Skocz do zawartości
piter10

Prośba O Sprawdzenie Zgodności Nowego Komputera Z Linuksem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Składam nowy komputer i boję się że coś (płyta główna, procesor, nagrywarka) nie będzie działać na Linuksie a chodzi mi głównie o ten sytem.

Konfiguracja:

Procesor: Intel Core 2 Duo E6420, 2.13GHz, 1066FSB, 4MB Cache,

LGA775, 65nm, BOX

Płyta główna: ABIT-AB9 LGA775

Pamięć: CORSAIR DDR2-667 2GB(2x1GB) PC5400 DUAL CHANNEL CL5

Dysk twardy: Western Digital Caviar SE, 2500AAJS, 250 GB, Serial ATA/300,

7200 RPM, 8MB cache

Karta graficzna: PALIT XpertVision GeForce 8600GT, 256MB, DDR3 (128bit),

PCI-E, TV/DVI, BOX

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S183L DVD 18x SATA (-Rx18) bulk czarna, LightScribe

Zasilacz: 400W DELTA DPS-400MB-1 A POWER OK !

Czy ktoś na forum ma jakieś doświadczenie w instalacji/działaniu podanych komponentów na Linuksie? Bardzo zależy mi na tym żeby na w/w zestawie można było bez problemu zainstalować Linuksa. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie dostać Abita AB9. Nie wiem co się dzieje ale nawet w sklepach internetowych mają problemy z dostępnością. Jaką inną płytę w cenie Abita moglibyście mi polecić? Myślałem o Gigabyte 965P-DS3. Dużo gorsza od Abita? Chodzi mi o płytę z chipsetem Intela i965.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie...Zdarzają się różne kwiatki z instalacją i działaniem na różnych płytach.Chodzi głównie o obsługę chipsetu.A co powiecie o płycie MSI P6N SLI-F V2 na nForce 650i SLI? Lepsza czy gorsza do w/w zestawu od dwóch pozostałych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się przekonać do Abita... <_< Myślałem o Gigabyte 965P-DS3 ale jak poczytałem tu na forum o problemach tej płyty z pamięciami to już mniej chętnie na nią patrzę. Chyba że to tylko pierwsze wersje tak miały a te nowsze już są poprawione, lepszy bios itd.? Cena Abita i Gigabyte są podobne. A ja ciągle nie wiem którą płytę brać i z którą są mniejsze problemy... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...