Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ja w o/c am2 jestem zielony :( Socket A - OK, u siebie i kumpli , 775 - OK , też chyba 2 kompy kręciłem ... ale AM2 ni choroby, jakiś łatwy poradnik dla niepełnosprytnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja w o/c am2 jestem zielony :( Socket A - OK, u siebie i kumpli , 775 - OK , też chyba 2 kompy kręciłem ... ale AM2 ni choroby, jakiś łatwy poradnik dla niepełnosprytnego ?

mówisz .. masz...

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=197951&hl=

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=229719

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że też jestem zielony jeśli chodzi o AM2, ale na forum jest bardzo dużo info na ten temat więc odpowiedź nasuwa się sama :wink:

 

Aldam a ty dalej czekasz, czy już coś ciekawego złożyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanie, potrzebuje płytę zintegrowaną ,ale z wyjściem tv do zwykłego telewizora i oby ta płyta miała firewire. Chce to złożyc na brisbane dla chrzesnicy.

Jeżeli nie będzie oc to wybierz z tych

2669487[/snapback]

Aldam a ty dalej czekasz, czy już coś ciekawego złożyłeś?

Jak widać sporo jeszcze brakuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą noc orthosem procka męczyłem na 2,7GHz i po 8h w pełni stabilnie :) Sprawdzałem u kumpla na K8N i proc bez problemu robi ponad 3 GHz tylko V trzeba dać, wiec przy najbliższej okazji zamiana na docelowego biostara. Aldam już ci mówiłem farciarz z ciebie :wink:

 

Co do płyty zaproponował bym wzięcie foxconna (trzeba tylko dokupić sledź z Tv-out lub samemu zrobić) + karta firewire (sam kupiłem kiedyś w tym celu audigy 2 - niezły dzwięk + 2 firewire) ewentualnie jeśli nie chcesz się bawić to np. ASUS M2NPV-VM (nvidia) lub ASUS M2A-VM HDMI (ati) do zwykłego użytku starczy spokojnie.

 

Z tego co zauważyłem X1250 nie jest w 100% kompatybilny z aero w viście, czy to wina sterów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą noc orthosem procka męczyłem na 2,7GHz i po 8h w pełni stabilnie :) Sprawdzałem u kumpla na K8N i proc bez problemu robi ponad 3 GHz tylko V trzeba dać.

Ładny wyniczek :)

btw sprawdzałeś ile idzie max bez zmiany napięcia?

 

Aldam już ci mówiłem farciarz z ciebie :wink:

Przyfarciło mi się, to prawda :)

 

Z tego co zauważyłem X1250 nie jest w 100% kompatybilny z aero w viście, czy to wina sterów?

Którą wersję zainstalowałeś?

Próbowałeś w coś pograć na tej integrze (najbardziej interesuje mnie wydajność w cod)

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany napięcia jak juz wspominałem 2,8 z kawałkiem ale 2,7 jak narazie max co udało mi sie osiągnąć powyżej tej wartości system nie bootuje, a jak się uda odpalić to zwiecha lub niebiesko :wink: Beka powinien mieć proca który podobnie będzie szedł, żeby była możliwość podniesienia V to 3GHz w zasięgu.

W Viście te dołączone do płyty, ale system krzyczy, że są nowsze jakieś hm... 80MB, potem obadam.

Prawdę mówiąc nie miałem jeszcze czasu w nic zagrać, tylko 3dmarki wyników z 03,05,06 nie dawałem bo są identyczne ewentualnie -/+ kilka ptk z tymi w necie.

Jak chcesz coś konkretnie żebym sprawdził to napisz i na jakim systemie.

 

Podsumowując płytka super, tylko brak regulacji napięcia proca i jak dla mnie te nieszczęsne umieszczenie PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś konkretnie żebym sprawdził to napisz i na jakim systemie.

System obojętny tzn. xp lub vista

Masz może zainstalowane call of duty ?

Jeżeli tak to prosiłbym o sprawdzenie czy da się pograć na tej integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak z ciekawości dałem na domyślne wsio, znalazłem grę, więc na pełnej wersji, system vista, stery 7.6 call of duty 1024x768 gra sama ustawiła grafikę na extra, zmieniłem tylko na 32 bity jakość textur i przy takich ustawieniach spokojnie można grać, nawet jak dużo się dzieje (wybuchy, ogółem pełne zamieszanie) zero przycinki i zwolnień, potem sprawdzę jak wypadanie w 2 części, bf2, bf2142.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak z ciekawości dałem na domyślne wsio, znalazłem grę, więc na pełnej wersji, system vista, stery 7.6 call of duty 1024x768 gra sama ustawiła grafikę na extra, zmieniłem tylko na 32 bity jakość textur i przy takich ustawieniach spokojnie można grać, nawet jak dużo się dzieje (wybuchy, ogółem pełne zamieszanie) zero przycinki i zwolnień, potem sprawdzę jak wypadanie w 2 części, bf2, bf2142.

Bardzo mnie to cieszy :) Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będę kombinował, jak coś ciekawego znajdę zapodam. Dopatrzyłem się pewnej rzeczy otóż czasem w call of duty są przekłamania w grafice (ściana w budynku przez moment robi się w czarne paski, może patch jakiś potrzebny), ale tylko na viscie , w xp nic nie zauważyłem, jednak jeśli chodzi o jakość wyświetlanej grafiki jej ostrość itd w windowsie to vista wypada znacznie lepiej i nie chodzi mi tu o szatę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP Catalyst™ 7.6 Display Driver for Windows XP Professional/Home Edition - Motherboard/IGP Drivers x1250

Vista Catalyst™ 7.6 Display Driver for Windows Vista (32 bit) - Motherboard/IGP Drivers x1250

 

Biostar z yamo?

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie, Crashone, ile masz przydzielone na grafę w Biosie ? Bo może bym sobie dokupił kostkę 256 póki są tanie i dał tylko na to :D

Obecnie 128MB i w zupełności wystarcza do pogrania 1024x768, poprzednio miałem 256MB, ale w grach które gram nie widzę narazie różnicy. Jak już to dokup 2 ale moim zdaniem to bez sensu, po pierwsze przy jednej dodatkowej kości tracisz dual, tracisz na oc. Najlepszym wyjściem jest zakup 2x1gb, jednak myślę, że w przypadku korzystania z integry i tak się takiej ilości nie wykorzystuje (no chyba że przypiszesz 1GB na grafikę :wink: i do końca nie byłbym pewny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak, 2 sprawa że nie możesz wybrać, która pamięć ma być przypisana, gdyż jest to przypisywane ogółem z całej dostępnej pamięci, dodatkowo dual jak i oc wpływa w tym przypadku nie tylko moc obliczeniową ale również i na grafę.

Ja bym na twoim miejscu złożył kompa do kupy i wtedy kombinował :wink:

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crashone

Jak ogólnie wypada ten zestaw pod kątem wydajności? Wszystko płynnie i przyjemnie czy czuć brak mocy?

btw. Na czym wcześniej siedziałeś.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam te ścigałki :D ?

Jutro przetestuje dziś niestety brak czasu.

 

@crashone

Jak ogólnie wypada ten zestaw pod kątem wydajności? Wszystko płynnie i przyjemnie czy czuć brak mocy?

btw. Na czym wcześniej siedziałeś.

Jak dla mnie rewelacja, nawet na standardowych ustawieniach zero przycinki, z czasem dorzucę jakąś grafę pod dx10 np. jak wyjdzie crisis :wink:. Różnie było ze względu, że się bardzo często przemieszczam, ale najwydajniejsze z własnych sprzętów to było P4 2,4GHz, 1GB dual, 6600GT, jako, że w wolnych chwilach zajmuję się amatorsko grafiką oraz obróbką audio-video, a od czasu do czasu lubię w coś pograć wymagania zaczęły rosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za obszerną relację, czekamy na więcej :)

Kombinuj zasilacz i dołącz :wink: bo nie mam odniesienia i nie wiem czy płyta jest aż tak dobra, czy aż tak kiepska hehe

 

Dodam bf2 1024x768 średnie detale, cienie wyłączone pełna płynność, gram w necie, w przypadku singla można się pokusić o wysokie ale bez cieni, jeszcze żeby tak chciał chodzić bf2142 byłoby naprawdę super ale to sprawdzę potem bo dodatek musi się pobrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś otrzymałem tą płytę i jestem baaardzo zadowolony :D na razie tylko tak. Wszystko bez podnoszenia napięcia. Niestety ramki mam kingstony i to badziewne ale jutro będę miał Adaty Vitesty 667mhz więc powalczę dalej :D. Nie wiem czy jest do końca stabilny, bo ustawiłem go sobie od tak.

Pozdrawiam jonek_3

 

Edit

Wiem, że to nic nie mówi o stabilności ale dobra chociaż godzinka. Orthos :D

Edytowane przez jonek_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...