Skocz do zawartości
Jami

Hp 6710s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję kupić laptopa HP 6710s (konkretnie model GB875EA link-komputronik).

Przeczytałam już dużo recenzji podobnych modeli, jednak do tego nic nie znalazłam.

Cechy, które są dla mnie ważne:

- brak systemu operacyjnego (nie potrzebny mi, bo z uczelni mam darmowy)

- procesor t7100

- cena w okolicach 2600 zł

- ekran matowy, myślę, że błyszczący byłby dla mnie męczący - odblaski

- wiem, że jest tylko 512 MB RAM, jednak planuję dokupić drugie 512MB

- karta graficzna, zintegrowana x3100, może być i tak głównie do pracy/nauki/neta będę go używać

- wiem, że laptop ma tylko 2 porty USB, nie ma firewire ani bluetooth, ale nie przeszkadza mi to

 

Czy laptop ma jakieś minusy (oprócz tych co wymieniłam wyżej) ?

A co powiecie o innych jego parametrach: ekran, klawiatura, touchpad, czy dobrze są ułożone porty (nic nie przeszkadza podczas korzystania?), zawiasy, ogolnie wygląd i wykonanie konstrukcji, poziom hałasu i ciepła, czas pracy na bateriach. Jaką pojemność ma bateria i ile mniej więcej kosztują lepsze ?

Ile trwa ładowanie baterii do pełna ?

 

Czy znacie może podobne laptopy innych producentów ? (cena 2500-3000 zł, procek t7100-t7300, bez systemu operacyjnego, grafa zintegrowana lub lepsza, ram obojętnie, najwyżej się dokupi, dysk obojętnie)

 

z góry dziękuję za wszelkie porady

Edytowane przez Jami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 6710b (lepiej wyposazona wersja 6710s) sa klopoty z wentylatorem - dziala praktycznie caly czas na pelnych obrotach. Jedni twierdza, ze pierwsze serie mialy wadliwy termistor na plycie glownej, inni podaja dziko zanizone progi wlaczenia wentylatora wyciagniete z biosu. W TYM temacie na forum hp mozesz na ten temat poczytac. Co prawda dotyczy to wersji B, ale z S tez bym uwazal. Lepiej by bylo go na zywo sprawdzic w miare mozliwosci.

 

Co do wykonania to ludzie twierdza, ze sa solidne. Zawiasy dobrze trzymaja, a matryca jest lepsza niz w nx7300/nx7400.

 

Baterii podroznej nie doczepisz do 6710s gdyz nie jest wyposazony w zlacze replikatora portow, zeby to miec musialbys doplacic do B. HP nie oferuje (a przynajmniej ja nie widzialem) powiekszonych baterii wkladanych zamiast oryginalnej. Na jakims forum ktos twierdzil, ze wyciaga na zwyklej baterii prawie 5 godzin. Calkiem niezly wynik jak na standardowa pojemnosc.

 

Co do innych laptopow, moze zainteresuj sie Dellami? Ja jestem wlasnie w trakcie kupna. Bylem napalony na 6710b ale te klopoty z wentylatorem mnie odpychaja, poza tym w jego cenie mozna kupic lepiej wyposazonego della vostro 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jeszcze niedostępny w polsce jest seria vostro? przynajmniej wujek google nic mi nie chciał o tym powiedzieć (a może za słabo pytałem ;) ). na stronie della fajnie to wygląda, złożyłem sobie lapka jakiego chciałbym mieć i cena wyskoczyła 1182$ co jest świetną ceną (no oczywiście nie doliczony shipping, no i system angielski)

planuję zakup lapka w październiku, ciekawe jak wtedy będzie wyglądał rynek.

w chwili obecnej kupiłbym pewnie compala fl90 lub aristo prestige 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 6710b (lepiej wyposazona wersja 6710s) sa klopoty z wentylatorem - dziala praktycznie caly czas na pelnych obrotach. Jedni twierdza, ze pierwsze serie mialy wadliwy termistor na plycie glownej, inni podaja dziko zanizone progi wlaczenia wentylatora wyciagniete z biosu. W TYM temacie na forum hp mozesz na ten temat poczytac. Co prawda dotyczy to wersji B, ale z S tez bym uwazal. Lepiej by bylo go na zywo sprawdzic w miare mozliwosci.

 

Co do wykonania to ludzie twierdza, ze sa solidne. Zawiasy dobrze trzymaja, a matryca jest lepsza niz w nx7300/nx7400.

 

Baterii podroznej nie doczepisz do 6710s gdyz nie jest wyposazony w zlacze replikatora portow, zeby to miec musialbys doplacic do B. HP nie oferuje (a przynajmniej ja nie widzialem) powiekszonych baterii wkladanych zamiast oryginalnej. Na jakims forum ktos twierdzil, ze wyciaga na zwyklej baterii prawie 5 godzin. Calkiem niezly wynik jak na standardowa pojemnosc.

 

Co do innych laptopow, moze zainteresuj sie Dellami? Ja jestem wlasnie w trakcie kupna. Bylem napalony na 6710b ale te klopoty z wentylatorem mnie odpychaja, poza tym w jego cenie mozna kupic lepiej wyposazonego della vostro 1500.

Posiadam 6710b i kupiłem go jakiś tydzień temu. Nie narzekam na głośność, szczególnie że koleś z tym prockiem posiada Fujitsu Siemens'a i podobny szum dobiega z tego lapka, także nie wiem czy to faktycznie głośno. Ale nie przeszkadza mi to więc jeśli 6710b tak hałasują i wentyle chodzą na 100% to znaczy że to chyba jakaś seria dziwna wyszła. Poza tym wydaje mi się, że przy tych prockach nie ma cudów żeby przy 100% zużycia procka lapek był cichutki :P.

 

A tak zapytam, skąd masz te informacje? Jesli tylko z forum to nie chciał bym się tylko na tym opierać, chciał bym usłyszeć to od jakichś polskich użytkowników, którzy kupili ten model na dniach.

Pozdrawiam

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłam już sobie tego laptopa, korzystam od 2 dni :)

na hałas nie mogę narzekać, jednak to mój pierwszy laptop, wiec nie mam żadnego porownania, mi wydaje się bardzo cichutki,

wentylator chyba chodzi cały czas, chyba, bo prawie w ogole go nie slychac, dopiero jak sie ucho przylozy do klawiatury ;)

włącza się głosniej na oko co 5 minut na parę sekund w normalnej pracy (w grach pewnie jest inaczej),

 

Z laptopa jestem bardzo zadowolona i polecam kupić, jedyny minus jaki znalazlam:

słabe kąty widzenia w pionie, a w poziomie nie jest tak źle.

Edytowane przez Jami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem głośnych wentylatorów dotyczy HP 6710b o numerach CNU pomiędzy CNU714XXXX i CNU723XXXX. Kolejne laptopy powinny być ciche....czy ktoś to potwierdza (z autopsji)?

 

 

DESCRIPTION

This document applies to HP Notebook PCs with Microsoft Windows Vista

The notebook PC fan does not shut off, runs in high speed only and creates a loud fan noise. The loud fan noise is due to the volume of air being pushed.

 

SERVICE ACTION

This is a "Fix-on-Failure" service event. Proactive service is neither necessary nor authorized.

 

If a notebook exhibiting this failure falls within the scope indicated above, is within warranty, was built between 4/1/2007 and 6/9/2007, the serial number range is between CNU714XXXX to CNU723XXXX, please set up a service event.

 

Service:

If a notebook exhibiting this failure comes in for service, replace the system board with the appropriate following spare part:

HP Compaq 6510b Notebook PC: SPS-BD SYS GM (DF) 446906-001

HP Compaq 6710b Notebook PC: SPS-BD SYS (FF) 446904-001

HP Compaq 6710s Notebook PC: SPS-BD SYS +WWAN(FF) 446905-001

 

NOTE: System boards with revision x.31 and above do not have this issue.

Recommended Action: Fix on Specified Failure

 

Hardware Platforms Affected: HP Compaq 6510b Notebook PC, HP Compaq 6710b Notebook PC, HP Compaq 6710s Notebook PC

Operating Systems Affected: Microsoft Windows Vista Business (32-bit)

Software Affected: Not Applicable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...