Jump to content
Ziuk

Plomby Gwarancyjne A Sklep Komputronik

Recommended Posts

Chciałbym w zestawie komputerowym zakupionym w tym sklepie internetowym dokonać modyfikacji ( zestaw mam już rok) . Wiązałoby się to z zerwaniem plomb gwarancyjnych bo inaczej nie da rady otworzyć obudowy. To zaś skutkuje utratą gwarancji wedle postanowień warunków gwarancji tego sklepu:

„Unieważnienie gwarancji następuje w przypadku, gdy uszkodzenia zostały spowodowane: szkodliwym promieniowaniem, urazami mechanicznymi, użytkowaniem niezgodnym z przeznaczeniem, zwarciem instalacji elektrycznej, stwierdzenia naruszenia, uszkodzenia lub zerwania plomb lub numerów seryjnych albo zakrycia ich w jakikolwiek sposób uniemożliwiający identyfikację.”

http://www.komputronik.pl/serwis.php?f[menu]=0

-------------

Aby się upewnić jak to jest z tymi skutkami zerwania plomb gwarancyjnych napisałem do serwisu wyżej wspomnianego sklepu. Uzyskałem ciekawą odpowiedz oto ona:

„Zerwanie plomb nie skutkuje bezpośrednio utratą gwarancji. Nadal ma Pan

gwarancję na zestaw jednakże gdy w komputerze pojawią się uszkodzenia

mechaniczne ( np. urwany kondensator , rysy na laminacie ) mamy prawo

odmówić naprawy gwarancyjnej tego uszkodzonego elementu.

Plomby są tylko informacja dla serwisu czy klient otwierał obudowę i

dokonywał ewentualnych modernizacji czy nie.”

Jak nie trudno zauważyć warunki gwarancji stanowią inaczej. Teraz jestem nieco zdezorientowany.

Może macie jakieś doświadczenia w relacjach ze sklepem komputronik jeżeli chodzi o sprawy związane z gwarancją i moglibyście coś poradzić?

Imho spokojnie mozesz olac ich gwarancje. Koles sie zapewne pomylil, stracisz gwarancje na zestaw (jako calosc kupowana w komputroniku), ale ciagle bedzie Ci przyslugiwala gwarancja producentow na poszczegolne czesci. Jednym slowem, pozniej bedziesz musial sam zdiagnozowac usterke i odeslac konkretny, wadliwy podzespol wg warunkow gwarancyjnych.