Skocz do zawartości
harry16

Problem Z Procesorem?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisze krótko.

AMD AthlonXP 2000+ - temperatura mierzona programem w czasie "nic nierobienia"

wynosi 51C. W czasie gier wole niesprawdzać. Podczas gdy mam taką temperatura komputer się zawiesza i moge go tylko zresetować :mur: . Co mam zrobic? Co kupić dokladne linki i nazwy.

 

Z góry dziękuje

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sproboje poniewaz niesadze zeby to bylo złe chłodzenie bo przez 3 lata było wszystko wporządku. Tzn co dokladniej mam napisac:> Oraz jak sie smaruje taką pastą procesor i jaką ona ma ważnosc ile bedzie trzymac:>

Edytowane przez harry16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta, zasilacz, grafa i czym to chłodzisz.

Pasta arctic ceramique, silver 5 - ziarnko ryżu na środek rdzenia.

Otwórz obudowę - doraźnie pomoże.

Jeżeli nie podkręcasz spróbuj zmniejszyć napięcie proca.

Sprawdź ile ma w stresie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta, zasilacz, grafa i czym to chłodzisz.

Pasta arctic ceramique, silver 5 - ziarnko ryżu na środek rdzenia.

Otwórz obudowę - doraźnie pomoże.

Jeżeli nie podkręcasz spróbuj zmniejszyć napięcie proca.

Sprawdź ile ma w stresie ..

Wszystko chłodze wiatraczkami.

Co do pasty to rdzen jest chyba pod wiatrakiem, a ja niewiem jak sie zdejmuje ten wiadrak.

Otworzoną obudowe mam zawsze, sproboje jeszcze przeczyscic kompa

Niepodkrecam, i nieumiem zmienjszyc napiecia proca.

Ile ma w stresie? niesprawdzalem i niechce bo jak w nic nierobieniu ma 51C to pewnie w grach ma grubo ponad 70C i sie spali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę bierz AS5, bo Arctic ceramiqe na gorących gołordzeniowcach szybko traci swoje właściwosci.

Odkręć wentylator (pewnei masz chłodzenie boxowe) i dmuchnija tam/przeczyść spreżonym powietrzem lub wyssaj farfocle odkurzaczem. Do zdjecia coolera potrzebujesz srubokreta i szczypiec/małych kombinerek. srubakiem naciskasz na cześć zapinki w okolicy gdzie zaczepiaja sie 3 zabki soketu a szczypcami odsuwasz zluzowaną zapinkę z tych zabków. Przeczyść spód coolera i rdzeń procesora gaza ze spirytusem salicylowym/zmywaczem do paznokci/acetonem zeby nei było glutów po starej paście, nakładasz małe ziarnko ryżu na rdzeń procesora, nakdładasz cooler wciskasz zapinke w ząbki i po robocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę bierz AS5, bo Arctic ceramiqe na gorących gołordzeniowcach szybko traci swoje właściwosci.

Odkręć wentylator (pewnei masz chłodzenie boxowe) i dmuchnija tam/przeczyść spreżonym powietrzem lub wyssaj farfocle odkurzaczem. Do zdjecia coolera potrzebujesz srubokreta i szczypiec/małych kombinerek. srubakiem naciskasz na cześć zapinki w okolicy gdzie zaczepiaja sie 3 zabki soketu a szczypcami odsuwasz zluzowaną zapinkę z tych zabków. Przeczyść spód coolera i rdzeń procesora gaza ze spirytusem salicylowym/zmywaczem do paznokci/acetonem zeby nei było glutów po starej paście, nakładasz małe ziarnko ryżu na rdzeń procesora, nakdładasz cooler wciskasz zapinke w ząbki i po robocie

Cooler to jest ten wiatraczek z takim jakby kaloryferkiem na procku:D?

 

Jaka jest normalna temperatura AMD Athlona ? bo ja mam 40C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, cooler to kaloryfer z wiatrakiem :lol2:

kaloryfer bardziej naukowo to sie nazywa radiator w komputerze

wiatraki natomiast stoją na polach, a wentylatory wieją w komputerach B-)

 

na boxie w idle ok 40 w stresie ok 50 z haczykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę bierz AS5, bo Arctic ceramiqe na gorących gołordzeniowcach szybko traci swoje właściwosci.

Miałem przez 2 lata bartona na niej - nic takiego nie zauważyłem.

Napięcie można zmniejszyć w biosie - po przestawieniu go na 1,4V (nie musi ale istnieje szansa że będzie na takim chodził) wymiana coolera czy nawet pasty może się okazać zbędna [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z opinią arctic ceramiqe i gołordzeniowcach spotkałem sie gdzieś na forum, sam nie wierzyłem, ale miałem przesmarowanego nf4ultra na dfi ceramikiem i po dwóch czy trzech miesiacach temperttury podskoczyły o ok 3*c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...