Skocz do zawartości
rafal102

Upgrade Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,postanowiłem ulepszyć moje kompa, tak aby posłużył mi jeszcze 2 lata.Obecna konfiguracja:

-płyta główna: Asrock 939S56-M

-karta graficzna: Xfx Geforce 6600gt(500/1000@540/1140)

-Pamięć ram: Goodram 2x1GB(dual chanel)

-dysk: Samsung SP2014N

-procesor: Amd Athlon 64 3000+(939 pin)

-zasilacz: IBox 350W

-monitor:Samtron 76DF

 

Kwota jaką dysponuję to 1800zł(max. 1900zł ale ani grosza więcej)

Komponęty muszą być ze sklepu sferis. Monitor niekoniecznie.

Do wymiany wytypowałem: kartę graficzną,monitor, zasilacz. Monitor bo ma 8 lat :lol2: , garfę bo jest trochę za słaba, a zasilacz z powodu wachnięć napięcia rzędu 2V :angry: .Komp resetuje mi się przez niego 8x na dzień. Myślałem o takich grafach: Sapphire ati radeon 1950 gt(256mb), Palit ati radeon 1950 gt(512mb)Super,Galaxy Geforce 7900GS Super Coolermaster. Kartę będę podkręcał.

 

Zgłaszajcie co się bardziej opłaca wymieniać, na co, dlaczego. Jestem otwarty na propozycje.Jest to komp do grania.

Edytowane przez rafal102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce to odkupić za 1200 zl,ale nie wiem czy mi się opłaca, tym bardziej że mam xp he w wersji oem, wiec musiałbym nowy kupić.Za 1,5 roku kupiłbym nowy komp za 4 tys zł.Narazie tylko na dotrwanie.Nowy monitor dla mnie jest koniecznością.

Edytowane przez rafal102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy Hirołsi są na konsole , ale i tak byłoby to cholernie niewygodne . Grafika ? więcej niż 7600GS pod tego proca, niestety bym nie dał ... Zasilacz - może Amacrox 450 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zanasz nazwę jakiegoś dobrego programu do OC proca??Ostatni raz podkręcałem go rok temu,więc zapomniałem :-P .Pytanie, opłaca się kupować Palit Ati radeon X1950 GT 512Mb Super za 549zł??Bo złożyłem taki zestaw modyfikujący :

-Karta:Palit Ati radeon X1950 GT 512Mb Super-549zł lub Galaxy Geforce 7900GS coolermaster za 588zł

-Zasilacz:Chieftec GPS-400AA-101A -161zł

-monitor: panorama Samsung 206BW-1039zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobiewydajność radka x1950Gt w wersji super po OC z 8600 gt. śmiech na sali, tak słabo ten geforce wypada.Będę grał w 1680x1050 a nie w 800x600 :mur: 8600gt wyciąga jakieś 30 kaltek na sec w carbonie na full detali w 1280x1024

 

Myślałem o radku bo ma dużo pamięci i powinienem dociągnąć go z taktami trochę powyżej x1950 pro, więc wydajność porównywalna by była. Zobacz sobie układ chłodzenia na tym radku firmy Palit.Sapphire odpada bo ma tylko 256 ramu i gorsze chłodzenie do OC.Co o nim myślicie?Opłaca się?

 

Jeśli chodzi o radki który będzie lepszy: ten Palit x1950Gt czy Powercolor x1950Pro Extreme za 635zł??Opłaca się aż tyle dokladać?

Edytowane przez rafal102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...