Skocz do zawartości
shelmahh

Restart Non-Stop?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem polegajacy na tym,ze w trakcie pracy na windozie 2000 komputer zaczal sie nagle restartowac. Potem doszlo do tego,ze restartowal sie na "oknie" uruchomienia windozy. Ustawilem Bios na default i nic. Potem skasowalem CMOS i tez nic. Sformatowalem partycje i probowalem zainstalowac od nowa windowsa ale podczas instalowania skladnikow sieciowych znowu sie restartuje. Posprawdzalem pamieci i siedza dobrze. Nie wiem gdzie szukac problemu. Mial ktos podobna akcje?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem polegajacy na tym,ze w trakcie pracy na windozie 2000 komputer zaczal sie nagle restartowac. Potem doszlo do tego,ze restartowal sie na "oknie" uruchomienia windozy. Ustawilem Bios na default i nic. Potem skasowalem CMOS i tez nic. Sformatowalem partycje i probowalem zainstalowac od nowa windowsa ale podczas instalowania skladnikow sieciowych znowu sie restartuje. Posprawdzalem pamieci i siedza dobrze. Nie wiem gdzie szukac problemu. Mial ktos podobna akcje? 

 

Pozdro

grgrgr nie ten dział forum :D:D przenosze na sprzęt

widze ze jesteś New więc wybaczam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może cię niukuje od razu :) Nie wiem mi sie to czasami zdaża jak siedze na necie.

a co ma "niukowanie" do restartów ???? jak już to po uruchomieniu zwiacha ale i tak wątpie a o restartach to nie ma mowy z tego powodu.

podaj wiecej danych .i temeratury procesora chipsetu czy to zawsze w tym samym momencie czy w róznych sie restartuje czy coś bzyczek(głosniczek?) piszczy czy nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mi sie komp restartuje jak jestem na necie, gg itp. Nagle błąd krytyczny i restart. Temp procka to 43 a w obudowie 18. A bzyczek siedzi cicho .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mi sie komp restartuje jak jestem na necie, gg itp. Nagle błąd krytyczny i restart. Temp procka to 43 a w obudowie 18 jakim cudem i skad to wiesz ??? a jesli idzie o twoje restarty to masz coś zle z tego wzgledu aplikacje powoduja ci death screen .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)A masz moze SDI???? bo takie akcje sie zdazaja, ja mialem, a tak a propos to jaki widnows XP??? jesli tak to yba wszystko jasne, sprawdz w panelu sterowania ikonka z właściwościami systemu zakladka Zaawansowane>>Uruchamianie i odzyskiwanie>>ustawienia i wylacz automatyczne uruchom ponownbie w przypadku awarii.

 

2) innym powodem moze byc to ze sterowniki do sprzetu nie sa podpisane cyfrowo, prawdopodobnie od grafy, tylko napisz jaki to jest bład ktytyczny cos z EQUAL_??? jesli tak to spróbujz mienic sterowniki grafy na podpisane cyfrowo.

 

Napisz czy zadziałało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)A masz moze SDI???? bo takie akcje sie zdazaja, ja mialem, a tak a propos to jaki widnows XP??? jesli tak to yba wszystko jasne, sprawdz w panelu sterowania ikonka z właściwościami systemu zakladka Zaawansowane>>Uruchamianie i odzyskiwanie>>ustawienia i wylacz automatyczne uruchom ponownbie w przypadku awarii.

 

2) innym powodem moze byc to ze sterowniki do sprzetu nie sa podpisane cyfrowo, prawdopodobnie od grafy, tylko napisz jaki to jest bład ktytyczny cos z EQUAL_??? jesli tak to spróbujz mienic sterowniki grafy na podpisane cyfrowo.

 

Napisz czy zadziałało

Nie no.......... Patrzę 3 razy czytam i ........ a świstak siedzi bi sreberka były kradzione .

a co ci da opis błedy krytycznego ??? jesteś programistą Bila ????

co ma podpis cyfrowy do tego ?????(taki znów bajerek Bila)

to jak system reaguje na bład to też się nie liczy liczy się ze jest bład a czy to zwiecha czy reset co to za róznica w XP stand. bedzie miał reset w 98 blue screan . Raczej niech napisze coś wiecej na temat swojego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może cię niukuje od razu :) Nie wiem mi sie to czasami zdaża jak siedze na necie.

najlepszym sposobem na sprawdzenie czy cie ktos nukuje bedzie jak odłączysz kabelek sieciowy i jezeli nie bedzie zwiechów to masz fajnych kolegów (ja też mam takiego jednego ale już sie uspokoił :)) idź mu naj*b a potem zaisnatluj sobie jakiegoś firewala tylko nie zone alarma tylko jakiegoś tiny firewall skonfiguruj i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj nazwę płyty głównej,a otrzymasz odpowiedź jak usunąć usterkę

Aleś teraz wymyślił :lol: 8) a co to Wróżka ?:)

podajdzie więcej danych jakie ustawienia jaki dokładnie sprzęt. jakie macie napięcia dokłąnie kiedy są takie restarty / równie dobrze co poprostu bład w stystemie mogą to być zbyt małe napiecia albo pamięci za na za dużych timingach i reset to są przypusszczenia więcej danych prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie:

 

A wiec cos o sprzecie:

 

Procek PIII 733

196 RAM

karta graficzna: gforce 32 Mb

plyte musze sprawdzic

 

jesli chodzi o zasilanie to nie ma powodu,zeby nagle cos sie dzialo bo nic nie dokladalem ani nie krecilem procka..restart zaczal sie "sam z siebie"

 

nie wiem czy dobrze kombinuje ale moze ma to cos wspolnego z siecia..podczas instalacji windowsa w momencie kiedy instalowane sa skladniki sieciowe komputer sie restartuje - zawsze w tym samym momencie..nie wiem czy wtedy system sprawdza skladniki sieci i cos wtedy sie sypie..

 

tzn powiedzcie mi co mam dalej robic..sam nie jestem w stanie znalezc usterki..jak oddam kompa do serwisu to mi wcisna jakis kit i naciagna na kase :(

 

i prosze nie piszcie mi o necie (sdi i cokolwiek innego) bo przy instalacji systemu nie jestem w sieci..dodatkowo odpialem kabel od sieci domowej i wiec zaden komp nie jest podlaczony

 

w konfiguracji sprzetu zmienilem niedawno jedna rzecz - dolozylem kosc RAMu 64 Mb i po jakims czasie zaczely sie klopoty ale wyjalem ja i nic to nie dalo tak wiec raczej nie jest to wina pamieci..wiatraczki sie kreca na procku i karcie graficznej..zasilacz na razie wystarczal..twardziel po testach tez nie wyglada na przyczyne problemu z restartem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego na moim FIC-u. Problemem było wyjątkowo niekorzystne dla W2k :wink: współdzielenie przerwania karty sieciowej z dźwiękową. Zamieniłem sloty PCI i wszystko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na początek rozebrał bym kompa na czynniki pierwsze i ponownie poskładał, może coś zauważysz, restarty mogą być od niedociśniętego jakiegoś elementu (grafika, ram i inne karty) ale też od przegrzewającego się procka, może radiator się poluzował.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)A masz moze SDI???? bo takie akcje sie zdazaja, ja mialem, a tak a propos to jaki widnows XP??? jesli tak to yba wszystko jasne, sprawdz w panelu sterowania ikonka z właściwościami systemu zakladka Zaawansowane>>Uruchamianie i odzyskiwanie>>ustawienia i wylacz automatyczne uruchom ponownbie w przypadku awarii.

 

2) innym powodem moze byc to ze sterowniki do sprzetu nie sa podpisane cyfrowo, prawdopodobnie od grafy, tylko napisz jaki to jest bład ktytyczny cos z EQUAL_??? jesli tak to spróbujz mienic sterowniki grafy na podpisane cyfrowo.

 

Napisz czy zadziałało

Co do steró to są podpisane cyfrowo. A ten bajerek od "wujaszka" Bila też mam wyłączony. Dziwne jak u mnie na gg pojawia sie jedna osoba to za jakieś 30 sekund mam restart. <span style="color:red;">[ciach!]</span> jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do steró to są podpisane cyfrowo. A ten bajerek od "wujaszka" Bila też mam wyłączony. Dziwne jak u mnie na gg pojawia sie jedna osoba to za jakieś 30 sekund mam restart. <font color="#FF0000">[ciach!]</font> jeden.

Dobra zapytam Inaczej . ... napisz najpierw co probowałeś robić , co sprawdzałeś a pózniej bedziemy mysleć :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już chyba wszystko co jeste możliwe. Jedynie nie mam zainstalowanej zapory ogniowej. Chyba dam sobie z tym spokuj teraz mam ważniejszy problem :)Ale to na inny topic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QLA !!!!!!!

nukuja cie :):):) heh :) stary zainstaluj firewall'a i zobacz czy bedzie ci sie jebczyl komp... wg mnie. Jak mnie nukowal kumplel to mi tylko net zwalnial... ale u innego kumpla wyskakiwal bluescreen i koniec.... trzeba bylo resetowac... Zainstaluj firewalla...

 

A co do Ciebie shellmah to mysle ze moze to byc zasilka...

jak spowolnilem sobie wiatrak w zasilaczu to tez tak mialem jak ty.... ja stawiam na zasilke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm..walczylem walczylem i chyba mam przyczyne

 

kazda instalacja windozy 2000 (wersja angielska i polska) konczyly sie porazka ze wzgledu na restart przy instalacji skladnikow sieciowych

 

wyjalem karte sieciowa..posprawdzalem czy wszystko siedzi jak nalezy i zrobilem scandisk partycji,na ktorej czesciowo zainstalowal sie win 2000..masa niepelnych plikow..pelno bledow pomimo wczesniejszego formatu partycji i braku innych danych..za kazdym razem kiedy instalowalem win 2000 instalowal sie z bledami,ktore wykluczaly dalsza instalacje - system nie mogl odnalezc plikow,ktore wczesniej wrzucil na twardziela..przyczyna? moim zdaniem siadl hdd albo dopiero zaczyna siadac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm..walczylem walczylem i chyba mam przyczyne

 

kazda instalacja windozy 2000 (wersja angielska i polska) konczyly sie porazka ze wzgledu na restart przy instalacji skladnikow sieciowych

 

wyjalem karte sieciowa..posprawdzalem czy wszystko siedzi jak nalezy i zrobilem scandisk partycji,na ktorej czesciowo zainstalowal sie win 2000..masa niepelnych plikow..pelno bledow pomimo wczesniejszego formatu partycji i braku innych danych..za kazdym razem kiedy instalowalem win 2000 instalowal sie z bledami,ktore wykluczaly dalsza instalacje - system nie mogl odnalezc plikow,ktore wczesniej wrzucil na twardziela..przyczyna? moim zdaniem siadl hdd albo dopiero zaczyna siadac..

A próbopwałeś instalować po wyjęciu karty - być może ona padła i robi problemy z komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie..wyjalem karte i instalowalem bez

 

znajomek ma podobny problem po wizycie w jego kompie worma,ktory niezle namieszal..ale skoro sytuacja po formacie partycji sie powtarza to gdzie by siedzial ten worm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...