Skocz do zawartości
[Misiek]

Modernizacja Do 500-650zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprzęt z podpisu... Chciałbym dokonać modernizacji procka i płyty, aby lepiej odtwarzać filmy w HD. Sprzęt chcę wsadzić do takiej obudowy (lub jakiejś innej, byle małej i w miarę taniej) z zamiarem postawienia kompa pod telewizorem LCD 40-42". Komp ma spełniać rolę odtwarzacza wszelkiej maści i rodzaju, no i przy okazji do pogrania na jakiś czas.

Myślałem o procku C2D E4300 - 398zł

no i płycie Gigabyte GA-8I865GME-775-RH - 149zł - tylko tu mnie zastanawia jedno... Gdzie nie czytam, to raz jest napisane, że obsługuje C2D, innym razem, że już nie... Jak to jest właściwie

 

Chętnie poznam opinie jak Wy to widzicie, ewentualnie jakieś inne, lepsze konfiguracje. Może namiary na niższe ceny?

Kolejne pytanie, czy zasilacz wytrzyma nowe podzespoły?

Edytowane przez [Misiek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no to mnie zmartwiłeś z tą płytą :/ Te z nowszym chipsetem raczej już AGP nie mają :(

Jeszcze na zasilacz trzeba kaski poszukać :/

Nad AM2 się nie zastanawiałem w sumie. Myślisz, że wydajnościowo do filmów HD i do gier lepszy będzie AM2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='23 cze 2007, 14:39' post='2657452']

Kurde no to mnie zmartwiłeś z tą płytą :/ Te z nowszym chipsetem raczej już AGP nie mają :(

Jeszcze na zasilacz trzeba kaski poszukać :/

Nad AM2 się nie zastanawiałem w sumie. Myślisz, że wydajnościowo do filmów HD i do gier lepszy będzie AM2?

A myslisz że taki X2 jak z mojego podpisu nie poradzi sobie z HD i nowymi grami?? Jak narazie to prędzej grafa się skończy niż proc ;)

W AGP nie warto sie pakować. Jeszcze troche i dość drogie teraz komponenty na AGP stanieją i nie będą nic warte.

Co do zasilki to warto <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Delte 400W. Tania zasiłka a jednocześnie mocna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AGP nie warto sie pakować. Jeszcze troche i dość drogie teraz komponenty na AGP stanieją i nie będą nic warte.

Co do zasilki to warto <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Delte 400W. Tania zasiłka a jednocześnie mocna :)

Trzeba mieć jeszcze kasę na nową grafikę. Co do zasiłki... to 400W Mercury sobie nie poradzi, a 400W Delty już tak?

 

 

Generalnie ten komp, będzie w późniejszym czasie służył tylko jako odtwarzacz do LCD, a ja sobie dla siebie drugiego kompa złoże. Teraz nie mam aż tyle kasy i na razie niewielkimi kosztami chciałem tu coś zmienić.

 

@el_gringo_dado dlaczego RAM też trzeba zmienić?

 

 

Dobra widzę, że tutaj koszty mogą rosnąć. To może spytam inaczej... Co tu można zmienić w tym kompie w takiej kwocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS A7N8X-X, AMD Athlon XP 2600+ Barton, 1GB (2x512MB) 400MHz DDR Kingston, Gigabyte GeForce 6600 GT GV-N66T128D 128MB AGP, HDD 80GB Maxtor, CD-RW LiteOn 52/32/52, DVD-RW LiteON SOHW-1693S, zasilacz 400W Mercury

 

Za swoje części tzn mobo, proc, ram, grafike i to coś zasilaczopodobne (bez urazy) dostaniesz ok 550 zł. Łącznie do wydania masz 1050-1200 zł.

Za to składasz zestaw na AM2 np:

ABIT KN9 za 255 zł

2x1GB RAM OCZ za 259 zł

X2 3600+ Brisbane za 235 zł

GALAXY GeForce 7900GS za 429 zł

Delta 400W za 60 zł

Razem wychodzi 1238 zł.

Jeśli za dużo to można obniżyć koszt i zamiast brać 7900GD <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Galaxy GeForce 7600GS za 330 zł i wtedy modernizacja wyjdzie ok 1139 zł.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi kusząco ;)

 

W sumie ile MAX. mógłbym dostać za te podzespoły? Mobo, proc, ram, grafika, buda big tower, zasilacz + CD-ROM LG 48x (tak, żeby ktoś miał już prawie zestaw ;) )

Dam znowu ogłoszenie do gratki i tak jak poprzedniego kompa sprzedam za niezłą cenę ;)

A jak by dało radę sprzedać za więcej, to zawsze będzie więcej kasy do modernizacji, bo "swojego" wkładu to więcej jak 700zł nie dam

 

Edit:

A nie lepiej czegoś z tego kupić?

PALIT GeForce 8600GT 256MB DDR3

GALAXY GeForce 7900GS

Edytowane przez [Misiek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o I BOX MAGIC II to zapomnij.... dobra obudowa do raczej starych gratów. kiepskie chłodzenie. Desktopa nie wybieraj. Polecam coś solidniejszego np. Chiefteca CH-01SL-SL-B-OP ze stalową blachą SECC. Do tego porządne wentylki AC i będzie ok.

 

ps. nie żałuj kasy na porządną obudowę, bo potem będzie problem ...

Edytowane przez moradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, chciałem to też móc postawić w salonie przy LCD, a jak swój obecny Big Tower tam postawię, to będzie wyglądał tragicznie :/ Dlatego najlepiej by było jakby to desktop był. Zdaje sobie sprawę, że będzie tam i ciasno i ciepło, ale może jakiś coolerek dodam i nie będzie aż takiej tragedii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to co chcesz sprzedać może dostaniesz coś koło 650 zł. Na wiecej bym nie liczył.

Co do obudowy to zgadzam się z moradinem. Kup lepiej jakąś zwykłą stojącą ale markową. Jednka wygląd nie nadrobi złego obiegu powietrza i wysokich temperatur. Ja polecam od siebie CoolerMaster Elite 331 Black-Silver która jest już za 139 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde drogo trochę ta budka, na kdo.pl za 135zł, aczkolwiek jak by się udało pchnąć kompa za te 650zł to bym się skusił.

 

Teraz tylko zastanowić się, która z tych kart będzie najlepsza i mogę dawać ogłoszenie do gratki :D

 

8600GT czy 7900GS (600/1600)

 

Różnica w cenie 88zł... Chyba, że jest jeszcze coś w tej cenie godnego uwagi, Nvidii oczywiście, bo jakoś do ATI nie mam przekonania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900GS coś ktoś pisał ze za 450zł kupił. Poszukaj. Ja do 8500 i 8600 nie jestem przekonany, jeśli juz to 8800. A tego 7900GS CM to miałem okazję poużytkować i wiem co potrafi. Więc polecam ci 7900GS CM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi powiedzcie jaki byście polecili zasilacz do tej kompozycji. Tylko prosiłbym z tych sklepów coś

www.kdo.pl

www.esc.pl

 

byle dobry i jak najtańszy, bo jakoś do tej Delty przekonania nie mam :( Taka firma krzak troszeczkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi powiedzcie jaki byście polecili zasilacz do tej kompozycji. Tylko prosiłbym z tych sklepów coś

www.kdo.pl

www.esc.pl

 

byle dobry i jak najtańszy, bo jakoś do tej Delty przekonania nie mam :( Taka firma krzak troszeczkę...

Taka firma robła zasiłki dla Chiefteca ;) IMHO jak chcesz coś bardziej firmowego to ModeCom MC-350 czy cos takiego ale on kosztuje ok 110 zł. Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka firma robła zasiłki dla Chiefteca ;) IMHO jak chcesz coś bardziej firmowego to ModeCom MC-350 czy cos takiego ale on kosztuje ok 110 zł.

No ta na temat Mercurego, też ktoś na tym forum pisał, że dobrze napięcia trzyma, a tu się okazuje, że [ciach!]o ;)

Edytowane przez [Misiek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 1 lip 2007, 01:00' post='2666753']

Jeszcze mi powiedzcie jaki byście polecili zasilacz do tej kompozycji. Tylko prosiłbym z tych sklepów coś

www.kdo.pl

www.esc.pl

 

byle dobry i jak najtańszy, bo jakoś do tej Delty przekonania nie mam :( Taka firma krzak troszeczkę...

 

To może taniego i świetnego Amacroxa - sam chyba go kupię. Czytalem o nim opinie w Zenfiście i ani jednej negatywnej.

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta na temat Mercurego, też ktoś na tym forum pisał, że dobrze napięcia trzyma, a tu się okazuje, że [ciach!]o ;)

No może dobrze trzymał ;) ale zasiłka nie wyrobiła na bank tyle prądu by uciągnąć taki config i pewnie po pewnym czasie pośle całego kompa do krainy wiecznych bajtów ;) Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź już tego HuntKeya i nie wybrzydzaj no chyba że za drogi jest. Nie wiem czemu koniecznie chcesz Chiefa ale jak zrobisz tak będzie a Twój config utrzyma jednak nie myśl że bedziesz miał cichego kompa. Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przyszło mi zamawiać kompa, to poradzę się jeszcze raz, gdyż zmieniły się trochę ceny:

Procesor - co myślicie o czymś takim? W sumie ceny spadły, może warto mieć parę MHz więcej?

Płyta główna - niestety tamta już nie wszędzie dostępna, a co powiecie o tej? Jest jedno gniazdo IDE, czyli tylko 2 urządzenia podłącze? (dysk+napęd)

K. graficzna - jednak na to się zdecyduje

Pamięć - niby wolałbym wszystko zamówić w www.ulubiony.pl ale tam nie mają takich pamięci, bo nie wiem czy warto Kingstona teraz brać??

Obudowa - albo wezmę z esc.pl

 

Problem teraz to wybranie zasilacza, z uwagi, iż chciałbym, aby był kupiony w jednym z tych trzech sklepów, w których będę zamawiał, aby zminimalizować koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...