Skocz do zawartości
skus

Rozszerzenie Ram A Gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar dokupic dodatkowa kosc RAM do laptopa Fujitsu Siemens Amilo PI 1505 i zastanawia mnie czy odkrecenie klapki u spodu laptopa, gdzie wklada sie kosci, wiaze sie z utrata gwarancji. W Saturnie gdzie go kupiłem mowia ze chyba nie, pytalem sie rowniez w Karen tam mowia ze chyba tak i sam juz nie wiem komu mam wierzyc. Wysylam maila do fujitsu to nie chca cos odpisac. Bylbym wdzieczny za odpowiedz.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to bedzie Toshiba, Acer, Asus, HP, Lenovo, Fujitsu-siemens, Sony czy Maxdata mozna spokojnie dokladac pamiec i nie traci sie gwarancji, w wiekszosci przypadkow mozna tez wymienic dysk czy naped bez utraty gwarancji pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idac za Twoja rada duzyy otworzylem ta klape serwisową nie bylo plomby wiec sie ciesze. Jest maly problem tam jest tylko jeden slot na ram, domyslam sie ze drugi jest gdzies schowany zeby sie do niego dostac na pewno bede musial jakas plombe zerwac :sad: - bez serwisu sie nie obejdzie. Szkoda myslalem ze mam jedna kosc 1 GB a tu sie okazuje ze 2x512. Jest sens wymieniac jedna kosc na 1 GB? Pracuje na viscie i lubie grac w WoW a troche scina szczegolnie ze moja gafika (intel 950) ma wspoldzielona pamiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak ty jedna kosc jest na wierzchu a druga jest gdzies schowana.Ja miałem 2x512 i zmieniłem jedna 512 na kosc 1 gb i różnica jest spora.Jesli bym chciał zmienic tą drugą kosc to gdzie mam iśc bo laptopa kupiłem w avansie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi slot na ram powinien sie kryc pod klawiatura,

 

w okolicach klawiatury nie ma zazwyczaj plomb wiec jej zdjecie i dostanie sie do gniazda od ramu nie moze wiazac sie z utrata gwary

 

klawiatura powinna dac sie wyciagnac po podwazeniu jej czyms plaskim w kilku miejscach , w niektorych laptopach klawa trzyma sie na srubkach (ale w nowszych modelach coraz zadziej)

Edytowane przez maciek2107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wymiane ramu spod klapki laptopa to gwarancji nie tracimy, ale jesli chcesz ingerowac w sciaganie klawiatury a pod nia kryje sie zapewne druga kosc ramu to lepiej przedwon do serwisu i sie dowiedz, na pewno Ci odpowiedza, jesli nie to ja jutro od 9 bede w pracy i moge do nich zadzwonic i sie dla Ciebie dowiedziec:] dziwi mnie ze jeszcze stosuja ta metode z pamiecia pod klawiatura :blink: zdecydowanie prosciej jest jak pamieci sa jesdna pod druga jak czesto bywa w acerach i asusach.... ale dam Ci znac jak to jest z Fujistu-Siemensem jutro rano zeby miec pewnosc i nie wprowadzic Cie w maliny bo gwarancja dobra rzecz i lepiej ja miec niz pozniej placic za usterke ktora moze sie przytrafic choc nie musi;] pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkei dzieki duzy, czekam w takim razie na odpowiedz. Mam jeszcze pytanie. W manualu jest napisane zeby stosowac takie moduły, które zostały dopuszczone do uzycia czyli 256, 512 oraz 1GB (533 lub 667). Stało by sie cos gdybym zamiast tej kosci pod klapka wsadzil 2GB. Testowal to ktos? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kość większa niż 1GB może nie zadziałać - chipset może nie obsługiwać większych kostek niż 1GB ale nie musi, warto spróbować ;)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej idź z lapkiem do sklepu i spróbuj każdą kość którą chcesz kupić, znajomy ostatnio poszedł, kupił 1gb wrócił do domu, zamontował i lipa, poszedł z laptopem i sprawdzili inną kość i działała, także możesz to samo zrobić z testem 2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec dzwonilem do seriwsu FS i powiedzieli ze spokojnie mozna dokladac pamiec nawet jesli jest pod klawiatura i nie tracisz gwarancji to samo sie tyczy zmiany dysku i napedu:] wiec jak dla Ciebie pozytywne info;] tylko ze jesli podczas wymiany uszkodzisz proca albo plyte to bye bye gwarancja:] hehe ale to trzeba miec kwadratowe rece:] milego grzebania w lapku:]

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzyy wielkie piwo dla Ciebie, zadko spotyka sie takie bezinteresowne osoby :wink:. Postanowilem, ze narazie zakupie 1 GB wrzuce pod klape serwisowa, a w przyszlosci bede grzebal sie z klawiatura jak bedzie gotowka na kolejny moduł.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod klapka w ktorej kryje sie pamiec i w 90% przypadkow wifi na minipci powinny byc dwie lub wiecej (z regoly sa dwie) srubki trzymajace klawiature, jedna czesto tez trzyma naped odkrecamy te srubki i podwazamy klawiature i bedziemy przed soba mieli wnetrze lapa;] jak cos to wstaw foto spodu lapa po odkreceniu klapki na pamieci to wtedy powiem dokladnie

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...