Skocz do zawartości
DarkB

Plex'a Obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś może mi wysłac jakiś wzór z jakiego mógł bym skorzystać do zmontowania obudowy z plex'i może jakieś wskazówki bo nie wiem od czego zacząć, np. nie wiem jak łączyć ściany ze sobą, czy klejone czy na wkręty.

Gdyby mógł mi ktośpomóc był bym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na 100% skrecal. Jak skleisz, to kicha, bo czasami trzeba kawal obudowy rozebrac, zeby np. Ustawienie oswietlenia zmienic,

czy nawet wyczyscic z pajeczyn :D

 

Poza tym: GL & HF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij sobie zdjęcia obudowy z akrylu - są na forum, gość skręcił całość używając kostek z tworzywa. Największy problem jest zrobic tyl obudowy, luki na karty itp.

ta obudowa z tego akrylu jest extra, tylko ten akryl trudno jest obrobic, naprawde lepiej kupic ja gotowa bo ten koles nie chce duzo, sam material kosztuje prawie tyle co ta buda u niego. Wiem ale sama satysfakcja ze to zrobilismy nas omija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij sobie zdjęcia obudowy z akrylu - są na forum, gość skręcił całość używając kostek z tworzywa. Największy problem jest zrobic tyl obudowy, luki na karty itp.

ta obudowa z tego akrylu jest extra, tylko ten akryl trudno jest obrobic, naprawde lepiej kupic ja gotowa bo ten koles nie chce duzo, sam material kosztuje prawie tyle co ta buda u niego. Wiem ale sama satysfakcja ze to zrobilismy nas omija

Szacunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko gdzie mogę wsadzić zdjecia mojej obudowy zeby nikt tego tematu nie zamknał

Musisz podeslac do Liska, umiesci je (z czasem) w galerii.

Poslij na tweak@tweak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij sobie zdjęcia obudowy z akrylu - są na forum, gość skręcił całość używając kostek z tworzywa. Największy problem jest zrobic tyl obudowy, luki na karty itp.

ta obudowa z tego akrylu jest extra, tylko ten akryl trudno jest obrobic, naprawde lepiej kupic ja gotowa bo ten koles nie chce duzo, sam material kosztuje prawie tyle co ta buda u niego. Wiem ale sama satysfakcja ze to zrobilismy nas omija

materiał tej niby za akrylu obudowy to Plexi

 

nikt chiba tego nie zauważył na stronce kola co to składa

a po za tym wcale nie jest taki drogi

wg moich wyliczeń to na takom obudowe trza ok 1.2 m2 materiału a on kosztuje ok. 89 zł (wg mojej hurtowni - Plastiks wrocław) netto co daje koszt za materiał = 131 zł

 

osobiście robię taka obudowe tio wiem co mówie

P.S. kciałem robić z niebieskiej plexi ale ni ma do kupienia 5 mm (nio chiba że hurtowo 60 m2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość igrok

MASON (;) ) ma racje najwieksze sie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ie to tyl... wlasnie buduje obudowe z drewna i bez szlifierki kontowej sie nieobylo :D

Co do sposobu laczenia to polecam kontowniki albo te krotkie albo dlugie obojetnie. A rada zrob plany, rozrysuj wszystko i zanim cos zrobisz cos to przemysl to 15 razy ja myslalem tylko 10 razy i jebnolem sie przy wkrcaniu plyty gl. :lol:

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość igrok

Wprawdzie chlopaki maja racje ale budowanie to terz taka masakra niejest... plekse mozna przeciac kontowka a jak sie tego nie robilo to polecam troche pocwiczyc albo dac znajomemu ktory ma praktyke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko gdzie mogę wsadzić zdjecia mojej obudowy zeby nikt tego tematu nie zamknał

Albo walnij fotki do mnie. Umieszcze je na swojej stronie niezwlocznie :)

Pamietaj o niezbednym opisie swojej modyfikacji oraz konfiguracji sprzetowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...