Skocz do zawartości
Spaider

Nowa Karta Graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow, dlatego ze mam zintegrowana karte graficzna postanowilem kupic jakas porzadna karte graficzna. Co polecacie za ok. 350-400zl ? Mile widziane linki do aukcji czy tez sklepow. Z gory wszystkim dziekuje za odpowiedzi. Moj komputer:

 

Plyta glowna: M2NPV-VM

Procesor: Amd Athlon 64 X2 3800+

Pamiec: 2x512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Szczyt lenistwa :damage_wall: Może mamy za Ciebie kupić, zapłacić i włożyć do Twojego kompa? <_<

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
AGP-7600gs palit albo galaxy ddr3

PCI-E-8600gt palit albo galaxy również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako żem tu nowy, a bajzlu w tematach robić nie chce, toteż doczepiam się do owego (tylko że zazwyczaj nie zrobienie swojego tematu a dopisania do innego powoduje... "olanie"), bo mój problem niejako jest podobny. Otóż, skłądam nowego kompa i mistrzu sprzedawca zaproponował mi GF8500 GT... ale po przeczytaniu kilku tematów, doszłem do wniosku że to lipa. A że moge dać na grafe jakieś 450 zł, to jak widzę wyżej 8600 GT już jest w moim zasięgu. Jednak na co niektórych tematach piszą znowu że 86 też jest nieciekawa... więc już sam nie wiem. Także byłbym wdzięczny za jakąś pomoc...

Zeby nie było nieporozumień... nie proponujcie mi nic pod kątem kręcenia, bo i tak nie mam zamiaru tego robić, więc wole dopłącić niż kombinować... pozdro wszystkim

 

PS: znalazłęm takiego gf 7900GS, którego się wychwala, więc może on? http://allegro.pl/item202216633_galaxy_790..._gs_1_4ns_.html

 

PS2: To reszta mojego sprzętu

płyta: ASUS M2A-VM HDMI AMD 690G DualDDR2 800 (grafika PCI-E)

proc: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600 Socket AM2 65W

RAM: Corsair 2x1GB 667MHz DDR2

Zasilacz 400W

Edytowane przez Carmel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest za komp <_< ? Ile masz kasy ? Bo widzę tutaj np. złą płytę główną, i nie wiadomo jaki zasilacz. Core2Duo jak kręcisz to raczej zły wybór, więc AMD chyba zostaje.

 

Co do grafiki :

8600GT jest OK, szczególnie z nowymi sterami i w nowszych grach. Jeśli nie kręcisz to jakaś wersja z podbitymi fabrycznie zegarami - Sonic od Palita albo Galaxy Edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1700 zeta. Tak sobie myślałem że z tą płytą jest coś nie tak. Sytuacja jest taka że w tym samym sklepie jest dwóch łepków i jeden chyba nie bardzo zna się na tym co robi. Otóż pierwszy zaproponował mi to:

płyta: ASUS M2A-VM AMD 690G DualDDR2-800 SATA2 RAID GBLAN VGA

proc: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4400 Socket AM2 65W

grafika: ASUS EN7600GS Geforce 7600GS 256MB DDR2 HDTV&DVI PCI-E

 

A ten drugi wymienił mi to (na sprzęt w moim poprzednim poście) twierdząc że jest mocniejszy za mniejszą kasę... kartą się nie popisał, więc pewnie i reszta jest kiepska. Co do zasilacza, to niestety nie wiem jaki, bo mi marki nie napisał... tylko 400W.

Co do procka to nie podkręcam... więc rozumiem że AMD 4600 jest ok. A płyta? Łepek twierdził, że jest stabilna... może ktoś coś doradzi na co zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pająk28... ale ABIT jest droższy. Co prawda o jakieś 3 dychy, ale narazie to i tak mnie załatwia gdybym chciał dołożyć do GF86, także jeśli ASUS nie będzie sprawiał problemów, to chyba nie zmienie... a mógłbyś napisać, czy ta zmiana wniosłaby jakąś znaczącą poprawe, czy jedynie coś w stylu kilku pkt więcej na jakichś tam testach. Bo jeśli mam dopłącić 3 dychy za "kosmetyczne zmiany" to raczej nie ma sensu. Wybacz mi moją niekompetencje... ale płyty główne nie są moją mocną stroną.

 

PS: Zapomniałem że w zestawie jest jeszcze Caviar 250GB... także niestety zamykam się ze wszystkim (z gf86) w 1700zł (A już mnie ojciec linczuje za taką kwote). Chyba że ta płyta którą proponujesz, naprawdę coś wniesie, wtedy troche pożebrze i te 3 dychy wysępię... także czekam na odpowiedź... dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, ze ten Asus jest zły. Będzie stabilny. Ale KN9 jest to sprawdzona płyta, działa stabilnie i szybko. Jeśli w przyszłości będziesz chciał podkręcić procka to KN9 będzie jak znalazł. Ja dołożyłbym na Twoim miejscu te 30zł. Jeśli jednak nigdy nie najdzie Cię na podkręcanie to możesz jednak kupić tego Asusa, bo na nim też powinno wszystko w miarę dobrze działać. Ponadto ten Asus ma zintegrowana kartę graficzną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... chyba sie skusze na tego Abit'a. A wracając do karty. To np: w temacie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=229045&st=330 co niektórzy nieźle jadą po gf86, z kolei zachwalana jest seria 76, tudzież 79... Wiem to irytujące, ale wole kupić raz a porządnie, nie chce mi się puźniej bawić z wymienianiem. To jak zostać przy GF8600GT?

 

PS: A która lepsza Sonic czy Galaxy Edition? Bo mi się wydaje że chyba Sonic. pająk28 a chodzi ci o ABIT KN9 nForce4 Ultra SATA2, IDE, Dual DDR2 AM2 ( http://allegro.pl/item214988011_abit_kn9_n...ra_fenomen.html ), bo ABIT KN9 ULTRA nForce 570Ultra odpada.

Edytowane przez Carmel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i z tym czarnym obrazem to nie wiem.>>

Jak tak miałem jak mi sie spaliła...tylko do tego komp mi chałasował..

Jak nie wiesz to po co piszesz ? nabijacz postów :P

 

Podpięty masz kabelek dodatkowego zasilania do grafiki ?

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz to po co piszesz ? nabijacz postów :P

 

Podpięty masz kabelek dodatkowego zasilania do grafiki ?

Dodatkowego zasilania nie podpinalem bo nie zauwazylem takiego kabelka... A kupilem ja na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowego zasilania nie podpinalem bo nie zauwazylem takiego kabelka... A kupilem ja na allegro.

idź z kartą do kumpla sprawdź jak nie działa to na gware :P Ewentualnie włącz kompa na integrze wyłącz ją w biosie i wsadź tą nową .... Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...