Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

-open these ports:

TCP 80 - 80

TCP 53 - 53

UDP 53 - 53

TCP 1096 - 1096

UDP 1096 - 1096

UDP 88 - 88

TCP 3074 - 3074

UDP 3074 - 3074

TCP 2074 - 2074

UDP 2074 - 2074

(if at the end it still doesnt work also try these:

UDP 6672 - 6672

UDP 28900 - 28900

TCP 8001 - 8001

TCP 27900 - 27900)

-enable Upnp in router and firewall.

-grant acces to GTA IV and RGSC in your firewall.

-turn your router off (really pull out the cable for half a minute) and turn it back on.

This should do the trick.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

Może wyjdę teraz na wscibskiego względem GTA PL, ale jeśli 10ty to początek wakacji (mówię o tych studenckich bo ogólnoszkolne minęły z tego co wiem miesiąc temu) to ja jestem langustą. Pierwszy raz widzę tak niesłowną ekipę robiącą spolszczenie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

Jak by im ktos zapłacił to pewnie by byli bardziej słowni.

Ale po co piszą, że będzie na początku wakacji, jak już dzieciaki mają prawie połowę :/ Żal kropka pe el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co komu spolszczenie ?

Dla tej gry to profanacja by byla.

 

Tego co jest w tresci gry i tak spolszczyc sie nie da (bo wyjdzie jedynie jakis dziwny pasztet), a chyba nie ma juz na swiecie ludzi ktorzy nie zrozumieja ze trzeba jechac do strzalki albo strzelac do goscia na ktorym jest czerwony marker...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

A na co komu spolszczenie ?

Dla tej gry to profanacja by byla.

 

Tego co jest w tresci gry i tak spolszczyc sie nie da (bo wyjdzie jedynie jakis dziwny pasztet), a chyba nie ma juz na swiecie ludzi ktorzy nie zrozumieja ze trzeba jechac do strzalki albo strzelac do goscia na ktorym jest czerwony marker...

A to ciekawe, to przetłumacz mi chociaż jedną kwestię wypowiadaną przez LJ :> Dla mnie fabuła w takich grach jak GTA czy Call of Juarez jest ważniejsza niż gameplay Edytowane przez malybenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co komu spolszczenie ?

Dla tej gry to profanacja by byla.

 

Tego co jest w tresci gry i tak spolszczyc sie nie da (bo wyjdzie jedynie jakis dziwny pasztet), a chyba nie ma juz na swiecie ludzi ktorzy nie zrozumieja ze trzeba jechac do strzalki albo strzelac do goscia na ktorym jest czerwony marker...

No tak, ale nie każdy gra tylko po to żeby postrzelać sobie i pojeździć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To może warto by się zacząć uczyć angielskiego. Gry, filmy i internet są idealnym sposobem do tego. W obecnych czasach nie wypada nie znać angielskiego, a język ten jest jednym z najprostszych. Powoli standardem robi się znajomość kilku języków, z francuskim na czele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że się nie uczę? Ale właśnie gra z napisami może cię czegoś nauczyć. Co ci da jeśli będą gadać po angielsku? Co ci to da? NIC!

 

Ale to jest Polska, tu trzeba być pseudo-amerykańskim na siłę. Bo w Rosji kupując grę dostajemy napisy po rosyjsku, kupując we Francji po francusku, kupując w Niemczech po niemiecku ale kupując w Polsce dostajemy grę po angielsku.

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ale to jest Polska, tu trzeba być pseudo-amerykańskim na siłę. Bo w Rosji kupując grę dostajemy napisy po rosyjsku, kupując we Francji po francusku, kupując w Niemczech po niemiecku ale kupując w Polsce dostajemy grę po angielsku.

I dzieki temu nie mam problemow z tym jezykiem , moge ogladac filmy w natywnym i nie robi mi to roznicy. Od malego gralem w angielskie gry(rpg) ze slownikiem i nie zaluje tego. Przy okazji , dubbing czasami jest tak upraszczany , ze moze wypaczyc w ogole sens przekazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zdziwiłbyś się Trofix. Od wielu lat oglądam filmy i gram po w pełni angielsku i codziennie uczę się czegoś nowego. Polskie napisy dają malutko, tu chodzi głównie o idiomy i grę słów. Nie rozumiem czegoś to sprawdzam w necie, większości nie da się przetłumaczyć bo traci to sens.

Czytając angielskie napisy także dużo bardziej przyswajasz jak się dane słowa pisze i wymawia.

 

Oczywiście trzeba mieć już jakąś wiedzę w kwestii słownictwa i gramatyki, ale tego się powinno uczyć od młodych lat, w końcu w szkole jest angielski.

 

W Niemczech to wogóle jest porażka bo tam filmy to wszystkie są dubbingowane, dużo gier także, a jak nie to koniecznie niemieckie napisy.

 

Uczenie się na w pełni angielskich (czy jakimkolwiek innym języku) materiałach pozwala na dużo szybsze nauczenie się myślenia w danym języku. Większość ludzi myśli w swoim języku i potem tłumaczy na inny język, dlatego często można usłyszeć śmieszne teksty np. w wywiadach.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

Dzięki temu Polacy świetnie nadają się na zmywaki :lol2: za to Niemcy siedzą u siebie, mają wszystko w pupie i rozwijają własną gospodarkę. Z Polakami tak jakoś jest, podobno mamy lepsze szkoły, jesteśmy lepiej wykształceni ale coś po Polsce tego nie widać...

 

EOT

 

Co do gier to jestem za napisami polskimi ale z oryginalną ścieżką dźwiękową w tle.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, to przetłumacz mi chociaż jedną kwestię wypowiadaną przez LJ

Toz przeciez pisalem:

 

Tego co jest w tresci gry i tak spolszczyc sie nie da (bo wyjdzie jedynie jakis dziwny pasztet)

 

Jak ty bys chcial spolszczac mowe ludzi ktorzy gadaja w jakiejs jamajsko-rasta-gangstersko-ghettowej odmianie angielskiego ktorej zreszta uzytkownicy normalnego angielskiego nie sa w stanie zrozumiec ?

 

Dobrze pisali ludzie wyzej- uczyc sie angielskiego a nie czekac az ktos laskawie napisy zrobi po polsku (ktore i tak beda zalosne).

Jest cala masa angielskich zwrotow ktore brzmia i maja sens wylacznie w tym jezyku i kontekscie kulturowym, a ich przetlumaczenie tylko robiloby wode z mozgu ewentualnym chetnym do uczenia sie jezyka poprzez gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

Znam angielski na poziomie dostatecznie dobrym, że wszystko rozumiem, ale to nie o to nawet chodzi, tylko o to, że człowiek choćby nie wiem jak znał angielski, to zawsze inaczej będzie mu się grało w wersji PL. Nie mam co robić, tylko nadążać za angielskimi napisami za tekstem i szybko tłumaczyć, super :/ Powoli to przetłumaczę sobie każdą literkę, ale w grze skupiam się i na fabule i na graniu. Nie mam czasu na jakieś tłumaczenie. Tak więc nie gadajcie bzdur w stylu uczcie się angielskiego, bo znajomość języka nie ma tu aż takiego znaczenia. Po prostu widząc polskie napisy jest bardziej komfortowo i tyle

Edytowane przez malybenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Nowe samochody w akcji. Szczerze mówiąc sam nie miałem jeszcze czasu sprawdzić i przez najbliższy tydzień z pewnością nie będę miał ;/

 

Nissan Skyline i Toyota Supra

 

linki do aut

http://www.gta-modding.it/area/index.php?a...egory&id=59

http://modmygta.com/?r=mods&category=cars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Znam angielski na poziomie dostatecznie dobrym, że wszystko rozumiem, ale to nie o to nawet chodzi, tylko o to, że człowiek choćby nie wiem jak znał angielski, to zawsze inaczej będzie mu się grało w wersji PL. Nie mam co robić, tylko nadążać za angielskimi napisami za tekstem i szybko tłumaczyć, super :/ Powoli to przetłumaczę sobie każdą literkę, ale w grze skupiam się i na fabule i na graniu. Nie mam czasu na jakieś tłumaczenie. Tak więc nie gadajcie bzdur w stylu uczcie się angielskiego, bo znajomość języka nie ma tu aż takiego znaczenia. Po prostu widząc polskie napisy jest bardziej komfortowo i tyle

Widzisz - tłumaczysz na polski. Tu jest podstawowa różnica. Jak już pisałem trzeba się nauczyć myśleć po angielsku, to jest dopiero prawdziwa znajomość języka.

Jak przykładowo oglądam coś po angielsku i ktoś mnie zapyta żebym przetłumaczył co ktoś powiedział, to wygląda to tak że albo muszę długo pomyśleć, albo wogóle nie jestem w stanie czegoś przetłumaczyć, bo po prostu nie da się sensownie. Tak więc wiele rozumiem, ale większości nie jestem w stanie szybko lub wcale przetłumaczyć.

Jak bym miał tłumaczyć jakiś angielski tekst to też mi to zajmie bardzo długo, nawet jesli wszystko rozumiem i wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

Widzisz - tłumaczysz na polski. Tu jest podstawowa różnica. Jak już pisałem trzeba się nauczyć myśleć po angielsku, to jest dopiero prawdziwa znajomość języka.

Jak przykładowo oglądam coś po angielsku i ktoś mnie zapyta żebym przetłumaczył co ktoś powiedział, to wygląda to tak że albo muszę długo pomyśleć, albo wogóle nie jestem w stanie czegoś przetłumaczyć, bo po prostu nie da się sensownie. Tak więc wiele rozumiem, ale większości nie jestem w stanie szybko lub wcale przetłumaczyć.

Jak bym miał tłumaczyć jakiś angielski tekst to też mi to zajmie bardzo długo, nawet jesli wszystko rozumiem i wiem o co chodzi.

I właśnie dlatego spolszczenie bardzo się przyda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie chrzanić już z tym uczeniem się angielskiego. Tu jest Polska, język powszechnie używany tu to polski, język urzędowy, tez jest polski i wymagam tego, aby wszystkie gry i filmy były w języku polskim, bo tak powinno być. A co do angielskiego, to mi on na co dzień jest kompletnie nieprzydatny i nie mam zamiaru tracić kasy, ani czasu na jakieś szkoły językowe, bo mam masę ważniejszych wydatków. Do szkoły też już dawno nie chodzę, a jak chodziłem, to nawet nie było mowy o uczeniu się angielskiego, bo w tedy uczono jedynie słusznego języka naszego największego przyjaciela i sojusznika, czyli rosyjskiego.

 

Tak jak już tutaj ktoś wspomniał. Kupując GTA IV w Niemczech dostajemy niemieckie napisy, we Francji francuskie itd. Tylko u nas zawsze musi być wyjątek i dostajemy grę niezlokalizowaną. I skoro się dało przełożyć tę grę na inne europejskie języki, to dlaczego na polski ma się nie dać? Wszystko się da. Nie da, to się tylko parasola w d*pie otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ta , pewnie nieznajomosc jezyka jest zaleta , a Ty sam nic nie tracisz , w dobie gdy angielski jest jezykiem miedzynarodowym. Swoja droga , ta przymusowa nauka ruskiego powodowala , ze i tego jezyka ci , ktorzy uczyli sie nie znaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wymagac zeby byly a i tak nie beda :rolleyes:

 

I skoro się dało przełożyć tę grę na inne europejskie języki, to dlaczego na polski ma się nie dać?

Bo nikt nie bedzie marnowal pieniedzy na rynek na ktorym i tak nie zarobi, bo 99% ludzi gre z torrentow sciagnie.

 

140zl za GTA 4- juz widze te tlumy w marketach po polska wersje.

 

Francuz i Niemiec wylozy 30-40 euro bez problemu, Polak nie wylozy.

 

Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestes wielkim fanem serii to z przykroscia cie informuje, ze kupujac od kolegi zrobiles z punktu widzenia developera dokladnie to samo co zrobilbys sciagajac ja z netu.

 

Kto zarobil 100 zl ? rockstar czy kolega ?

 

Ile osob zagralo w gre ? 2

Ile osob kupilo gre od rockstar ? 1

 

Rachunek prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bezsens. Kupil koles , przeszedl i sprzedal. W licencji jest pewnie napisane , ze moze to przejsc tylko 1 osoba na swoim kompie. :lol2: Tak , kolo wydal 100 i jest piratem :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestes wielkim fanem serii to z przykroscia cie informuje, ze kupujac od kolegi zrobiles z punktu widzenia developera dokladnie to samo co zrobilbys sciagajac ja z netu.

 

Kto zarobil 100 zl ? rockstar czy kolega ?

 

Ile osob zagralo w gre ? 2

Ile osob kupilo gre od rockstar ? 1

 

Rachunek prosty.

Rachunek prosty kolega zarobił -50zł :P

 

Bezsens. Kupil koles , przeszedl i sprzedal. W licencji jest pewnie napisane , ze moze to przejsc tylko 1 osoba na swoim kompie. :lol2: Tak , kolo wydal 100 i jest piratem :lol2:.

Gdzieś w gazetce pisało, że grę można instalować nieskończoną ilość razy, legalna jest wtedy kiedy w napędzie kręci się oryginalna płyta, a nie c**** na dysku :D

 

A on nie przeszedł tak mu się cięło :P

 

**** chodzi o ten mały pliczek z rozszerzeniem .exe, a za wymienienie jego nazwy dostaje się warna

Edytowane przez Krzychu95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestes wielkim fanem serii to z przykroscia cie informuje, ze kupujac od kolegi zrobiles z punktu widzenia developera dokladnie to samo co zrobilbys sciagajac ja z netu.

 

Kto zarobil 100 zl ? rockstar czy kolega ?

 

Ile osob zagralo w gre ? 2

Ile osob kupilo gre od rockstar ? 1

 

Rachunek prosty.

To samo z telewizorami, samochodami itd... zejdź na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...