Skocz do zawartości
Rolf

3 Pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was 3 pytanka :lol2: Nie będę lał wody, odrazy przechodzę do ich zadawania:

1. Jaką płytę główną polecacie w przedziale cenowym 400zł-450zł? Pod Socket 775 (C2D E4300), procek chce kręcić na 2,5GHz w miarę możliwości ... słyszałem, że Abit AB9, ale wolę się upewnić <_<.

 

2. Jakie chłodzenie polecacie pod tego procka. Szczerze to użyłbym stockowego, gdyby nie screen z zamontowanym nim na mobo .. wygina ją jak .. chciałem potem Ninja Scythe, ale jak zobaczyłem wielkość na zdjęciach .. jeszcze do tego płyta jest w obudowie, nie dość, że będzie pionowo [może się mobo złamać?] to może się nie zmieścić .. Poza tym nie wiem czy się cały osprzęt zmieści. Cena maks do 150zł. [Chce dodać, że Abit AB9 ma Silent OTES, więc krucho by było z Ninją].

 

3. Przez te zaczynające się upały itp. coraz częściej myślę o WC. Tu parę podpytań:

a) Jakie części wchodzą w skład tego chłodzenia? [oprócz bloku na RAM. Będzie kręcony na 900 CL4 - wystarczy stockowe?]

b) Ile tak średnio kosztowałby taki zestaw?

c) Dobrze toto chłodzi?

d) Wodę [czy co to tam jest :blink: ] się wlewa raz i już tak jest czy się ją zmienia?

e) Trzeba kupować środki glonobujcze czy coś takiego do tej wody?

 

Mój przyszły config:

- Proc: Intel Core2 Duo E4300 1.8GHz (S775) BOX

- Mobo: Patrz pkt. 1

- RAM: G.Skill DDR II 2x1GB 800MHz CL5

- Grafa: Gigabyte GeForce 7300GT [z Zalman VF700 Cu+]

- Zasilacz: HuntKey HK-350AP

- Obudowa: Sharkoon Rebel 9 Value Black | wentylator 250mm

 

3 pytanie jest nie do tego działu, wiem, ale nie chciałem wam śmiecić już więcej i dałem to w 1 temacie :rolleyes:

 

Pozdro,

Rolf.

Edytowane przez Rolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit AB9 do tego proca to świat i ludzie.BTW Bardzo dobra płyta, na niej tego proca wykręcisz spoko na 3.0 GHz.

Chłodzenie polecam Freezer 7 Pro - wystarczające.

Memy - mogą być - choć miałem je i nie są rewelacyjne.

Zasiłka lepiej 400-450W - nie wiem jaką będziesz miał grafę, ale zwszę się przyda do upgrade'u.

Buda? - za tą kasę (a nawet mniejszą) masz Chiefa LBX - o niebo lepsza

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tylko podałem config tak sobie, nie żeby mówić czy dobry czy coś :P Co do grafy - kompletnie zapomniałem ; dd. A co do zasilacza, to mówią, że wyciąga 450W i nie mam zmieniać to się tego trzymam ^^. A do metafory - ludzie psują świat .. o to chodziło? ;dd. Obudowa może i fajna, ale nie ma okna czy czegoś, przez co byłoby widać światło katod/wodę UV z WC. AC Freezer 7 Pro - gdzieś czytałem recenzje, kiepsko trochę wypadał ;p.

Edytowane przez Rolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was 3 pytanka :lol2: Nie będę lał wody, odrazy przechodzę do ich zadawania:

1. Jaką płytę główną polecacie w przedziale cenowym 400zł-450zł? Pod Socket 775 (C2D E4300), procek chce kręcić na 2,5GHz w miarę możliwości ... słyszałem, że Abit AB9, ale wolę się upewnić <_<.

 

2. Jakie chłodzenie polecacie pod tego procka. Szczerze to użyłbym stockowego, gdyby nie screen z zamontowanym nim na mobo .. wygina ją jak .. chciałem potem Ninja Scythe, ale jak zobaczyłem wielkość na zdjęciach .. jeszcze do tego płyta jest w obudowie, nie dość, że będzie pionowo [może się mobo złamać?] to może się nie zmieścić .. Poza tym nie wiem czy się cały osprzęt zmieści. Cena maks do 150zł. [Chce dodać, że Abit AB9 ma Silent OTES, więc krucho by było z Ninją].

 

3. Przez te zaczynające się upały itp. coraz częściej myślę o WC. Tu parę podpytań:

a) Jakie części wchodzą w skład tego chłodzenia? [oprócz bloku na RAM. Będzie kręcony na 900 CL4 - wystarczy stockowe?]

b) Ile tak średnio kosztowałby taki zestaw?

c) Dobrze toto chłodzi?

d) Wodę [czy co to tam jest :blink: ] się wlewa raz i już tak jest czy się ją zmienia?

e) Trzeba kupować środki glonobujcze czy coś takiego do tej wody?

 

Mój przyszły config:

- Proc: Intel Core2 Duo E4300 1.8GHz (S775) BOX

- Mobo: Patrz pkt. 1

- RAM: G.Skill DDR II 2x1GB 800MHz CL5

- Grafa: Gigabyte GeForce 7300GT [z Zalman VF700 Cu+]

- Zasilacz: HuntKey HK-350AP

- Obudowa: Sharkoon Rebel 9 Value Black | wentylator 250mm

 

3 pytanie jest nie do tego działu, wiem, ale nie chciałem wam śmiecić już więcej i dałem to w 1 temacie :rolleyes:

 

Pozdro,

Rolf.

mobo polecam ci EVGA 650I ULTRA!!!! na pclabie jest jej recka i wypadla wysmienicie.

co do chlodzenia to t.j. przedmowcy. ac freezer 7 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...