Skocz do zawartości
rafalsky18

Pierwsze W/c - Rady Mile Widziane

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar złożyć sobie zestaw W/C. Ogólnie nie jestem specjalistą, ale poczytałem troche artów żeby nie było i skomponowałem podstawy zestawu chłodzenia. Oczywiście chciałbym prosić o jakieś korekty, bo na pewno coś niekoniecznie się nadaje:

-Pompka

-Bloczek

-Chłodnica

-Wentyle(ew. moge wysupłać grosza na dwa fandery)

-Węże

 

Wcześniej interesowałem się zestawem Corsair'a, ale jest chyba trochę za drogi.

 

Chciałbym żeby chłodzenie radziło sobie z C2D E6600 na Asusie P5N32-E SLI Plus w budce Chieffteca LCX. Nie wiem jak sie ma sprawa ze złączkami i długością węży, ale chyba za dużo go nie potrzeba :D. Jeśli chodzi o przedział cenowy to myśle, że 500zł to górna granica łącznie z płynami, złączkami itp.

Z góry dziękuje za pomoc i prosze o wyrozumiałość jeśli pisze coś nie tak, ale pierwszy raz staram się coś takiego stworzyć.

Edytowane przez rafalsky18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ok, poza:

- chlodnica, lepiej cooltek

- wentyle, lepiej cos innego w stylu fandera, lub innych uznawanych za ciche i dobre w tematyce wyciszania AC

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar złożyć sobie zestaw W/C. Ogólnie nie jestem specjalistą, ale poczytałem troche artów żeby nie było i skomponowałem podstawy zestawu chłodzenia. Oczywiście chciałbym prosić o jakieś korekty, bo na pewno coś niekoniecznie się nadaje:

-Pompka

-Bloczek

-Chłodnica

-Wentyle(ew. moge wysupłać grosza na dwa fandery)

-Węże

 

Wcześniej interesowałem się zestawem Corsair'a, ale jest chyba trochę za drogi.

 

Chciałbym żeby chłodzenie radziło sobie z C2D E6600 na Asusie P5N32-E SLI Plus w budce Chieffteca LCX. Nie wiem jak sie ma sprawa ze złączkami i długością węży, ale chyba za dużo go nie potrzeba :D. Jeśli chodzi o przedział cenowy to myśle, że 500zł to górna granica łącznie z płynami, złączkami itp.

Z góry dziękuje za pomoc i prosze o wyrozumiałość jeśli pisze coś nie tak, ale pierwszy raz staram się coś takiego stworzyć.

Pierwszy zestaw ok, co do tego corsaira to daruj sobie go, bo cena kosmiczna, a ani to wydajne ani użyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zastanawiam się nad wyborem pasty. Ogólnie wybieram spośród: Zalman STG1 i CLP. Z których wy korzystacie?

Czy CLP jest aż tak trudna do usunięcia?

Ogólnie wydajność przemawia za CLP, a ergonomia za STG1. W sumie blok jest niklowany, więc wydaje mi się że usunięcie tej niby-pasty nie będzie ekstremalnym wyczynem :unsure:

I jeszcze pytanie odnośnie pompki: czy pociągnie 3 bloczki i czy można uzupełniać przez nią ciecz w chłodzeniu?

Edytowane przez rafalsky18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zastanawiam się nad wyborem pasty. Ogólnie wybieram spośród: Zalman STG1 i CLP. Z których wy korzystacie?

Czy CLP jest aż tak trudna do usunięcia?

Ogólnie wydajność przemawia za CLP, a ergonomia za STG1. W sumie blok jest niklowany, więc wydaje mi się że usunięcie tej niby-pasty nie będzie ekstremalnym wyczynem :unsure:

I jeszcze pytanie odnośnie pompki: czy pociągnie 3 bloczki i czy można uzupełniać przez nią ciecz w chłodzeniu?

Co do pasty to wez Zalmana, CLP niszczy shima ktory jest na cpu.

Pompka spoko uklad pociagnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taką pompke i zastanawiam się czy warto do niej dołożyć? Podoba mi się, że zasilanie jest z 230V, ale nie wiem czy lepsze są pompki inline czy zatapialne? Słyszałem, że zatapialne pracują ciszej i jednocześnie podgrzewają lekko wodę... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taką pompke i zastanawiam się czy warto do niej dołożyć? Podoba mi się, że zasilanie jest z 230V, ale nie wiem czy lepsze są pompki inline czy zatapialne? Słyszałem, że zatapialne pracują ciszej i jednocześnie podgrzewają lekko wodę... :unsure:

Wygodniejsze 12v od 230, ale to kwestia gustu raczej.....

 

Zostałbym przy coolriverze, tani i imo lepszy.

 

Zatapialne pracują ciszej niż niezatapialne - a ściślej to zatapialne są tłumione przez wodę. Co do podgrzewania cieczy - teoretycznie prawda, ale praktycznie to może 0.2 stopnia podwyższy temp wody, jeżeli w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taką pompke i zastanawiam się czy warto do niej dołożyć? Podoba mi się, że zasilanie jest z 230V, ale nie wiem czy lepsze są pompki inline czy zatapialne? Słyszałem, że zatapialne pracują ciszej i jednocześnie podgrzewają lekko wodę... :unsure:

Nie opłaca się tego brać, najlepiej coolrivera kupić, jest to naprawdę dobry wybór jak za taką kasę. Oczywiście coolriver jest niezatapialny i pracuje bardzo cicho , znaczy jak na moje ucho ale każdy użytkownik tej pompki powie że jest cicha :) ... Wiadomo są gusta i o tym ani słowa , ale nawet nie brał bym tego pod uwagę ze względu na gabaryty , ciężko to będzie upchać w budzie ... a coolriver wszędzie wejdzie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejsze 12v od 230, ale to kwestia gustu raczej.....

Mi chodziło o to że zasilacz ma zaoszczędzone kilka watów na lini 12V

 

ciężko to będzie upchać w budzie ...

Obudowe mam dużą takze z tym nie ma problemu.

Właściwie to chodzi mi o porównanie samej praktycznej wydajności i łatwości obsługi tych pompek, bo np w tym Alphacool'u chyba łatwiej uzupełnia się ciecz w układzie i zaoszczędziłbym na rezerwuarku stówke. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...