Jump to content

pietach

Stały użytkownik
 • Posts

  747
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

pietach last won the day on July 8

pietach had the most liked content!

About pietach

 • Birthday 01/29/1977

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wschowa

Recent Profile Visitors

3982 profile views

pietach's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

13

Reputation

 1. Odnośnie Twojego koszyka z pierwszego postu. Zasilacz 450W jest do samego procesora jest z dużym zapasem mocy. Nie przewidujesz osobnej karty graficznej Poszukaj jakiegoś "kilka dych" tańszego w okolicach max 400W a różnicę dołóż w dodatkowy RAM żeby mieć 8GB (2x4GB) w DualChanel będzie to lepiej działało. Procesor 2rdzenie/4wątki spokojnie wystarczy. System i oprogramowanie jak sam napisałeś to osobne zagadnienie i osobny wydatek.
 2. Mam w laptopie u syna. SSD na nvme m2 więc wiem jak działa komputer gdy dysk ma odczyt na poziomie 2500 MB/s względem mojego 125 MB/s. Ale co mi da wymiana na szybszy dysk? Ile zyskam czasu uruchamiając YT i puszczając w pętli "Świnke Pepe" ?? Być może jestem zacofany lub jednym z nielicznych którzy mało używają komputera: - nie gram - nie obrabiam zdjęć - nie obrabiam filmów - nie programuję W komputerze mam goły system i przeglądarkę co by sobie na forum coś poczytać i napisać. Jedyny program którego czasami używam pamięta czasy Windowsa 3.1 Nie chcę zaśmiecać wątku autorowi, chciałem tylko zasugerować, że jego komputer jeszcze nie nadaje się na śmietnik i jeśli nie potrzebuje sprzętu do ciężkich zadań to 6 rdzeni, 8GB RAM DDR3 i dysk SSD da radę jeszcze trochę popracować.
 3. Niby tak ale co mi to da... szybsze uruchomienie systemu kilka sekund. Komputer i tak tylko służy do oglądania bajek na YT i czytania forum. Uznałem że nie warto w niego inwestować. Podałem tylko jako porównanie że komputer z tytułu wątku nie jest jeszcze aż taki stary, na słabszym idzie jeszcze coś robić.
 4. Ja na co dzień używam Athlon II X2 260 (2x3.2 GHz), 2x2 GB RAM, 500 GB HDD od laptopa (bo ma transfer na poziomie 125 MB/s) i grafa GF 8600. Twój ma 6 rdzeni i 8 GB RAM więc nie jest takim zabytkiem, lekkie zadania spokojnie pociągnie, bez współczesnych gier. Pewnie masz na płycie głównej SATA3 i jak dasz SSD to będzie chodził całkiem sprawnie, ja mam tylko SATA2 więc nie bawię się w dokładanie SSD bo i tak nie osiągnie pełnej swojej wydajności. Jak nie masz innego bardziej współczesnego komputera to zreanimuj go dla własnego użytku.
 5. Tak samo wszystko przeskakuje? Sprawdź z odłączoną klawiaturą. Miałem trochę podobny problem, wariowało mi na pulpicie, okazało się że jeden klawisz "nie odbił" i cały czas był wciśnięty. Może klawiatura daje jakiś dziwny sygnał....
 6. Spróbuj na innej myszy i klawiaturze albo powtykaj je do innych gniazd - niby głupi pomysł ale nie zaszkodzi sprawdzić. Zrób: menadżer zadań -> wydajność i zobacz jak zachowuje się procesor, RAM, dyski
 7. To pochwal się na jakich ustawieniach ruszyło. Czy zauważalnie widać korzyść - szybsze uruchamianie, wczytywanie programów ... ?
 8. Spróbuj na wyższym CL np. CL18. Ale takie mieszanie nie jest zbyt optymalnym. Masz parę 2x8 GB w "dual" i dokładasz 1x16 GB w "single" Spróbuj opchnąć te 2x8 GB i w ich miejsce kup kolejną 16 GB taką jak masz i wtedy będzie 2x16 GB w "dual" i nic nie powinno się gryźć. bo:
 9. A te co masz 2x8GB 3000 MHz jak podkręciłeś na 3200 MHz to jakie dałeś im CL ? Też CL16 ? Bo może być że one przy 3000 MHz chodzą na CL16 ale przy 3200 MHZ już muszą mieć CL 18 ? Spróbuj wszystkie ustawić ręcznie na CL18.
 10. Niestety nie mam pojęcia jak to Twoje chłodzenie jest zbudowane - zerknij może do instrukcji albo poszukaj na forum osób co mają takie same. Nie posiadam też wiedzy odnośnie tych nowoczesnych sprzętów - mój komputer ma chyba z 10 lat, ale na podstawie info z forum jedynie co przychodzi mi do głowy do sprawdzenia to: - pompka jest wpięta w płytę główną ? - może jest ustawiona na najmniejszych obrotach, - gdy procesor jest ciepły sprawdź ręką czy chłodnica też jest ciepła - gdy jest dużo chłodniejsza to znak, że woda słabo krąży, - napięć nie ruszałeś ale sprawdź jakie są pod obciążeniem, może są wyższe niż typowo powinny być dla danego procesora
 11. Sprawdź jakie masz napięcia. Robiłeś OC? Ręcznie podbijałeś ustawienia napięcia? Sprawdź poziom cieczy w chłodzeniu, może się zapowietrzyło albo pompka chodzi na wolniejszym biegu. Kiedyś był na forum podobny temat - procesor szybko łapał wysoką temperaturę przy obciążeniu. Winna była uszkodzona pompka.
 12. Będziesz miał pewność by reklamować procesor.
 13. A to nie będzie tak, że jak weźmie 3600 MHz to można delikatnie obniżyć taktowanie a zaostrzyć CL. 3600/CL17 puści na 3200/CL14 ?? Jest to możliwe bo w "nowej" technologii nie jestem na bieżąco....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.