Skocz do zawartości
naxt

Gateway 19 Lcd Fpd 1985

Rekomendowane odpowiedzi

ooo :) widzę ze w apollo nadal świeci się znaczek ze monitor jest dostępny ... a cena ciągle 650zł - darmocha :)

 

acha napisz w jakim stanie jest Twój egzemplarz czy tez idealny (0 bad/sub piksli/rys)?

 

ja używam kabla DVI za 7.99zł z allegro i jest OK

 

Przy okazji podaje na jakich ustawieniach pracuje:

 

Jasność 10-35

Kontrast 20-35

Gamma 45

Color Custom: 78 , 80 , 100 (RGB)

Matryca jest w idealnym stanie. Zadnych bad/sub pikseli, zadnych rysek czy plamek. Obudowa rowniez bez zarzutu, nie zuwazylem zadnych sladow uzytkowania. Za ta cene swietny moniotorek. Dzieki za podanie twoich ustawien, jak bede mial jakies uwagi to dam znac :wink: . pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ten napis i oznaczenie mozna znalezc na monitorze

wczoraj zauważyłem ze oznaczenie matrycy jest do wypatrzenia bez rozbierania monitora, wystarczy mocna latarka i z tyłu świecąc w szpary kątem oka można odczytać naklejkę fabryczną matrycy na której jest napisane: LTM190E4-L03A

czyli samsung PVA 1000:1 8ms GTG

 

jest to taka sama matryca jak w samsungu 970P, ezio 1910, 1931, fujitsu P19-2

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Apollo monitor niby lampka świeci się na zielono ale monitora nie mają na stanie, lamerstwo.

 

Oj, zwracam honor :)

 

Witam,

Ściągamy pod zamówienie, proszę złożyć zam. na naszej stronie, zwykle do

2dni realizujemy zamówienie.

.

 

Ciekawe rzeczy:

 

1. 13:03 - Przyjęcie zamówienia

2. 13:14 - Brak towaru, oczekiwanie na dostawę

3. 14:48 - Ściągamy pod zamówienie, proszę złożyć zam. na naszej stronie, zwykle do

2dni realizujemy zamówienie.

4. 18:00 - Wysłano.

 

Coś bardzo szybko sprowadzili ten towar.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

Ciekawe rzeczy:

 

1. 13:03 - Przyjęcie zamówienia

2. 13:14 - Brak towaru, oczekiwanie na dostawę

3. 14:48 - Ściągamy pod zamówienie, proszę złożyć zam. na naszej stronie, zwykle do

2dni realizujemy zamówienie.

4. 18:00 - Wysłano.

 

Coś bardzo szybko sprowadzili ten towar.

 

 

HMMM baaaaaaaaaaardzo dziwne ja zamowienie złożylem przedwczoraj w nocy..do dnia dzisiejszego mam tylko info brak towaru czekamy na dostawe ..ponoc jak dzwonilem wczoraj to dwa dni oczekiwania..

jak Ci sie to udalo?

malony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie pisze że wysłali, ale po tym co napisał malony nabrałem wątpliwości. No nic, niby w poniedziałek skrzynia powinna dotrzeć.

pewnie wyslali ci moja sztuke,miałem odebrac w apolllo(przygotowane do odbioru)ale 2 dni temu zrezygnowałem

 

Mimo wszystko warto osobiscie sprawdzic monit przed kupnem np ile godzin ma przepracowanych bo roznice sa znaczne niektore maja 200 godz inne 1200

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co to zmienia? Satysfakcja spada?

 

Jeśli zrezygnowałeś z tego powodu to napisz ile godzin miał ten "twój"

NIE ,NIE ja nawet nie bylem obejrzec go osobiscie,nie wiem ile godz mial przepracowanych,ale to że to monitory uzywane to nawet plus bo jest mala szansa wyskoczenia martwego pixela a ja zrezygnowalem bo znalazly sie inne wazniejsze wydatki.ale jak bede mial kaske tez go kupie z ciekawosci,nigdy nie miałem LCD :rolleyes: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko warto osobiscie sprawdzic monit przed kupnem np ile godzin ma przepracowanych bo roznice sa znaczne niektore maja 200 godz inne 1200

a niektóre 60 tysięcy godzin :)

 

produkcja 44 week 2005, czas pracy 43301 hours co daje nam coś koło 5 lat o ile dobrze liczę

44. tydzien 2005, 59648 godzin.

program DISPLAY TUNER bzdury pokazuje i nie ma się co tymi wskazaniami przejmować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy:

 

1. 13:03 - Przyjęcie zamówienia

2. 13:14 - Brak towaru, oczekiwanie na dostawę

3. 14:48 - Ściągamy pod zamówienie, proszę złożyć zam. na naszej stronie, zwykle do

2dni realizujemy zamówienie.

4. 18:00 - Wysłano.

 

Coś bardzo szybko sprowadzili ten towar.

Może wolą tak, aby nie odpowiadać na trudne pytania.

Wysłałem im kilka dni temu maila z zapytaniem o typ matrycy i do dzisiaj nie odpowiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni jako sposób wysyłki używają jedynie kuriera - UPS, z UPS'em możesz sprawdzić status przesyłki na ich stronie, do czego zresztą masz odnośnik na stronie zamówienia na Apollo, ale w moim wypadku to nie działa.

 

Ale skoro podali numer listu przewozowego to raczej wysłali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za potrójny post ale muszę się pochwalić ;)

 

Dzisiaj doszedł tak jak pisali(2gi dzień roboczy po zamówieniu).

 

Zero pixeli, wszystko w doskonałym stanie, niestety nie miałem okazji jeszcze przetestować bo jestem zawalony.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ważne pytanie.

 

Na jakiej zasadzie polega montaż na ścianie?

odkręcasz 4 srubki standard VESA

 

jak dostałeś monitor to sprawdź czy ten właściwy bo ktoś miał w pudle model 1965 zamiast 1985 - różnica jest spora w obrazie :-P :-P a w wyglądzie prawie żadna :lol2:

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor właściwy :) Pod światłem widać było ubrudzone boki, i tą nieszczęsną instrukcję przyklejoną taśmą klejącą do matrycy.

 

http://allegro.pl/item215578947_uchwyt_ves...25kg_2l_gw.html

 

Czyli zakładam że taki uchwyt by pasował?

 

Postawiłem Gatewaya obok LG Studioworks 56m(15 calowe crt) i niebo a ziemia :D Żadnego smużenia, bardzo ostry i jaskrawy, kolory tez wspaniałe. Wszystko działa doskonale.

 

Ale jedno pytanie, nie byłem w stanie ustawić w panelu NV żeby każdy monitor pracował na osobnej rozdziałce, jak ustawiałem 1280 na GW a 1024 na LG oba leciały na 1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor właściwy :) Pod światłem widać było ubrudzone boki, i tą nieszczęsną instrukcję przyklejoną taśmą klejącą do matrycy.

http://allegro.pl/item215578947_uchwyt_ves...25kg_2l_gw.html

Czyli zakładam że taki uchwyt by pasował?

Postawiłem Gatewaya obok LG Studioworks 56m(15 calowe crt) i niebo a ziemia :D Żadnego smużenia, bardzo ostry i jaskrawy, kolory tez wspaniałe. Wszystko działa doskonale.

Ale jedno pytanie, nie byłem w stanie ustawić w panelu NV żeby każdy monitor pracował na osobnej rozdziałce, jak ustawiałem 1280 na GW a 1024 na LG oba leciały na 1024.

uchwyt będzie pasował,

co do rożnych rozdziałek to nie próbowałem, w klonie używam 1280x1024

edit: w klonie trzeba kliknąć na LCD, wybrać ustawienia urządzenia a dalej zmień rozdzielczość i indywidualnie wybrać dla każdego właściwą

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moja stara poczciwa 15 nie za za bardzo współpracuje z taką rozdziałką :)

 

Ps. Ja nie miałem tej seksownej naklejk9i na dole z Gateway, jedynie małą z Energy Star w prawym górnym rogu, czuję się oszukany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moja stara poczciwa 15 nie za za bardzo współpracuje z taką rozdziałką :)

 

Ps. Ja nie miałem tej seksownej naklejk9i na dole z Gateway, jedynie małą z Energy Star w prawym górnym rogu, czuję się oszukany.

Ale to napewno ten sam monit-katy sie zgadzaja,jak z kolorami,specyfikacja sie zgadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie wykrył mi 1985, kąty był bardzo dobrze, kolory bez zastrzeżeń i specyfikacja się zgadza :)

 

Chociaż zawsze mogę się mylić bo to mój pierwszy LCD.

ok bo sam bede go kupowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś dostępna panoramiczna wersja tego monitora ? byłem już zdecydowany na samsunga 931bw, ale to wydaje się być ciekawszą propozycją. Co doradzacie wybrać ? Monitor będzie używany do produkcji muzycznej, filmów, gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

A ktos probowal tutaj zamawiac http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GATEWAY+FPD+1985? Mają go w Prolinie w ofercie, do niedawna widzialem zielony pasek, a teraz trudno powiedziec, czy ktos zamawial w Prolinie? Tak swoja droga opis tego monitora w proline jest duzo lepszy niz w apollo, sa tam tez linki do strony producenta gdzie mozna troche wiecej dowiedziec sie na jego temat... poluje na ten monitor od jakiegos czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś dostępna panoramiczna wersja tego monitora ?

z dostępnością panoram 2185 nie ma problemu

http://www.apollo.pl/store/show_detail/30/35385

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GATEWAY+FPD+2185W

 

A ktos probowal tutaj zamawiac http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GATEWAY+FPD+1985? Mają go w Prolinie w ofercie, do niedawna widzialem zielony pasek, a teraz trudno powiedziec, czy ktos zamawial w Prolinie?

w chwili gdy kupowałem w apollo to proline tez było pare sztuk i paliła się zielona lampka ale jak napisałem o tym gatewayu na forum to na drugi dzień juz nie było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, z tym ze to jest 21 cali i znacznie przekracza moj budzet, chodzi mi o model 1985 W

edit: widze ze 21 cali ma rozdzielczosc 1680x1050, jak wyglada skalowanie w matrycach pva do np 1440x900, duza strata jakosci ?

pozdrawiam

Edytowane przez f1zZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, z tym ze to jest 21 cali i znacznie przekracza moj budzet, chodzi mi o model 1985 W

nie istnieją matryce 19" PVA więc nie będzie modelu 1985W PVA

 

jest 1975W http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GATEWAY+FPD+1975W

ale to monitor jakich wiele - zwykły TN

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli na Apollo nie mają na stanie to wysyłają na 2-3 dzień po złożeniu zamówienia.

ja zlożylem zamowienie i czekam juz prawie tydzien,widac miales szczescie

 

gmfriend widze że obok Gateway masz CRT i mam takie pytanie pewnie CRT sluzy ci do gier tak,chodzi mi o to jak wypadaja kolory w tym Gateway w porownaniu do della,czy jest tragicznie pod tym wzgledem czy da sie to jakos przelknąc,no i na ktorym lepiej sie pracuje(czytanie tekstu,przegladanie stron),bo wiadomo ze w grach,filmach CRT lepszy(brak smuzenia,brak natywnej rozdzialki,odswiezanie)

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...