Skocz do zawartości
naxt

Gateway 19 Lcd Fpd 1985

Rekomendowane odpowiedzi

No cóz mam juz CRT i chciałem dokupic do niego LCD.w oko w padł mi wlasnie Gateway 19 LCD FPD 1985 na matrycy PVA mozna go juz wyrwac za 650 zł.Co o nim myslicie,gdzie jest haczyk :)

 

 

Parametry techniczne

Typ matrycy LCD Active Matrix TFT

Format obrazu 5:4

Przekątna ekranu 19

Wielkość punktu 0,294 mm

Rozdzielczość naturalna 1280 x 1024

Jasność 280 cd/m2

Kontrast 1000 :1

Czas reakcji 8 ms

Kąt widzenia pionowego 178 Stopni

Kąt widzenia poziomego 178 Stopni

Liczba wyświetlanych kolorów 16,7 mln

Złącze analogowe D-Sub 1 szt.

Złącze cyfrowe DVI 1 szt.

Wejście audio Nie

Wyjście audio Nie

Czytnik kart Nie

Głośniki Nie

Montaż na ścianie Tak

Normy UL, CUL, FCC CLASS B, NOM,CE, TUV/GS, VCCI, TCO

Kolor obudowy Czarny

Wysokość 426 mm

Szerokość 411 mm

Głębokość 220 mm

Waga 6,75 kg

Wyposażenie Przewód zasilający, przewód D-Sub

Pobór mocy - wł./wył. 37/2 W

Dodatkowe informacje Wbudowany 4-portowy hub USB

Funkcje Specjalne Pivot

Powierzchnia ekranu Anti-glare (nie odblaskowa)

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw, cena śmieszna jak na moniotor PVA :wink:

widziałem mala recenzje innego uzytkownika i jest bardzo zadowolony,katy szerokie,dobra czern,równomierne podswietlenie i do tego mamy PIVOT i DVI :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby napewno PVA ? Niby kąty ok ale samo TFT Active Matrix jest w opisach sporej ilości monitorów TN. Pytam bo w pewnych konstrukcjach ten producent wprost podaje jaka jest matryca. Jeśli jest PVA - pisze ze PVA jak w modelu 2185 a tu jakieś podchody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby napewno PVA ? Niby kąty ok ale samo TFT Active Matrix jest w opisach sporej ilości monitorów TN. Pytam bo w pewnych konstrukcjach ten producent wprost podaje jaka jest matryca. Jeśli jest PVA - pisze ze PVA jak w modelu 2185 a tu jakieś podchody.

jeden uzytkownik ma ten monitor i stwierdził że na 99% jest na PVA,brak swiecacych rogógów wykluczają MVA,szerokie konty widzenia,pełna paleta barw,równomierne podswietlenie,głęboka czerń wskazuja na PVA,napewno to nie TN Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden uzytkownik ma ten monitor

to prawdopodobnie o mnie mowa :)

 

i stwierdził że na 99% jest na PVA,brak swiecacych rogógów wykluczają MVA,szerokie konty widzenia,pełna paleta barw,równomierne podswietlenie,głęboka czerń wskazuja na PVA,napewno to nie TN

teraz potwierdzam w 100% ze w moim egzemplarzu jest autentyczna matryca PVA 1000:1 8ms (sprawdzone organoleptyczne metodą inwazyjną:) ale fotek nie zapodam, nie będę narażał się na utratę gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz potwierdzam w 100% ze w moim egzemplarzu jest autentyczna matryca PVA 1000:1 8ms (sprawdzone organoleptyczne metodą inwazyjną:) ale fotek nie zapodam, nie będę narażał się na utratę gwarancji :)

ciekawe czy we wszystkich modelach Gateway 19 Lcd Fpd 1985 montują PVA.Za tą cene to jak za pół darmo :lol:.Choc kupno tego monitora też graniczy z cudem,w apollo nie mają,w proline chyba maja ostatki Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak ja założyłem temat o tym monitorze wypowiedziala się jedna osoba... :)

ale nic to

a więc dołączam się do grona dyskutujących

Pytanie do gmfriend:

jak z gwarancją, gdzie kupowałeś i jak z pikselkami (tymi poniżej normy ISO)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway jest klasy drugiej tj gwarancja uwzględnia dopiero 2 czarne pixele lub 2 białe pixele lub 5 subpixeli. Tak wiec jak spali Ci sie 1 pixel na srodku ekranu to czekaj aż spali Ci sie drugi żeby móc zareklamować. Masz za to długą gwarancję 3 lat. Duży pozytyw, i najwiekszy pozytyw- cena. Ja sam sie nad nim zastanawiam chociaż do tej pory brałem pod uwage tylko panoramy 22 calowe na matrycach TN (Philips, Iiyama, Fujitsu Siemens). Jest to ciekawy monitorek za niewielkie pieniądze, ciekaw jestem tylko czy jest duża różnica w obrazie miedzy nim a Iiyama E2200WSV-B1 (d-Sub, 5ms, TN). Niestety nie mam możliwości porównania obu lcd... szkoda. Czy różnica miedzy DSub i DVI bedzie widoczna dla normalnego zjadacza chleba ? :P Dzieki i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak ja założyłem temat o tym monitorze wypowiedziala się jedna osoba... :)

ale nic to

a więc dołączam się do grona dyskutujących

Pytanie do gmfriend:

jak z gwarancją, gdzie kupowałeś i jak z pikselkami (tymi poniżej normy ISO)??

kupowałem w apollo.pl , gwarancja na piksle standardowa ISO czyli (znajdź na google), nie mam żadnego walniętego piksla subpiksla

 

różnica w obrazie i kątach czerni jakości podświetlenia duza, miałem przecież iiyamę 22" 2200WS i inne LCD wiem co piszę, fotki są na mojej stronie wraz z postawionym obok samsungiem 19" na TN dla porównania

 

dzisiaj sprzedałem samsunga 932B i jestem happy bo gateway tylko w jednym przegrywa : InputLag a pod kazdym innym względem jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprzedałem samsunga 932B i jestem happy

tak z ciekawosci ile za niego dostałes :D.Powiedz mi jeszcze jedno czy obraz w nienatywnej rozdziałce w grach jest do zniesienia Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci ile za niego dostałes :D.Powiedz mi jeszcze jedno czy obraz w nienatywnej rozdziałce w grach jest do zniesienia

580zł bez gwarancji 3 miesięczny

 

1024x768 jest całkiem dobry, poniżej jest niestety widoczna pikselizacja i rozmydlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki. Ja nie wiem o co chodzi z tym że jest odnawiany. Możecie wytłumaczy? Dzieki, pozdro.

google -> np:

Generalnie jeśli coś jest "refurbished" (szczególnie elektronika), to znaczy, że jest to egzemplarz np. po naprawie gwarancyjnej, albo pochodzący od innego klienta, który go z jakichś powodów nie chciał. Egzemplarze określane jako "factory-refurbished" zostały poddane przeglądowi/naprawie u producenta. Wszystkie tego typu ustrojstwa nie mogą być sprzedawane jako nowe ("brand-new"), więc są tańsze, co nie zawsze oznacza gorsze. Trzeba jednak uważać, bo szpenie z różnych aukcji internetowych lubieją sprzedawać różne badziewia, które określają jako np. "sealed in the original box" (w oryginalnym opakowaniu), itp., chociaż nie są to rzeczy prosto od producenta.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze odnośnie tego odnawiania. Czy każdy Gateway FPD1985 jest odnawiany? Sorki jesli to głupie pytanie. :)

raczej tak, gdyby nie fakt ze mój egzemplarz ma ryskę z boku na obudowie oraz wygląd pudła (opakowanie zastępcze) to nie poznał bym ze to "odnawiany" sprzęt

 

Tak właściwie teoria ze to jest "refurbished" to tylko mój pomysł bo miałem do czynienia z takim sprzętem dodatkowo potwierdza to lektura wątków o gatewayu 2185 na rożnych forach gdzie opisywano podobne problemy...dzisiaj odkleiłem naklejkę z tyłu monitora i widnieje oryginalna data produkcji April 2006, na niej była przyklejona nowa naklejka z datą 12.06.2007

 

Oczywiście sprzedawca w apollo twierdził uparcie ze to "nowe modele prostu z hurtowni" hehehe...

 

Gdyby tak było to cena zaczynała by się od 350$ - tyle model FPD1985 kosztuje w USA :)

 

 

ps w pudle z moim monitorem znalazłem TAJEMNICZY zasilacz 5V 2A, zupełnie nie mam pomysłu do czego on ma służyć :)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmfriend to trzecie forum które przeglądam i na każdym zachwalasz tego Gatewaya.

Czy Ty aby nie handlujesz tym sprzętem?:-)

a teraz do konkretów.

Czyli wychodzi na to ze to matryca PVA samsunga?

Czy na prawdę podświetlenie jest tak równe?

Z tego wynikałoby ze ten monitor jest lepszy od Benq 93GP czy HP na PVA.

Jak wygląda sprawa menu i regulacji parametrów.

Czy da się go dobrze wyregulować bez kombinowania z ustawieniami karty graf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmfriend to trzecie forum które przeglądam i na każdym zachwalasz tego Gatewaya.

Czy Ty aby nie handlujesz tym sprzętem?:-)

żeby nie było ze zachwalam i same zalety :), monitor ma wady takie jak każdy na PVA :

-jest Input lag, odczuwalny w strzelance UT2004 w którą gram najwięcej - imo dla mnie niegrywalne

-smużenie TYPOWE dla PVA 8ms, niektóre gierki wogule nie smuzą ale pochodziłem w Tombraiderze i trafiłem na mapy na ktorych

widać wyraźnie większe rozmycie niz na TN 5ms, do MVA nie mogę się odnieść bo akurat nie mam pod ręką takiego monitora

 

poza tym z drobniejszych problemów: fatalne ustawienia fabryczne kolorów

 

a teraz do konkretów.

Czyli wychodzi na to ze to matryca PVA samsunga?

napis SAMSUNG i oznaczenie LTM190E4 jednoznacznie o tym świadczą (nie jest to najnowsza wersja tej matrycy 1500:1 6ms tylko 1000:1 8ms)

 

 

Czy na prawdę podświetlenie jest tak równe?

nie widziałem równiejszego od czasów E768 i fujitsu P19-2, wszystkie MVA które miałem/widziałem oraz TN są daleko w tyle

 

Z tego wynikałoby ze ten monitor jest lepszy od Benq 93GP czy HP na PVA.

HP jest tez na MVA, GATEWAY nie jest lepszy pod każdym względem, na MVA moze być mniejsze smużenie i IL, ponadto benq hp to monitory 100% nowe "pachnące fabryką" i dostępne w prawie każdym większym sklepie

 

 

Jak wygląda sprawa menu i regulacji parametrów.

Czy da się go dobrze wyregulować bez kombinowania z ustawieniami karty graf.

menu ubogie być moze w tym tkwi jego zaleta bo kilka podstawowych regulacji powoduje ze w szerokim zakresie gradienty nie są "burzone" (płynność), przydały by się profile, płynna temp barw, regulacja ostrości w nienatywnej i kilka innych funkcji

 

Monitor można dobrze wyregulować (jasność kontrast kolor) bez wchodzenia w ustawienia karty graficznej ale tak jak na każdym monitorze LCD z fabryczną gammą 2.2 zmniejszenie w sterownikach na ~0.8 poprawia barwy

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmfriend dzięki za odpowiedzi.

Czy ta matryca samsunga to jest ta sama co w modelach 970/971?

Jezeli tak to czy posiada ona pełną paletę barw?

W tych samsungach z tego co czytałem dla uzyskania 16,7 mln kolorów stosuje się techniket ditheringu?

a w tym moniterze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napis SAMSUNG i oznaczenie LTM190E4 jednoznacznie o tym świadczą (nie jest to najnowsza wersja tej matrycy 1500:1 6ms tylko 1000:1 8ms)

a gdzie ten napis i oznaczenie mozna znalezc na monitorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmfriend dzięki za odpowiedzi.

Czy ta matryca samsunga to jest ta sama co w modelach 970/971?

Jezeli tak to czy posiada ona pełną paletę barw?

W tych samsungach z tego co czytałem dla uzyskania 16,7 mln kolorów stosuje się techniket ditheringu?

a w tym moniterze?

w 971P jest najnowsza 1500:1, w gatewayu prawdopodobnie to ta sama co w 970P

 

gateway posiada pełną paletę 16.7 bez symulacji ditheringiem

 

 

a gdzie ten napis i oznaczenie mozna znalezc na monitorze

niestety nigdzie na zewnątrz :( oznaczenie i model znajduje się z tyłu matrycy LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie za sto pkt.

 

gdzie można kupić te monitorki?

 

W proline i apollo pusto.

Czyżby to jednak były pojedyncze sztuki z odzysku?

tak na razie pusto , może będzie jak z gatewayami 2185 ktore na początku tez pojawiały się w znikomych ilościach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odebralem monitorek w apollo ,w krakowie. Tydzien czasu czekalem, jedna sztuke tylko mieli. Narazie jedyny minus jaki rzuca mi sie w oczy to brak kabla dvi. Naprawde fajny monitorek!

Aha gmfriend, ja tez za cholere ne wiem do czego ma sluzyc ten zasilacz <_< ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odebralem monitorek w apollo ,w krakowie. Tydzien czasu czekalem, jedna sztuke tylko mieli. Narazie jedyny minus jaki rzuca mi sie w oczy to brak kabla dvi. Naprawde fajny monitorek!

Aha gmfriend, ja tez za cholere ne wiem do czego ma sluzyc ten zasilacz <_< ...

 

ooo :) widzę ze w apollo nadal świeci się znaczek ze monitor jest dostępny ... a cena ciągle 650zł - darmocha :)

 

acha napisz w jakim stanie jest Twój egzemplarz czy tez idealny (0 bad/sub piksli/rys)?

 

ja używam kabla DVI za 7.99zł z allegro i jest OK

 

Przy okazji podaje na jakich ustawieniach pracuje:

 

Jasność 10-35

Kontrast 20-35

Gamma 45

Color Custom: 60 , 65 , 100 (RGB) Bardzo zimny

Color Custom: 78 , 80 , 100 (RGB) Normalny (default)

Color Custom: 90 , 92 , 100 (RGB) Ciepły

bo fabryczne kolory to tragedia...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...