Skocz do zawartości
rafal102

Nowy Komp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podjąłem decyzję o zmianie sprzętu.Mam na niego ok.2000zł.(musi być już z windą w tej kwocie) Nie lubię bawić się w podkręcanie proca, za to grafy tak :-P .Chodzi mi o sprzęt który mógłbym za 3-4 miechy rozbudować, dlatego np. płyta z SLI lub Crossfire mnie bardzo interesuje.Sprzęt będzie słurzył do grania na monitorze Samsung 206BW. dyskwystarcz mi spokojnie jakieś 160 do 200 GB. Nagrywara nie musi mieć super parametrów, byle była w miarę tania.Proca nie lubie kręcić ze względu na doświadczenia z moim obecnym kompem(płyta Asrock-nie mogę nie cholery wejść do biosu-próbowałem delate, ctrl+alt+delate i nic) Jeśli jednak płyta miałaby dobrego biosa to proca chętnie podkręcę(grafę oczywiście też).

 

Byłbym wdzięczny za konkretne propozycje, najlepiej ze strony sklepu Sferis lub Vobis.Ewentualnie z www.articom.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO Abit AB9 ____________________ 390zł

CPU Intel Core 2 Duo E4300 BOX__________420zł

RAM Kingston 2X1GB 667MHz ____________________ 227zł

GRAFIKA Galaxy 7900GS ______________________ 399zł

HDD Western Digital WD2500AAJS 250GB ______________ 220zł

DVD-RW Samsung SH-183L SATA _______________________ 99zł

Zasilacz HuntKey HK-350AP 450W __________________ 199zł

 

 

CAŁOŚĆ: 1954zł

Przecież jest przylepiony temat o gotowych zestawach wystarczy zerknąć.. Sysak sie napracował a Ty nie szanujesz jego pracy i zaśmiecasz forum, oj lenistwo lenistwo.... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(płyta Asrock-nie mogę nie cholery wejść do biosu-próbowałem delate, ctrl+alt+delate i nic) Jeśli jednak płyta :blink: miałaby dobrego biosa to proca chętnie podkręcę(grafę oczywiście też).

F2 z tego co pamietam w asrock'ach bylo :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że ze sferisu vobisa lub articomu.Tam są inne ceny(sporo się różnią).Poza tym chcę płytę z sli lub crossfire(zależnie od karty)

 

Co sądzicie o Geforce 8600Ge Coolermaster, opłaca sie???Później puściłbym go w sli

 

Ewentualnie narazie przełorzyć moje 6600GT i dozbierać do 8800GTS 320MB?

Edytowane przez rafal102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opłaci się dołorzyć na taki zestaw:

-AMD Athlon x2 3600+ -242 zł

-Abit KN9 Sli - 386zł

-Ocz 2x1GB DDR2 800MHZ Platinum CL4-401zł

-Seagate 200GB Baracuda 7200.10(sata2)-230zł

-Chieftec DX-01SL-D-U-400W -418zł

-Geforce 8600GE Galaxy -599zł(nie jestem pewien tej karty)

-asus dvd-rw -124zł razem:2400zł brutto

Ceny z komputronika

 

lub

Zestaw 2

-procek-Intel Core2 Duo 4300 -464zł

-Gigabyte GA-P35C-DS3R -503zł

-pamiętki te same

-Samsung SpinPoint P120S 200GB(sata2)-208zł

-Chieftec DA-01SL-D-400W -473zł

-Sapphire Ati Radeon x1950 GT 512MB-510zł

-asus dvd-rw-120zł razem:2683zł brutto

 

Co sądzicie o takich zestawach?Te obudowy są przewiewne?I jaką grafę brać tak aby zmieścić się w 2800zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

Intel Core2 Duo E4300 - ok. 440 zł

Abit IP35-E - ok. 410 zł

GoodRAM Pro 2x1GB PC2 6400 - ok. 340 zł

Seagate Barracuda 7200.10 250GB - ok. 240 zł

Power Color x1950XT 512MB DDR3 - ok. 750 zł

Pioneer 111D - ok. 120 zł

Sharkoon Rebel 9 - ok. 170 zł

Amacrox Warrior AX500-A - ok. 230 zł

Razem: ok. 2750 zł

 

Jeśli miałbyś jeszcze ok. 200 zł więcej wtedy można wziąć gorsze ramy i dołożyć do 8800GTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

Intel Core2 Duo E4300 - ok. 440 zł

Abit IP35-E - ok. 410 zł

GoodRAM Pro 2x1GB PC2 6400 - ok. 340 zł

Seagate Barracuda 7200.10 250GB - ok. 240 zł

Power Color x1950XT 512MB DDR3 - ok. 750 zł

Pioneer 111D - ok. 120 zł

Sharkoon Rebel 9 - ok. 170 zł

Amacrox Warrior AX500-A - ok. 230 zł

Razem: ok. 2750 zł

 

Jeśli miałbyś jeszcze ok. 200 zł więcej wtedy można wziąć gorsze ramy i dołożyć do 8800GTS

Jesli dużo grasz to warto zamiast C2D, IP35-E i x1950 wziać X2 3600+ Brisbane i KN9 od ABITA oraz jakieś 8800GTS.

Zamiast tego dysku wziołbym WD250AAJS. Szybszy od tego Seagate i cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram dużo, a kompa bym modernizował, dlatego wziąłem płytę z P35.Ram myśę,że dobrałem lepszy do OC z uwagi na radiatory i dobrą renomę firmy(z goodramami mam teraz problemy :angry: )Myślałem o SLI, tak aby w przyszłości dołorzyć 2 kartę, zamiast zmieniać ją.Do Amd nic nie mam tym bardzij,że używam ich od 6 lat(nigdy nie miałem intela).Maiałem kiedyś dysk Seagate, ale po 2 miechach nabawił się badów, więc na gwarancję.Obecnie mam Samsunga SP2014N.Ten komp ma styknąć mi na 4 lata(będzie modernizowany).Chcę przewiewną i zarazem zgrabną obudowę(żadnego kloca struganego siekierą :-P )Więc co polecacie?Jak możecie podawajcie skąd braliście ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz modernizować to myśle że lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> coś pod AM2. Jednak Phenomy i inne gady mają być sporo wydajniejsze od C2D a jednocześnie mają pasować do obecnych płyt które obsłużą procki w 65nm.

Więc stawiałbym na coś takiego:

 

Abit KN9 242zł

AMD Athlon X2 3600+ 65nm BOX 234zł

OCZ 2X1GB 667MHz 266zł

8800GTS 1020zł

Western Digital WD2500AAJS 250GB 220zł

Samsung SH-183L SATA 99zł

HuntKey HK-350AP 199

CoolerMaster Elite 331 Black-Silver 139zł

 

Razem: 2419zł

 

Jesli to za dużo to zamiast 8800GTS weź Galaxy 7900GS Coolermaster 530zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Phenomy i inne gady mają być sporo wydajniejsze od C2D

Teraz możemy sobie pogdybać co będzie wydajniejsze.

Oby nie doszło do sytuacji podobnej do R600.

 

Jeśli się kupuje sprzęt, to bierze się najwydajniejsze komponenty na jakie w danej chwili nas stać

 

Dlatego proponuję:

Intel Core2 Duo E4300 - ok. 440 zł

Abit IP35-E - ok. 410 zł

Kingston Value 2x1GB PC2-5300 - ok. 240 zł

Seagate Barracuda 7200.10 250GB - ok. 240 zł

GeFoce 8800GTS - ok. 1050 zł

Pioneer 111D - ok. 120 zł

Sharkoon Rebel 9 - ok. 170 zł

Amacrox Warrior AX500-A - ok. 230 zł

Razem: ok. 2900 zł

 

Myślę, że warto dorzucić 100 zł, bo masz wtedy naprawdę wydajną maszynkę do pracy i gier.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się kupuje sprzęt, to bierze się najwydajniejsze komponenty na jakie w danej chwili nas stać

No to raczej myslisz jak nowobogack ;) jak kupować to pierw patrzy się na kieszeń a potem na to do czego ma być komp ;) bo po co takiej osobie z 10000000zł na koncie komp za 10k by pisać w wordzie i sprawdzać poczte ;)

A jak rafal102 napisał komp ma być do 2k zł nie do 3k. No chyba że zmienił zdanie ;)

Co do obniżek to warto troche zaczekać ale kupuj teraz RAM zanim bardziej zdrożeje. Jeszcze troche to za 1GB bedzie trzeba zapłacć koło 200 zł :mur:

Teraz możemy sobie pogdybać co będzie wydajniejsze.

Oby nie doszło do sytuacji podobnej do R600.

Fakt faktem tak jest. Tylko zwróć uwagę że prawie na pewno nie będzie trzeba zmienić płyty głównej pod AM2 by włożyć nowego procka a przy nowych prockach Intela może się okazać że wcale nie będzie takiej możliwości. Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej myslisz jak nowobogacki ;) jak kupować to pierw patrzy się na kieszeń a potem na to do czego ma być komp

Jak mam do wydania pewna kwotę za którą mogę mieć lepszy sprzęt, to dlaczego mam wybrać gorszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam do wydania pewna kwotę za którą mogę mieć lepszy sprzęt, to dlaczego mam wybrać gorszy ?

Choćby dla tego że za jakieś kilka % można zapłacić dwukrotną wartość słabszego podzespołu ;) Jak pisałem wcześniej najpierw bierzemy wzgląd na fundusze a potem na potrzeby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na chwilę obecną mam:

-AMD Athlon x2 3600+ -242 zł

-Abit KN9 Sli - 386zł

-Goodram 800Pro 2×1024 - Sugerowana cena detaliczna: 432 zł

-WD3200AAKS -275zł

-Chieftec DX-01SL-D-U-400W -418zł

-GeForce 8800 GTS Gainward Bliss 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) GoldenSample-1179zł

-Samsung SH-183L SATA-99zł

 

Razem:3031zł

 

Tą kwotę jakoś przeboleję(najwyżej pozbawię się tygodniówki na 2 miechy).Tylko 1 pytanie: Opłaca się dokładać do GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) KO ACS3 (1399zł) ??Bo nie wiem, jeśli jest duża różnica to pędę skłonny dołożyć, ale jeśli nie to kupie tańszą :-P .Oczywiście będę ją kręcił ile wlezie dlatego do obudowy dojdą jeszcze 3 wiatraczki.Po obniżkach cen przez Nvidię, powinienem kupić ten zestaw za jakieś 2980zł, więc nie jest tragicznie(o ile opyle mojego obecnego:Asrock 939S56-M,Athlon 64 3000+ @2350mhz, 2x1GB Goodram, Samsung SP2014N,Obudowa I-Box Wings z zasiłką 350W, czytnik kart Chieftec, nagrywara DVD, Windows XP HE

OEM za jakieś 1300-1400zł) Jaki system kupić do tego kompa: Vistę 32 bit czy XP HE(nie chcę zmieniać systemu do końca żywota tego kompa,czyli 4 lata,a ma służyć do grania w nowe gry).Nie ma żadnego spo0sobu, aby przerejestrować system z obecnego na nowy komp??

Edytowane przez rafal102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zmień płytę na zwykłego Abita KN9

2. Weź obudowę bez zasilacza, bo ten szef 400W nie wyrobi przy 8800GTS

3. Zmień nagrywarkę na Pioneera 111D

 

Do eVGA nie opłaca się dokładać przeszło 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Abitem z SLI,a bez niego to 20 zł w sklepie,gdzie będę kupować, a może się kiedyś przydać(chociaż przy sprzedarzy :rolleyes: ) Jaką chłodną budę bez zasiłki wziąć skoro tak?(buda+zasiłka w cenie tego szefa muszą być).Czemu mam zmieniać nagryware na tego pionka??Zła jest?Znalazłem inną propozycje grafy:Ati Radeon PowerColor 2900xt 512 MB Vivo/2x Dvi za 1249 zł, opłaca się?

 

Ewentualnie 2x Galaxy Geforce 8600 GE za 1100zł łącznie i kręcić, co o tym myślicie?Bo już zupełnie nie wiem co wziąć przez tą ilość opcji :angry: .

Edytowane przez rafal102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Różnica między Abitem z SLI,a bez niego to 20 zł

A różnica pomiędzy chipsetami jest większa na korzyść tego bez sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Abitem z SLI,a bez niego to 20 zł w sklepie,gdzie będę kupować, a może się kiedyś przydać(chociaż przy sprzedarzy :rolleyes: ) Jaką chłodną budę bez zasiłki wziąć skoro tak?(buda+zasiłka w cenie tego szefa muszą być).Czemu mam zmieniać nagryware na tego pionka??Zła jest?Znalazłem inną propozycje grafy:Ati Radeon PowerColor 2900xt 512 MB Vivo/2x Dvi za 1249 zł, opłaca się?

 

Ewentualnie 2x Galaxy Geforce 8600 GE za 1100zł łącznie i kręcić, co o tym myślicie?Bo już zupełnie nie wiem co wziąć przez tą ilość opcji :angry: .

Jak masz kase to dołóż do Radka jak nie to zostaw 8800GTSa ;)

W SLI nie warto wkładać kasy a jużna pewno nie żadnych 8600.

Jak chcesz płytę z SLI to weź DFI Infinity. Jest na NF4 tak jak KN9 ale ma większe mozliwości OC a przy sprzedaży nadat trzymać będzie cene tak jak reszta DFI ;) no tylko chłodzenie chipsetu do wymiany niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-7 to ta DFI nie bardzo chce obsługiwać SLI :? .Tego radka jeszcze jakoś przeżyje cenowo, więc opłaca sie?Bo jeśli mam mieć takie problemy z sli wezme tego Abita KN9 , skoro i tak Ati :D

 

 

Aha byłbym zapominał, jaka zasiłka uciągnie ten sprzęt z radkiem na pokładzie?

Edytowane przez rafal102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

????????

Widziałeś kiedy ten test na egiełdzie był przeprowadzony?? Osoby z forum co próbowali odpalić naniej SLI nie mieli z tym problemu to raz. A dwa że jest DFI Infinity NF SLI-M2/G ;)

Dwóch 8600 w SLI nie warto wkładać. Bedziesz sporo zawiedziony wydajnością takiego tandemu.

Co do zasiłki to myślę że taki HuntKey HK-350AP powinien uciagnać tego HD2900XT ale jeśli masz wiecej kasy to jakiś 550-600W Chieftec albo podobny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...