Skocz do zawartości
Shikaka

Problem, Monitor, Karta Graficzna Czy Może Coś Innego...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jakiś problem i tu właśnie nie wiem czy to jest monitor czy karta graficzną czy może coś jeszcze innego.

Problem polega na tym, że grając przez pewien czas około 2 do 3 godzin, chociaż zdarzało mi się grać o wiele dłużej bez żadnych awarii, ba ten sam objaw, czyli monitora wyłącza się po chwili muzyka w tle również, ale komputer dalej pracuje trzeba go wyłączyć ręcznie. Na monitorze pokazuje się mrugający komunikat Digital / Analog poczym przechodzi w komunikat, że nie może nawiązać sygnału czy coś w tym stylu. Po restarcie kompa bywa tak, że komputer się włącza słychać dźwięk startującej windy, ale na monitorze nic nie ma tylko komunikat najpierw Digital / Analog poczym ten z nie możliwością nawiązania sygnału. Po odłączeniu i przyłączeniu kabla DVI pojawił się obraz na ekranie, ale to był pokaz pikseli praktycznie nie dało się nic odczytać. Po ponownym uruchomieniu komputera wszystko wróciło do normy. Wczoraj akcja z rozrywki się powtórzyła tym razem po restarcie kompa od razu się odpalił bez żadnych przeszkód. Wcześniej nie miałem żadnych takich problemów.

 

Może ktoś się spotkał z takimi objawami lub może wie, o co chodzi będę bardzo wdzięczy za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj faktury za karte na poczatek bo chyba bedziesz musial oddac na gwarancje karte.

Wczesniej natomiast mozesz rzucic szczegolami czy masz przewiew w budzie i temperatury podac podczas wygrzewania tym krotkim demkiem

 

Jak tylko wrócę z pracy do domu sprawdzę temperatury, jeszcze raz ale raczej są w porządku, przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz.

Nie mogę w panelu NV ustawić optymalnego taktowania i tym podobne rzeczy związane z automatycznym ustawieniem taktowania rdzenia, kiedy próbuje to zrobić komputer się zawiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiam na kartę graficzną niestety, ale kiedyś miałem podobny objaw i okazało się ze wtyczka od zasilania karty jakaś felerna była , zamieniłem z nagrywarką i ta zaczęła do d... nagrywać :D no więc wtyczka poszła do wiatraczków i teraz jest spokój , a zasilacz w miare dobry mam myślałem :lol2:

Edytowane przez grygiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

również jak koledzy stawiam na kartę . ewidentnie brak chłodu ,podejrzewam

małą ilość pasty pod radiatorem.

nie zaszkodzi raz na jakiś czas powyciągać ze slotów urządzonka i powkładać je z powrotem (przy okazji porządeczek w skrzynce się zrobi)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, karta na pewno pójdzie na gwarancje ale jak się trochę ciepło zrobi, bo w taka pogodę jak dzisiaj to bez kompa raczej mi się nie chce siedzieć :) , może jakiś urlop na 2 tygodnie zrobię to wtedy ją oddam :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...