Skocz do zawartości
Xfort

Plyta Glowna/karta Graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta główna MSI K8N Neo (MS-7030) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Karta wideo RADEON 9600 Series Secondary (Omega 3.8.330) (128 MB) (dziala u kumpla na plycie glownej, nigdy nie podkrecana)

 

Czy to mozliwe ze te dwa podzespoly sie 'kłócą'? bo podczas gry czasami wyskakuje mi "blad" "Akcelerator graficzy zrestartowal blablabla" a czasami mi sie komp zawiesza... wyczytalem na jakims forum, ze ktos mial taki sam problem z ta karta graficzna, powymienial chlodzenie, zasilanie, sloty i nadal tak sie dzialo, to zmienil w koncu plyte glowna i wszysto zaczelo smigac...

Z zadna inna czescia mojego kompa nie mam problemu... i pytanie brzmi: wymienic plyte glowna czy karte graficzna? i w zaleznosci od tego co wymienie, sprzet jakiej firmy kupic w zamian? tak do 200-250zl... i w razie czego jaka wartosc maja te wymienione podzespoly (obie sa sprawne)?

Edytowane przez Xfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna MSI K8N Neo (MS-7030) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Karta wideo RADEON 9600 Series Secondary (Omega 3.8.330) (128 MB) (dziala u kumpla na plycie glownej, nigdy nie podkrecana)

 

Czy to mozliwe ze te dwa podzespoly sie 'kłócą'? bo podczas gry czasami wyskakuje mi "blad" "Akcelerator graficzy zrestartowal blablabla" a czasami mi sie komp zawiesza... wyczytalem na jakims forum, ze ktos mial taki sam problem z ta karta graficzna, powymienial chlodzenie, zasilanie, sloty i nadal tak sie dzialo, to zmienil w koncu plyte glowna i wszysto zaczelo smigac...

Z zadna inna czescia mojego kompa nie mam problemu... i pytanie brzmi: wymienic plyte glowna czy karte graficzna? i w zaleznosci od tego co wymienie, sprzet jakiej firmy kupic w zamian? tak do 200-250zl... i w razie czego jaka wartosc maja te wymienione podzespoly (obie sa sprawne)?

jezeli masz juz cos wymieniac to sprzedaj wszystko na allegro i kup cos na am2.

np.:

athlon x2 3600+ brisbane

abit kn9

2x1gb goodram 667

palit gf 7600gs sonic lub galaxy gf 7900gs 1.4ns cooler master

 

 

poczujesz ogroomna roznice. chyba ze nie masz hajsu. ale to i tak sie cos wymysli. B-) pisz ile masz hajsu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie mam kasy -.- 200-300zl wiec chce wymienic tylko 1 rzecz... na nowego kompa mnie nie stac...

Do sprawdzania co mam w kompie uzywam everesta i nie wiem gdzie tam jest zasilanie... ale sprawdzilem w kompie ;p to jest "TAGAN TG420-UO1" 420W. karta sie nie grzeje to sprawdzilem ;p

 

co wymienic?

i ile bedzie warte to co wyciagne z tego komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ procesora AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 2800+

Nazwa płyty głównej MSI K8N Neo (MS-7030)

Karta wideo RADEON 9600 Series (Omega 3.8.330) (128 MB)

Karta dźwiękowa Creative Audigy LS Audio Processor

Rozmiar całkowity 420.0 GB (66.7 GB wolne)

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

ZASILACZ: TAGAN TG420-UO1

 

cos jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ procesora AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 2800+

Nazwa płyty głównej MSI K8N Neo (MS-7030)

Karta wideo RADEON 9600 Series (Omega 3.8.330) (128 MB)

Karta dźwiękowa Creative Audigy LS Audio Processor

Rozmiar całkowity 420.0 GB (66.7 GB wolne)

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

ZASILACZ: TAGAN TG420-UO1

 

cos jeszcze?

Zo Twoje graty tzn procek płyta RAM i grafike dostaniesz ok 300 zł + Twoje 300 masz razem 600.

Za 600 zł kupisz:

ABIT KN9 za 238 zł, 1GB Goodram za 107 zł, Sempron 3000+ za 104 zł. Na grafike zostaje Ci ok 150 zł. Więc kupujesz jakąś używaną 6600/GT. Zestaw jak ta lala, wydajność w grach prawie dwa razy wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie latwiej napisac czy wymienic plyte/karte i na co? bo za 2 lata bede wymienial kompa... i bede mial na to jakies 10k to nie chce teraz wydawac niepotrzebnie mojej kasy, szczegolnie ze gram w CS gdzie na polowie z tego kompa co mam obecnie by stykalo na 100fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, chodzi o to ze na nowa karte graficzna/plyte glowna dostane kase od rodzicow... bo jeszcze [ciach!]iarz jestem, a na nowego kompa raczej nie, nawet jesli bedzie on kosztowal 600zl -.- bo ja raczej nie mam komu opchnac mojego starego kompa, a po 2 nie potrzebny mi duzo mocniejszy, z tym sie kisze juz 3 rok i mi wystarcza ;p

napiszcie co wymienic i na co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikidaniel napisał już na co możesz wymienić swój sprzęt. Stare graty nie jest tak trudno znowu sprzedać, zawsze też przecież można załatwić sobie jakąś robotę, nie??

 

Myślisz że ja skąd ma kasę na sprzęt?? Sprzedaję stare części, załatwiam jakąś robotę (roznoszę ulotki itd). Sam mam 16 lat i nie pochodzę ze zbyt bogatej rodziny.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U autora tematu występuje "gryzienie" się mobo z grafiką. Jestem tego na 100% pewien, miałem tak sam problem :wink: Najlepiej sprzedać tą mobo (jest sprawna w 100%, poprostu niektóre MSI gryzły się z 9500, 9600) i kupić w podobnej cenie płytę innego producenta :) Najprostsze rozwiązanie i najtańsze B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...