Skocz do zawartości
sorax

Buda + Drukarka + Vista ~ 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

planuję złożyć nowy komputer, z przeznaczeniem tak do pracy, jak i również do gier.

 

Za 2000 można złożyć coś całkiem ciekawego, jednak tu problemem jest fakt, że potrzebuję w cenie zmieścić drukarkę (jakiegoś kompakta) oraz system (ustalone już jest że Vista).

 

 

Zastanawiałem się nad czymś takim:Procesor: Core E2160 ~ 350zł

Płyta: ASUS P5N-E ~ 400zł

Grafika: Gainward Bliss 8500GT (pasywne chł.) ~ 350zł

Ram: Kingston 1GB 667MHz ~ 120zł

HDD: MAXTOR 160GB Serial ATA 300 ~ 180zł

Napęd: Jakiś LiteOn z LS i NERO x18 ~ 110zł

Buda + zasilanie: Mustang + 400W ~ 100zł

System: Vista Home Premium OEM ~ 300zł

Drukarka: HP? ~ 250zł

Co w sumie wychodzi jakieś 2160zł.

 

Wszystko oczywiście nowe i na gwarancji.

 

 

Co Wy sądzicie o takim zestawie, bądź co w tej cenie byście proponowali? Nie wiem, czy grafika, którą wybrałem to dobry pomysł, myślałem tu przede wszystkim o systemie i DX10. Doradźcie czy lepiej wybierać Intela, czy może coś z AMD, oczywiście pod uwagę biorę jedynie dwa rdzenie. Z obudową i zasilaczem myślę, że najlepiej będzie wziąć popularnego obecnie Mustanga, ale może są jeszcze jakieś inne opcje.

 

Ostatnią kwestią jest drukarka, zależy mi na czymś dobrym, tj. szybkie drukowanie i duża ilość kartek na jeden toner - coś z czego będę zadowolony przynajmniej jeszcze ze 2 lata.

 

 

Prosze o Waszą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zastanawiałem się nad czymś takim:Procesor: Core E2160 ~ 350zł

Płyta: ASUS P5N-E ~ 400zł Nie

Grafika: Gainward Bliss 8500GT (pasywne chł.) ~ 350zł Nie

Ram: Kingston 1GB 667MHz ~ 120zł

HDD: MAXTOR 160GB Serial ATA 300 ~ 180zł Nie

Napęd: Jakiś LiteOn z LS i NERO x18 ~ 110zł Nie

Buda + zasilanie: Mustang + 400W ~ 100zł Nie

System: Vista Home Premium OEM ~ 300zł

Drukarka: HP? ~ 250zł

Co w sumie wychodzi jakieś 2160zł.

Grafika do gier nie nadaje sie, lepiej jakiegoś 7600gs (tańszy i lepszy), płyta jeżeli będzie oc może paść-poza tym troszkę ma problemów (ponoć [; ), dysk to seagate, nagrywarka lg, nec, asus, zasilacz modecom mc 350W. Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa koniecznie GF7600, 8500 jest za słabe, by pociągnąć jakąkolwiek grę DX10.

Rozważyłbym jeszcze oparcie zestawu o AMD.

Athlon 3600+ Brisbane @ ~ 2.8GHz 250zł + Freezer 7 Pro 60zł

Abit KN9 Nf 4 240zł

2x 1GB Adata / Kingston ~ 230zł

Grafa 7600gs od Galaxy lub dołożysz do 7900gs Galaxy 600/1600 z Coolermaster 320 / 550zł

Dysk 160 GB Seagate / WD 170zł

Napęd 100zł

Zasiłka dołożyłbym do Huntkey'a 350 który ma około 450W i wentyl 140mm : 200zł

Buda: jaką chcesz z dobrą wentylacją, bez zasilacza około 100zł

Chłodzenie: Freezer + 2 dobre wentyle do budy np. Evergreenfan 120mm 26zł sztuka : 50zł

 

RAZEM: ( z wysyłkami) 1720 7600gs, 1950 z 7900gs

 

Na drukarkach sie nie znam, jednakże sam mam Canona IP 1500 i uważam ją za przyjemną drukareczkę, tanią w eksploatacji ya okoo 200 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Athlon 3600+ Brisbane @ ~ 2.8GHz 250zł + Freezer 7 Pro 60zł

To nie przypasi, jak już to 64pro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blackhole

Witam,

 

planuję złożyć nowy komputer, z przeznaczeniem tak do pracy, jak i również do gier.

 

Za 2000 można złożyć coś całkiem ciekawego, jednak tu problemem jest fakt, że potrzebuję w cenie zmieścić drukarkę (jakiegoś kompakta) oraz system (ustalone już jest że Vista).

Zastanawiałem się nad czymś takim:Procesor: Core E2160 ~ 350zł

Płyta: ASUS P5N-E ~ 400zł

Grafika: Gainward Bliss 8500GT (pasywne chł.) ~ 350zł

Ram: Kingston 1GB 667MHz ~ 120zł

HDD: MAXTOR 160GB Serial ATA 300 ~ 180zł

Napęd: Jakiś LiteOn z LS i NERO x18 ~ 110zł

Buda + zasilanie: Mustang + 400W ~ 100zł

System: Vista Home Premium OEM ~ 300zł

Drukarka: HP? ~ 250zł

Co w sumie wychodzi jakieś 2160zł.

 

Wszystko oczywiście nowe i na gwarancji.

Co Wy sądzicie o takim zestawie, bądź co w tej cenie byście proponowali? Nie wiem, czy grafika, którą wybrałem to dobry pomysł, myślałem tu przede wszystkim o systemie i DX10. Doradźcie czy lepiej wybierać Intela, czy może coś z AMD, oczywiście pod uwagę biorę jedynie dwa rdzenie. Z obudową i zasilaczem myślę, że najlepiej będzie wziąć popularnego obecnie Mustanga, ale może są jeszcze jakieś inne opcje.

 

Ostatnią kwestią jest drukarka, zależy mi na czymś dobrym, tj. szybkie drukowanie i duża ilość kartek na jeden toner - coś z czego będę zadowolony przynajmniej jeszcze ze 2 lata.

Prosze o Waszą pomoc :)

twoj zestaw totalne nieporozumienie zasilka edycja dla samobojcy plyta tez do bani padaczka procek stanowczo za drogi jak na wydajnosc oferowana ( jak to zwykle u intela) . 1gb ramu to vista bedzie sie ciela. Komfort pracy, poczucie bezpieczenstwa bez jakis niemilych niespodzianek z wizytami w serwisach zapewni ci ponizszy zestaw

 

Procesor:[/b] athlon x2 3600 brisbane ado3600boxdd ~240zl moze byc z boxem ktory jak sie wlaczy cnq przy przegladaniu stron sluchaniu muzyki jest bardzo cichy

Płyta: Abit kn9 ~ 240zł

Grafika: leadtek 8600GT ~ 450zł

Ram: Kingston 2GB 667MHz ~ 220zł

HDD: MAXTOR 160GB Serial ATA 300 ~ 180zł

Napęd: Jakiś LiteOn z LS i NERO x18 ~ 110zł

Buda byle co za 55zl allegro

zasilka amacrox warrior ax400 120zl allegro

System: Vista Home Premium OEM ~ 300zł koniecznie x64

Drukarka: HP? ~ 250zł

w sumie wychodzi to samo a jest napewnio lepszy

zrobisz jakies male oc bez podnoszenia napiecia na jakies 2600mhz i bedziesz kozaczyl a w przyszlosci bedzie mogl sobie zmienic platforme na phenom x2 lub x4 czyli nowe procki amd k10

 

dysk podziel na 2 partycje na 1 zaintaluj najpierw xp badz linuxa ( w sumie moze byc jako 3) potem na drugiej viste bedziesz mial dualboot

Edytowane przez blackhole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

1------------------------

Grafika do gier nie nadaje sie, lepiej jakiegoś 7600gs (tańszy i lepszy),

2-------------------------

płyta jeżeli będzie oc może paść-poza tym troszkę ma problemów (ponoć [; ),

3-------------------------

dysk to seagate,

4-------------------------

nagrywarka lg, nec, asus,

5-------------------------

zasilacz modecom mc 350W.

Ad1) Absolutnie zgadzam się. 8500 to naiwne szukanie jelenia :/

 

Ad2) Nie przesadzaj, nie przesadzaj. To co, może gigabyte lepszy. Syf straszny...

 

Ad3) Seagate only. Szybszy, cichy i znacznie mniej zawodne niż reszta "miękkich" dwardzieli.

 

Ad4) Tylko LG!

 

Ad5) Modecom or chieftec do 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem pod uwagę wszystkie Wasze komentarze i sugestie, zmiany na mojej liście są olbrzymie, gdyż niemal wszystko zostało zastąpione czymś innym. Zamiast Intela wybrałem Athlona, a co za tym idzie na liście pojawiła się gorąco polecana przez Was płyta Abit. By nie nadwyrężać komputera postanowiłem do Visty dołożyć drugą kość ramu 1GB, co w sumie da mi 2GB w dualu. Zrezygnowałem także z nowości jaką jest DX10 i objąłem swój kierunek na GF 7600GS z chłodzeniem firmy ZALMAN (mam nadzieję, że choć trochę grafikę będę mógł podkręcić). Plan z obudową i zasilaczem Mustanga odpadł chyba w pierwszej kolejności, tym razem wybrałem cichego Amacrox'a Warrior 400W, oraz dość ciekawą i elegancką obudowę w stylu Media Center: I-BOX MAGIC II MICRO (link) ;)

Przy wyborze drukarki kierowałem się wieloma parametrami, również wyglądem, jednak podstawowym atutem była szybkość drukowania, dlatego zdecydowałem się na Canona.

 

A poniżej prezentuje się cała lista ;)Procesor: Athlon64 x2 4200+ ~ 350zł

Płyta: ABIT KN9 ~ 257zł

Grafika: GALAXY 7600GS ZALMAN ~ 335zł

Ram: Kingston 2x1GB 667MHz ~ 230zł

HDD: SEAGATE 160GB (7200, 8MB, SATAII, NCQ) ~ 190zł

Napęd: LG GSA H12L (DVD-RW z LS) ~ 97zł

Zasilanie: Amacrox Warrior AX 400 ~ 115zł

Buda: I-BOX MAGIC II MICRO ~ 76zł

System: Vista Home Premium OEM ~ 300zł

Drukarka: CANON MP160 ~ 218zł

W sumie bez opłaty za przesyłki wyniesie ok. 2 170zł, zaś z przesyłką równo 2 292zł

 

 

Myślę, że ten komplet to dobry wybór, a bez Waszej pomocy wyglądałby zupełnie inaczej i niestety dużo gorzej...

Dziękuję Wszystkim za pomoc i czekam na nowe opinie odnośnie powyższej listy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zestaw wygląda OK, co jednak nie jest powodem, żeby sie nie przyczepić :-P :

- dopłacanie 100zł do 4200+ nie ma głębszego sensu, ponieważ teraz lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> słabszego proca + chłodzenie które pozwoli na duże OC, a kiedy przestanie wystarczać przy następnym "uprogejdzie" wsadzisz proca s serii K10 ( premiera w wakacje).

 

Za zaoszczędzone względem 3600+ pieniądze kupiłbym

AC Freeezer 64 Pro - 55zł ( używany nawet za ~ 25zł)

pastę termoprzewodzącą Arctic Silver 5 - 16zł - przesmarujesz proca, GPU i NB i wszędzie urwiesz po ~ 5*C względem fabrycznego gluta.

jakiś 2-gi wentyl do tej budy ( prawdopodobnie 80mm) - ~25 zł np jakiś Revoltec Dark Blue, albo Akasa Amber 80 mm.

 

Buda moze być, choć pamiętaj, że może być trochę niewygodna w użytkowaniu ( mało miejsca, cienka blacha). No i nie wiem czy Freezer sie zmieści sie.

 

pozdro kokott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze lepiej jest wziac X2 3600 0,65 + Fryzier

7900Gs zamiast 7600GS,

Zasilacz albo MC-350 albo delta 400 z allegro za 55 zeta (polecanie tej delty robi sie juz nudne, no ale coz wymiata :) )

nagrywarka - tak jak juz ktos pisal Asus( sam mam LG, a polecam asusa - takie czasy :) )

Viste dlaczego? do smieci wywalisz od razu, XP tylko i wylacznie na chwile obecna moze jak juz wyjdzie SP1 a pozniej SP2 do Visty to bedzie do czegos zdatna.

Dysk jak 160GB to Segate, jakbys zmienil zdanie na wiekszy - 320GB to wtedy juz WD

 

generalnie zgadzam sie z kokott

 

a kwestia drukarek to nie wiem jak jest teraz, szkoda tylko ze nie robia juz ip1000/1500/2000 tusz czarny kosztuje ~3zł

sam posiadam ip1000 i sprawuje sie b. dobrze,

Pozdrawiam.

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, zastanow sie co mowisz - teraz kupic xp - 300 pln a w listopadzie (za niecale pol roku) viste (kolejne 300 pln) bo na listopad jest zapowiedziana premiera sp1? na moj gust zmarnowane 300 pln, szczegolnie ze xp oem nie wolno potem sprzedac komus (nie po to sie kupuje orginalny system, zeby potem uskuteczniac piractwo)

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...