Skocz do zawartości
Kirk42

Karta Wi-fi Na Pcmcia Z Wyjściem Na Antene Zewnetrzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie potrzebuje szybko kupic karte WLAN na PCMCIA z wyjsciem na antene zewnetrzna, poniewaz komputer bedzie w samochodzie ktory ma lapac sieci z wiekszej odleglosci niz moze to karta wbudowana w laptopie, dlatego potrzebuje pomocy, chcialbym zeby byla to mozliwie najtansza karta, ma tylko lapac dalej oddalone sieci, tzn nie z 10m ale np z 30m nie potrzebuje niewiadomo jak profesjonalnwego sprzetu, dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być do 30m na zewnątrz, to powinna wystarczyć antena 7-8 dBi ustawiana gdzieś w oknie + np. linksys WPC54G ( u mnie tak działa i mam net na ogrodzie około 50m od anteny. Z tanich kart z wyjściem na antenę, mogę polecić TP-LINK TL-WN510G. Mój koga nie narzeka, ja sam nie używałem.

Edytowane przez Jacek-Placek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak w temacie potrzebuje szybko kupic karte WLAN na PCMCIA z wyjsciem na antene zewnetrzna, poniewaz komputer bedzie w samochodzie ktory ma lapac sieci z wiekszej odleglosci niz moze to karta wbudowana w laptopie, dlatego potrzebuje pomocy, chcialbym zeby byla to mozliwie najtansza karta, ma tylko lapac dalej oddalone sieci, tzn nie z 10m ale np z 30m nie potrzebuje niewiadomo jak profesjonalnwego sprzetu, dziekuje za pomoc

Szczerze, to nie rozumiem, po co kupować kartę pcmcia z wyjściem na antenę, przy tak małych odległościach. 99,9% noteboków z wbudowaną anteną radzi sobie z takim dystansem bez problemów.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn 30m ale nie jes tto otwarta przestrzen, poprostu, znajomy ktory tego potrzebuje jezdzi tirem. Kiedy staje na postoju pod jakas firma laptop widzi mu siec ale niechce z nia polaczyc pomimo tego, ze siec jest odblokowana. Jego kolega posiada karte z wyjsciem na antene i bardzo dobrze laczy i działa

 

Tak sie jeszcze zastanawiam czy moze nie było by głupie podłączenie karty WI-FI USB na długim kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samochód działa jak ekran na antenę,

 

niech sobie kupi coś takiego

 

http://www.allegro.pl/item205705451_pcmcia...e_antenowe.html

 

plus coś takiego na dach

 

http://www.allegro.pl/item209654804_mocna_...ghz_rp_sma.html

 

powinno wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...