Skocz do zawartości
Diverse

Brak 3d W Matroxie G450 [solved]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem sobie do kompa z 2x p3 karę g450 32MB z DVI, AGP 4x , niskoprofilowa z mysla raczej o 2d, jednak fajnie by bylo pomieszac sobie troche w quake3. Jako, ze chwilowo siedze na Windowsie XP, zainstalowalem sterowniki od Matroxa o numerze 5.99.005(najnowsze, jakie znalazlem), DirectX 9.0c i odpalam q3, jednak ten wywala mi, ze nie moze zainicjowac OpenGL. No to chociaz Soldata, jednak ten wywalil, ze potrzebuje DirectX 8 lub wyzej. Powaznie juz zaniepokojony odpalam dxdiag celem wynbadania o co chodzi. W zakladce ekran widze, ze Direct3D jest zablokowane, a w okienku dialogowym jest napisane, ze nie moze odpalic 3d i zebym sciagnal nowsze stery.Pogooglalem, jednak do niczego nie doszedlem, prosze wiec Was o pomoc, co z tym fantem zrobic, bo

bez Quake dlugo nie pociagne.

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT: Pomogla zmiana sterownikow na 596_004 od pietacha

Edytowane przez Diverse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, na razie nie udalo mi sie odpalic 3dmarka, bo zwraca blad, ze nie ma directx'a 8, mimo, ze mam 9c. Sadze wiec zainstalowac 8, a potem na nim 9 spowrotem. A co do CPU, to windows tak srednio widze radzi sobie z 2 fizycznymi procesorami, bo jak widze, to drugiego uzywa prawie wogle, jak sa odpalone 2 aplikacje, to poki nie zzeraja calego proca, to sa odpalane tylko na 1. Ale w ciagu tygodnia zainstaluje tam linuxa, a konkretniej Gentoo, to sadze, ze procesory nie beda sie nudzic, bo primo, linux zna 2 procach czuje sie jak ryba w wodzie, a po drugie co chwile cos sie kompiluje, wiec iddle zadko uswiadcze.

W super pi wyniki mam rzedu 2:40 w 1M, jak juz postawie linuxa, to moge tez podac tamtejsze pi, bom ciekaw, jaki wplyw na wyniki moze miec system operacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...