to wystarczy, ale jak rzadko a sądzę że tak jest u Ciebie :D to zrób tak:

 

Najlepiej to wyjąć z budy wszystko i czyścić gdzieś daleko od kompa żeby dmuchająć (sprężone powietrze najlepsze) nie wdmuchiwać do kompa, jak zdmuchniesz pierwszą warstwę kurzu to później jakimś pędzelkiem w miarę do czyta a potem to albo alkoholem izopropylenowym albo spirolem (tylko spirol zostawia zanieczyszczenia)

 

A odcisk palucha też trzeba zetrzeć szmatką nasączoną alkoholem lub czymś podobnym bo taki odcisk, to pot, tłuszcz, syfk ogólnie a jak nakładasz na grafe to musi być czyste.

Różnice temp będą zaniedbywane IMHO po wyczyszczeniu z tego "syfu".

 

A jeżeli chodzi o wyciągnięcie grafy, to jak chce założyć inne chłodzenie musi to zrobić i do wpadnięcia na to poleciłem:

 

A tak na marginesie zapisz się na kurs używania głowy, google oraz wyszukiwarki :damage_wall:

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie pośrednio związane z tematem, kupiłem sobie sprężone powietrze, aby przeczyścić nie dostępne miejsca. Ku mojemu zdziwieniu po obróceniu puszki zamiast powietrza wylatuje strasznie zimna para czyli ten aerozol który się skrapla. Nie byłem świadomy że dmuchać można jedynie pionowo, ale nawet wtedy wylatuje aerozol i się skrapla, fakt wyparowuje ale może uszkodzić elektronikę. Czy to jest tak zawszy w tych sprężonych powietrzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest tak zawszy w tych sprężonych powietrzach?

Zwykle tak bywa. W srodku jest sprezone do tego stopnia ze ma forma ciekla, wiec i wyleciec takie moze :)

Jak czyscisz na wylaczonym kompie i odpietym od zasilania nie uszkodzi Ci elektroniki... Trzeba tylko poczekac kilka minut az odparuje, z tym ze jak za bardzo sie skrapla czasem zamiast wydmuchac kurz do konca potrafi go troche poprzylepiac i rozmazac...

 

@Rolf Kup sobie puszke sprezonego powietrza i alkoholu izopropylowego. Starcza na bardzo dlugo. do tego chusteczki higieniczne (moze byc i papier toaletowy - koniecznie nie uzywany wczesniej :), ale raczej do zebrania wiekszej ilosci pasty, polerowanie chusteczka najlepiej)

Ja zwykle delikatnie czyszcze GPU, CPU, pamieci i oczywiscie spody radiatorow wlasnie alkoholem, do tego delikatnie poleruje. Probowalem tez sciereczka z mikrofibry, jednak ona troszke paprze i brud zostawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...