Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie warto kupić GTA4? Na jakich detalach pogram na swoim sprzęcie (w sigu)?

Pewnie że warto, ja gram na tym co w sigu, sprzęty mamy podobne. Gram w 1280x1024, tekstury medium, reszta high, woda na very high, widoczność i detale po 30, samochody na 80, cienie 5, gra chodzi zadowalająco dobrze. W benchu miałem 39 fps

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał modowane furki :wink:

 

GTA IV PC: Cars mod pack

 

paczka zawiera podmienione samochody i smilies/wink.gif

 

+ speedmeter

+ simple native trainer 3.9

+ niezbędne pliki do ich działania

...........

U mnie niestety sa same problemy z tym modem. Najpierw w ogole sie nie wlaczala gra po jego zainstalowaniu. Patch 1.0.4.0 jest wgrany, po probie uruchomienia gry wywala blad od aplikacji rsgc. Jak wywale z folderu z gra plik XliveProtectDisabler to gra sie wlacza ale nie widzi moich sejwow. Ktos wie o co chodzi temu ustrojstwu?

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety sa same problemy z tym modem. Najpierw w ogole sie nie wlaczala gra po jego zainstalowaniu. Patch 1.0.4.0 jest wgrany, po probie uruchomienia gry wywala blad od aplikacji rsgc. Jak wywale z folderu z gra plik XliveProtectDisabler to gra sie wlacza ale nie widzi moich sejwow. Ktos wie o co chodzi temu ustrojstwu?

Kurde to bardzo dziwne, u mnie tak paczka od Seby dziala bez zarzutu - wszystko smiga az milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez zadnych problemow z packiem, tyle ze framerate spadl, niewiedziec czemu.

Jak to czemu? Ktos sobie nie zalowal w gestosci siatki przy robieniu modeli i sie teraz wlecze ;) Robienie modeli do gier to nie to samo co robienie modeli do renderingu ;) Trzeba jak najlepiej dobrac ilosc poligonow modelu przy zachowaniu jak najlepszej szczgolowosci, u tu widac ze komus to nie wyszlo i siatka jest pewnie gesta jak pajeczyna. Mi sie juz udalo uruchomic tego packa i tez fps mi polecial na leb. Wiekszosc tych fur bym z checia wywalil i zostawil tylko kilka.

 

ps. zapomnialem dodac ze handling dodany do paczki jest zdeczka przesadzony :lol: wiekosc fur ma odjazd jak f16...

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to czemu? Ktos sobie nie zalowal w gestosci siatki przy robieniu modeli i sie teraz wlecze ;) Robienie modeli do gier to nie to samo co robienie modeli do renderingu ;) Trzeba jak najlepiej dobrac ilosc poligonow modelu przy zachowaniu jak najlepszej szczgolowosci, u tu widac ze komus to nie wyszlo i siatka jest pewnie gesta jak pajeczyna. Mi sie juz udalo uruchomic tego packa i tez fps mi polecial na leb. Wiekszosc tych fur bym z checia wywalil i zostawil tylko kilka.

 

ps. zapomnialem dodac ze handling dodany do paczki jest z deka przesadzony :lol: wiekosc fur ma odjazd jak f16...

heh, o tym to ja wiem. tylko ze ja wszytkie te samochody mialem powgrywane wczesniej, no moze poza lambo i jakiegos tam renault'a i zadnych problemow nie bylo. co do handlingu to sie w 100% zgadzam, troszke przesadzony. no coz i tak mialem przeinstalowywac gta bo zbyt wiele modow na raz powgrywalem i nie dosc ze gra wyglada ... no coz tu mowic, kiepsko, to jeszcze niski fsp :/ najbardziej mnie boli to ze pomimo braku aa i ladnych cieni gra ma wymagania z kosmosu, z reszta bylo tu juz kilka razy o tym wspominane i nie chce zaczynac nowej dyskusji. ok, rozumiem ze gdyby to byla ladna grafika, ladne gladkie modele i cienie, brak znikajacych tekstur to wymagania moga byc ale nie przy czyms takim .... . dobra koniec uzalania sie.

 

pzdr

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Gra ma wymagania z kosmosu nie przez grafike a przez to co procesor musi liczyc.

 

Niestety cos za cos- chcesz gre z wiekszym realizmem swiata i 40fps- kupuj core i7.

Nie przesadzajmy. Na 8200/8400 to juz swietnie leci przy lepszej grafice. Kwestia samej karty (obciazenie cepa sterami) jak i oesa , pod ktorym to lazi (Vista/7 = wolniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na e8400/e7200 [obecnie] i 4870 dziala plynnie, nawet podczas "gestej" akcji. moim skromnym zdaniem i tak grafika pozostawia wiele do zyczenia [wszystkie suwaki na maxa] jak na takie wymagania. rockstar polecialo w kulki ale juz nie raz o tym mowiono w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że powtórzy się historia sprzed kliku lat i ery GTA 3

 

Nie wiem czy pamiętacie ale w momencie premiery GTA 3 też miało wymagania z [gluteus maximus], Rockstar podawał chyba P3 933MHz ale na takowym nie dało się grać :)

Później wyszło Vice City - i co? Grafika sporo ładniejsza niż w III, dodane nowe efekty - a wymagania sprzętowe mniejsze!

 

Może teraz będzie to samo, tzn mam taką nadzieję - w następcy IV grafika będzie dopracowana, a jednocześnie wymagania zmniejszą się bo będzie czas na dopracowanie engine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wylaczyc to pieprzone xlive zeby mi gra czytala sejwy z dowolnych profili jak to mialem wczesniej (na pathu 1.2)? ;/ Wgralem niepotrzebnie 1.4 i teraz nie moge dojsc do ladu z gra. Sejwy mi nie dzialaja. Pomozcie bo ja juz trace cierpliwosc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

u mnie na e8400/e7200 [obecnie] i 4870 dziala plynnie, nawet podczas "gestej" akcji. moim skromnym zdaniem i tak grafika pozostawia wiele do zyczenia [wszystkie suwaki na maxa] jak na takie wymagania. rockstar polecialo w kulki ale juz nie raz o tym mowiono w tym temacie.

Dodaj do siebie kilka czynnikow :

-ogromne miasto bez loadmingow , na bierzaco wszystko leci

-gesty ruch uliczny

-masa przechodniow

-cieniowanie chyba na wszystkim

 

I tyle , slaby cep tego nie uciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wylaczyc to pieprzone xlive zeby mi gra czytala sejwy z dowolnych profili jak to mialem wczesniej (na pathu 1.2)? ;/ Wgralem niepotrzebnie 1.4 i teraz nie moge dojsc do ladu z gra. Sejwy mi nie dzialaja. Pomozcie bo ja juz trace cierpliwosc....

Nie było siły żeby uruchomić moje save po formacie, mimo że sposób na forum jest opisany. Gra się zawieszała przy wczytywaniu save.

Dałem sobie spokój z GTA...

...do czasu XLIVELESS. Wygoogluj i graj! :wink:

 

Nie wymaga nawet RGSC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh odkrylem dlaczego po instalacji moda tak nagle spadla wydajnosc. zanim zainstalowalem paczke grzebalem cos w systemie i przelaczylem numproc na 1, wiec system wykrywal tylko 1 rdzen. dzisiaj sobie dopiero to uswiadomilem i obecnie wszytko smiga az milo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do paczki z samochodami to DX9 i jeszcze raz DX9 najnowszy gdyż scripthook go wymaga :wink:

 

Tutaj najnowszy mój mod :wink: jeszcze nie jest do końca skończony :wink: download już wkrótce :wink:

 

http://www.youtube.com/watch?v=n1mp4ozxUCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było siły żeby uruchomić moje save po formacie, mimo że sposób na forum jest opisany. Gra się zawieszała przy wczytywaniu save.

Dałem sobie spokój z GTA...

...do czasu XLIVELESS. Wygoogluj i graj! :wink:

 

Nie wymaga nawet RGSC.

dzieki wielkie ;) w koncu wszystko smiga jak nalezy.

 

Co do paczki z samochodami to DX9 i jeszcze raz DX9 najnowszy gdyż scripthook go wymaga :wink:

 

Tutaj najnowszy mój mod :wink: jeszcze nie jest do końca skończony :wink: download już wkrótce :wink:

 

http://www.youtube.com/watch?v=n1mp4ozxUCM

Obejrzalem te screeny i tekstury wygladaja bardzo ladnie ale jak na moj gust ich kolorystyka jest za ostra, miasto zrobilo sie jakies "przytlaczajace". Asfalt w rzeczywistosci jest bardziej "wyblakly" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wróciłem do GTA 4:) Po pół roku przerwy gra podoba mi się bardziej xD Poinstalowałem te kilka modów Realizmy, Visuale i gra chodzi lepiej i fajniej wygląda. Jednak widzę na YT filmy, że ludzie na podobnych kompach (jak mam w sygnie) grają niemal na full detalach, a umnie trzeba troszkę je obciąć bo tracę na płynności. Domyślam się, że problem tkwi w procesorze ;/ Zamierzałem go podkręcić (Pentagram Karakorum w drodze) jednak dowiedziałem się, że moja płyta główna ma tylko 3 fazy zasilania. I właśnie tu się chciałem zapytać. Wiem, że każdy megaherc jest ważny w tej grze i dlatego jeśli ktoś się zna i wie to czy mógłby mi powiedzieć ile idzie wycisnąć z tego procka na tej płycie głównej. Tylko tak w miarę bezpiecznie bym prosił :) I mniej więcej jak bardzo podskoczy wydajność w GTA 4. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...