Skocz do zawartości
badboy88

Co Myślicie O Tym Zestawie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :(

 

Dziś w Nocy spalił sie mój komputer z podpisu :( została tylko karta tv i muzyczna ;(

 

Nie wiem jak to sie stało,wyłączyłem i poszedł dym ...zasilacz sprawny..nawet procek poległ :(

 

Do rzeczy,zamierzam kupić nowy komputer i nie żałować kasy,jak kupować to porządny,co myślicie o takim zestawieniu ?

 

Płyta główna - Asus PB5 - 350 zł

Procesor - Core2Duo E6420 Dual Core 64 Bit 2.13Ghz Box - 640zł albo Core2Duo E4400 2.00Ghz box - 480zł jaka jest różnica między tymi prockami nie patrząc na taktowanie,warto dopłacać ???

Ram - 2x1GB patriot 800 mhz - 320 zł

Dysk twardy - WDC 320 GB Sata 2 16 mb cache - 270 zł

Karta graficzna - Gainward 8600GT GS 1,2 ns 256mb pci-e - 490 zł albo z racji że kocham cisze - Gainward 8600GT Silent 256mb pci-e - 440 zł

FDD-alps

DVDRW - Pioneera zapewne wybiore :)

Bude jakiegoś chiefteca i zasilacz pewnie też.

 

 

Co sądzicie o tym zestawie ?? Wart jest tych pięniędzy ?? Inwestować w SLi/crossfire ???

 

I takie pytanie,czy mając tylko dowód i książeczke wojskową można zakupić w Pcprojekt na raty ???

 

z tego co tu pisze wynika że tak : http://www.pcprojekt.pl/?/p__raty/__krotka...temu_ratalnego/ , móglby ktoś to przeczytać i powiedzieć jak to jest ??? Pozdrawiam

 

 

Ps.Co sądzicie o tym zestawie na samym dole ??? CORE 2 DUO MAX : http://www.pcprojekt.pl/?/p__zestawy/__zes...udio_graficzne/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. proc E4300, grafa 7900 Galaxy albo X1950, nie ma sensu pchac sie w SLI i Crossfire, zasliczac Amacrox 450 w zenfiscie lub HK 350 AP

 

tamten zestaw z pcprojekt jest do [gluteus maximus]! Płyta lipna, nie wiadomo nic o zasilaczu (Pewnie MC Feel) i do tego jeszcze grafa... lepiej nie bierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drizit

A po co to wymyślać kolejne zestawy jak mozna zerknąć do postu Sysaka - przyklejone na głownej stronie. Wybierz coś dla siebie z przedziału cenowego albo zmodyfikuj.

 

Proca tez polecam E4300, ramki polecam OCZki - świetne do OC, szczególnie wersja Special czy jakoś tak, grafa - Galaxy 7900GS CM 600/1600 - olej te dziwadła 8600 bo w Dx9 bledną w porównaniu z wymienionym przeze mnie 7900GS. A jeśli chodzi o gry pod Dx10 to prawdopodobnie nawet 8800 sobie nie poradzi z płynnym wyświetlaniem grafy. Z zasilaczy polecam Be Queit Straigh Power 450W - styknie nawet do OC będzie wpożo. Tylko ma tyle kabli że kur***m cały wieczór jak to ułożyć w budzie :/

 

Co do budy to CoolerMaster albo jakiegoś Dragona od Chieftecka.

 

Do dysku nie mam zastrzeżen, przekopiowałeś to co pisali inni, a to znak ze czytasz posty. Ja osobiście od lat używam Samsungów.

 

Jeśli chodzi o sklepy to www.agito.pl, www.znak.pl, www.4speed.pl, www.esc.pl i wiele innych. tego pcprojektu nie znam.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez drizit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz żałować kasy to proponuje e6420. E4300 ciekawie się nie podkręca, poza tym sam bym teraz wziął e6420.

Edytowane przez DawidNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem że tak powiem w kropce bo po dokładnych oględzinach okazało się że spalona została tylko plyta główna i procesor :|

 

Reszta sprawna,tak więc ...patrząc na moją sygnaturę ...Co byście do tego kupili ???

 

 

i takie pytanie,mój obecny dysk od spodu jak gdyby na czele dysku zaraz przed płytką od elektroniki ma silniczek,wkoło silniczka są takie jak by rowki które mają robić chyba za radiator ?:| i zauważyłem że miejscami lakier jest chropaty i są jak by małe pęcherzyki powietrza...czy dysk mógł osiąnąć na tyle wysoką temperature aby sie takie coś zrobiło ??? Czy też jest to fabryczny wybryk ???

 

Dodam że mój komp chodził od ostatnich 10 miechów z przerwami co tydzień .....na 6 godzin :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co nowy zasilacz ? ten jest dobry.....

 

Kurczę...nie wiem co mam zrobić ...czy sprzedać te części co zostały i kupić kompletnego nowego kompa ?

 

Czy kupić tylko procka i płyte...

Jeśli tak to w co inwestować ? Am2 ? czy 775 ??

 

Jeśli Am2 to co sądzicie o : Płyta Asus M2N32-SLI DELUXE WIFI AP ??? i do tego : Procesor AMD Athlon 64 X2 4800+ BOX 65W ???

 

Ew. : Procesor Intel Core 2 Duo E4400 2,0GHz 2MB albo Procesor Intel Core 2 Duo E6420 2.13GHz 4M i do tego Płyta Abit AB9 QuadGT albo Płyta Asus Commando albo Płyta Asus P5B Deluxe WIFI-AP ???

 

Czym konkretnie będą sie różnić te 2 procesory ??? bo różnica w cenie ok.150 złotych.....

 

A co do płyty głównej to nie podkręcam ani nic z tych rzeczy,ma być po prostu STABILNIE CICHO i wydajnie !

 

Ma być to trwały sprzęt z którym nie będzie żadnych problemów !

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te feele z nowej seri są ok :),ciężki jak nie wiem i trzymają dobrze napięcie (mierzone miernikiem)

 

Ale nie powiem że jest super...w dawnych czasach jak miałem DFI lan party sli DR i toppowera P6 420...to był lepszy od feela.... :damage_wall:

 

 

 

Co do kasy to i tak i tak biore na raty...więc czy wezme częsci za 1000 czy za 3000 to nie robi mi to najmniejszej różnicy....

 

Więc co polecacie ??

 

Chce kompa z sensem...ma nie być z nim żadnych ale to żadnych problemów i odrazu mówie że będe go maltretował 24h na dobe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po cholerę ten temat.

 

Już Ci napisali, ale widzę że za rączkę trzeba poprowadzić: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=168134

 

Jeśli uważasz że masz sprawny zasilacz, w co jednak bym wątpił, to odlicz sobie go po prostu od zestawu.

Sam wiesz najlepiej co będziesz robić z kompkiem i za ile chcesz go kupić, a temat Sysaka :P wie najlepiej co, za ile i do czego.

 

IMHO twoje pytania są komplementarne do zaleceń Sysaka, ergo tam powinieneś szukać rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zakupow na raty w pcprojekt wystarczy dowod osobisty. Zamawiasz i piszesz maila o realizacje za pomoca sprzedazy ratalnej. Na drugi dzien dzwoni do Ciebie pani z Zagiel S.A. po dane typu PESEL, nr dowodu itp. Kurier przywozi Ci umowe do podpisania. Umowa wraca do Zagiel S.A., a w ten sam dzien pcprojekt wysyla zamowiony sprzet. Cala operacja trwa 5-7 dni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Abit AB9 QuadGT albo Płyta Asus Commando albo Płyta Asus P5B Deluxe WIFI-AP ???

 

Czym konkretnie będą sie różnić te 2 procesory ??? bo różnica w cenie ok.150 złotych.....

 

A co do płyty głównej to nie podkręcam ani nic z tych rzeczy,ma być po prostu STABILNIE CICHO i wydajnie !

 

Ma być to trwały sprzęt z którym nie będzie żadnych problemów !

Widzisz w tym jakiś sens jeśli bez OC, to po co takie drogie płyty, spokojnie wystarczy Abit AB9, MSI P6N SLI-FI.

A jak chcesz zaszaleć to kup Abit IP35 przyszłosciowa płyta

Edytowane przez ImmahnMea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a po co nowy zasilacz ? ten jest dobry....."

Hmm jeżeli feel jest dobry to czemu padły Twoje części ? (tj. spaliły) poza o/c (którego nie było można wywnioskować) i ew. możliwością przegrzewania się części procek/mobo nie pada sam z siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie została uszkodzona tylko płyta główna i proc,nie wiem czego to wina...Zasilacz trzymał super napięcia...więc powinno być ok :(

 

Jedno co pamiętam to tyle że czipset na płycie głównej parzył jak diabli...moze to od tego ?? Tylko w tym wypadku spaliła by sie tylko płyta a proc został by cały ...

 

Kurde moze i macie racje że to wina zasilacza który jest dalej sprawny...może sie przegrał biedak ?? wkońcu go katowałem...bo jak mówie komp hulał od prawie roku non stop bez przerwy....

 

 

 

Malkontent dzięki wielkie za informacje :) Uratowałeś mi życie tą informacją że będe mógł <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kompa na raty nie dając zaświadczeń z pracy itp itd :)

 

 

 

z postu sysaka nie wiele rozumiem,mam bardzo wysoką poprzeczke co do kompów...nie chce broń boże płyty MSI !!!

Najchętniej Abit/Asus

 

 

 

Na chwile obecną wymarzyłem sobie takiego kompa,co o nim sądzicie ???:> :

 

 

 

Płyty Główne Abit IP35 Pro (Lga775) 1 szt. 622.95 22 % 760.00 760.00

 

Procesory Core 2 Duo E6420 DualCore 64 Bit 2.13GHz BOX 1 szt. 524.59 22 % 640.00 640.00

 

Pamięć RAM OCZ SLI Ready EPP Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 1 szt. 360.66 22 % 440.00 440.00

 

Dyski Twarde WD 320GB 16MB Cache S-ATA 2 1 szt. 221.31 22 % 270.00 270.00

 

Karty Graficzne Gainward GeForce 8600GTS 256MB (128-bit) (PCI-E) 1 szt. 557.38 22 % 680.00 680.00

 

Zasilacze Tagan 500-U33 500W 2 Force II 1 szt. 278.69 22 % 340.00 340.00

 

Napędy FDD Alps 1.44 MB floppy Oem black 1 szt. 32.79 22 % 40.00 40.00

 

Napędy DVD Samsung 16x DVD black 1 szt. 49.18 22 % 60.00 60.00

 

Nagrywarki DVD Pioneer 112D 16x DVD +/-RW DL Oem black 1 szt. 98.36 22 % 120.00 120.00

 

 

 

 

Jaką do tego polecacie obudowe ??? orientuje sie ktoś czy w pcprojekt jest coś więcej niż codegen i modecom ???

 

Interesuje mnie obudowa czarna,z grubej blachy,karty pci montowane na zatrzask a nie na śrubki,ew.okno z boku:)

Musi mieć to ogulny sens i ładnie wyglądać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda -> Soprano DX... cacko bazuje na Tsunami i nie ma nic wspólnego ze zwyklym starszym Soprano...

do tego to najnowsza szafa z tej stajni i przystosowana pod GF8800GTX czyli miejsca więcej niż w Tsunami... do tego z przodu wentyl 140 mm... i okno wiec będzie się prezentować

Edytowane przez Carno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...