Skocz do zawartości
Yin-Yang

Critical Update For Cpu?

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dno mozna znaleźć w sieci cos takiego:

"Have Intel processor? Download the fix right now

By Theo Valich: tuesday 26 junio 2007, 07:26

A COUPLE OF WEEKS ago, we heard that Dell was dealing with a certain situation considering Intel dual-core MCW and quad-core KC marchitecture, and that the company was releasing urgent BIOS and microcode versions for its line up.

 

We learned that the affected CPUs are the Core 2 Duo E4000/E6000, Core 2 Quad Q6600, Core 2 Xtreme X6800, XC6700 and XC6800. In the mobile world, the Core 2 Duo T5000 and T7000 need to visit Microsoft's site, while server guys will want to use motherboard BIOSes if they do not rely on Microsoft Windows operating systems. The affected servers are Xeon 3000, 3200, 5100 and 5300s - or just about every model from second generation of Core marchitecture, Oddly enough, Yonah - 32-bit Core Duo processor - isn't among the affected cores.

 

We are assured that no product recall will happen, and that La Intella took all appropriate steps in order to minimise public image, because if a product recall happened, Intel's credibility would be ruined for good.

 

Anyway, if you have a Core CPU based machine, go to the link below to download the update. AMD processors are not affected at all, in case you were wondering."

 

Oryginał jest tu

Na razie tylko Inquirer informuje o tym. Poprawki (wygląda że faktycznie od Microsoft'u) są do angielskich wersji systemów.

 

 

ps. wstawiłem w tym dziale bo tu najwiecej ludzi z C2D - jesli mod znajdzie lepsze miejsce to prosze przenieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest bardziej dmuchanie na zimne ze strony M$ a nie faktyczny problem, jeżeli ktoś nie miewa częstych niewyjaśnionych BSOD to nie ma potrzeby się spieszyć, juz szybciej należy wgrać najnowyszy BIOS jak taki jest

 

osobiste doświadczenia i spostrzeżenia, brak zmian jak było dobrze tak jest nadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co więcej ten updejt tyczy się wszystkich Inteli nie tylko C2D .... jakaś nagonka chyba po prostu.... No chyba że kolejna łatka dla windy bo innego wytłumaczenia nie widać jak na razie :D Zreszta u mnie niczego nie skiepściło , ale i niczego nie poprawiła łatencja.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym że dotyczy to wszystkich procesorów firmy Intel było już pisane w temacie poświęconym C2D, u mnie zarówno na 2x P3 Slot1 jak i na C2D, oba pod kontrolą Windows Server 2003 łatka jest zainstalowana już jest od kilku dni i żadnych oznak ani na lepsze ani na gorsze nie stwierdzono w obu przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel tłumaczy poprawkę dla Core 2 - ponizsza (przydluga) tresc za serwisem benchmark.pl

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dwa dni temu zamieściliśmy informacje o 'Poprawce' dla procesorów Intel Core, dziś pojawiają się pierwsze wyjaśnienia w tej sprawie, przede wszystkim od firmy najbardziej zainteresowanej całym tym zamieszaniem.

 

Żeby przedstawić całą historię, musimy cofnąć się w czasie i przypomnieć jak to Intel zaprezentował w kwietniu szczegóły na temat błędów w postaci pliku pdf Core 2 Specification Update, wyjaśniając w nim jak błąd ten może powodować zachwiania w pamięci, które w konsekwencji prowadzą do zawieszania. Błąd został wyłapany podczas testów, w związku z czym świat o niczym się nie dowiedział. Jednakże, większość współczesnych płyt głównych jest na tyle niestabilna, że nawet jeśli bufor TLB sprawiał, że system się zawieszał, bardzo poważnie wątpi się w to, czy zostanie to zgłoszone Intelowi.

 

Prawie wszyscy użytkownicy komputerów mają już pewnego winowajcę, który w przeważającej większości odpowiedzialny jest za całe zło związane z komputerami. Jest nim nikt inny jak tylko William H. Gates III, lub po prostu Bill. Ani Intel, ani AMD, ani też jakikolwiek inny producent sprzętu, na którym instalowane są te procesory nie powinien być obwiniany ze zaistniałą sytuację.

 

Po tym jak opublikowano błędy, partnerzy Intela zostali poinformowani, że poprawka jest już w drodze. Nieco później, Intel wydał dla swoich partnerów uaktualnienie mikroprogramu w postaci update'u BIOSu. Należy dodać, że w chwili obecnej istnieje wiele produktów od razu wyposażanych we właściwy BIOS. Dla innych, modernizacja BIOSu do nowszej wersji będzie oznaczała skorzystanie z burzliwie omawianego uaktualnienia. Największym błędem w całym tym zamieszaniu nie jest wcale nieujawnianie do czego ma służyć uaktualnienie mikroprogramu, ani też kompletna historia na temat błędów pozostawiająca otwarte pole dla wybujałych spekulacji, które można przeczytać na wielu forach. Panikę dodatkowo wywołało zamieszczenie przez Microsoft bardzo ważnego uaktualnienia dotyczącego bezpieczeństwa, które nie zostało opisane w żaden sposób tylko jako "bardzo poważny problem".

 

Same błędy mają coś wspólnego z Translation Loodaside Buffers, znanymi światu także jako TLB, które są częścią mikroarchitektury i maksymalnie ułatwiają dostęp do pamięci systemowej poprzez trzymanie we własnej tabeli odniesień do fizycznej pamięci.

 

Intel odpowiedział na to następującym oświadczeniem:

„Zajęliśmy się problemem procesora poprzez dostarczenie uaktualnienia BIOSu dla użytkowników, które w żaden sposób nie wpływa na wydajność systemu.

Udokumentowaliśmy to w postaci erraty. Wszystkie procesory wyprodukowane przez jakąkolwiek firmę opatrzone są erratą, a Intel dysponuje dobrze znanym procesem informowania swoich klientów i opinii publicznej o błędach. Należy pamiętać, że prawdopodobieństwo wystąpienia tego problemu jest małe.

Intel przedstawił problem kilka miesięcy temu w Specification Updates dla dotkniętych problemem procesorów. Można o nim przeczytać na http://developer.intel.com.”

 

Błędy we wszystkich procesorach Core 2 (serii T, E, Q, QX i Xeon 5000) mogą występować bardzo rzadko i objawiają się tym, że komputer nie przyjmuje sygnałów z klawiatury ani od myszki. W środowisku Windowsowym, najprawdopodobniej zobaczymy znany wszystkim Niebieski Ekran Śmierci, podczas gdy Linux zakończy żywot paniką w jądrze.

 

Problem ten został w końcu naprawiony dzięki uaktualnieniom BIOSU zawierającym poprawki dla płyt głównych, po tym jak błędy zostały opisane na developer.intel.com. Microsoft wpadł na pomysł patcha, który zapobiega występowaniu błędów. Apple już uaktualnił Mac OS X, natomiast status Linuxa w chwili pisania nie jest jeszcze znany. Pozostaje niewiadomą czy w przyszłości po pojawieniu się nowych błędów firmy nabiorą wody w usta, czy też podzielą się z przeciętnym Kowalskim nowinkami prosto z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...