Skocz do zawartości
Hikari

Siec Na Statycznych Ip

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam bardzo proste (wyadawac by sie moglo pytanie), ale niestety juz drugi dzien z tym bezskutecznie walcze. Mam Net24, 2 kompy i Linksysa WAG200G (najnowszy firmware z 04/2007).

 

Ustawilem polaczenie modemowe, DHCP zostawilem defaultowo, podlaczyle komputer przez kabel (ma Viste), we wlaciwosciach polaczenia jest ustawienie na automatyczne pobieranie IP i DNS z DHCP = wszystko jest ok.

 

Chce jednak docelowo ustawic siec na statycznych IP. W tym celu we wlasciwosciach routera ustawiam DHCP na Disabled, a polacznenie na kompie:

IP: 192.168.1.2

maska: 255.255.255.0

brama: 192.168.1.1 (to jest IP routera)

 

No i niestety odpalenie tej konfiguracji powoduje, ze nie mam dostepu do internetu! Co wiecej czasami moge zaobserwowac taki objaw, ze w statusie polaczenia mam puste IP bramki (chociaz we wlasciowsciach TCP/IP v4 jest ona ustawiona na sztywno).

 

Prosze o pomoc, bo juz mi sil brakuje, a sprawa powinna byc banalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze wiecej wyjasnien.

 

Ustawienia routera:

post-12925-1183228431_thumb.jpg

 

Ustawienia karty sieciowej:

post-12925-1183228466_thumb.jpg

 

Rezultat:

post-12925-1183228476_thumb.jpg

 

czyli wyjscie na zewnatrz jest, emule dziala, ale przegladarka juz nie chce. Nie wiem co jest tu przyczyna :mur: cos nie tak z DNS'ami?

 

P.S.

Jeszcze jedna rzecz. Wlaczenie DHCP z powrotem nie powoduje, ze polaczenie "sie reperuje". Tzn. z ponownie wlaczonym DHCP moge pingowc DNS'a tepsy, ale nie moge korzystac z www. Dopiero hard reset routera pomoga. Trudno to zrozumiec.

 

Dziwna sprawa. Po wpisaniu do wlasciwosci polaczenia na PC DNS'ow Netii zaczelo dzialac :)

Edytowane przez Hikari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba nie wpuszczaja ludzi z zewnatrz.

Nie podejrzewalem ich o to :/

 

Czemu nie wpiszesz jakos DNSa adresu routera, tylko kombinujesz? :>

Juz tak ustawilem. Wczesniej na to nie wpadlem.

 

Teraz mam problem w LowID na eMule. Ani port forwarding, ani DMZ nie pomaga. Co dziwne na kablu wszystko jest ok, problem jest tylko na WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...