Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dokladnie jak ninja wyglada ale ja tu nie wsadze srubokretu bo te plytki radiatorka sa dokladnie nad tymi zaczepami.

A zasilacza tez raczej nie wyciagne wkladalem go jak plyty nie bylo i mialem lekki problem

Tez mam taki dylemat i coraz czesciej sie zastanawiam czy nie zrezygnowac z budy i nie trzymac bebechow poprostu w miejscu gdzie normalnie mam szuflade. :D + tego taki ze temp by mi spadly i to o sporo, no i najwazniejsze to dostep do elementow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wsadź te Patrioty :)

 

Updatując przez tego WinAfu dałeś odpowiednie parametry o których było tutaj wspominane?

tak

 

 

teraz to nawet FDD nie chce czytać normalnie zgon znowu te diody świecą na mobo i nic

 

A co zrobić jeżeli bym tych opcji w tym programie nie pozaznaczał???

Edytowane przez mechatronika87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktos mi powie czy opłaca sie to wszytko sciagac zeby nalozyc nowa paste bo mam temp procka 74 max w stresie, czy moze mi zmiana pasty nic nie da i nie warto tego wszystkiego wyciągać

powiedz odrazu czym sprawdzasz temp (dokladnie) i na jakich ustawieniach, to porownam z moimi temperaturkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz odrazu czym sprawdzasz temp (dokladnie) i na jakich ustawieniach, to porownam z moimi temperaturkami

Temp sprawdzam w everestcie i speed fanie przy ustawieniach fsb 450x8 i v core 1.35

temp idle proc 48 ,core 1 i 2 po 34 37

temp stres proc 74, core 1 i 2 po 55 55

Edytowane przez superdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi tam napisal, ze mam starego Everesta (sorki za ktos ale to bylo na poprzedniej stronie i zapomnialem nicka;)). Mam najnowsza wersje ze strony producenta i nie mam czujnika V na memorkach.

 

superdan, ja mam podkreconego na 3G na 1.3V i mam 35 idle proc, i po 20 na rdzenie. Mam Bigtyphoona i Arctic Silver 5 miedzy nimi.

Nie bylem pewien czy dobrze zalozylem i czy dobrze dalem paste, ale po temperaturach sadze ze tak. Zaraz zabieram sie za podkrecanie i zobacze co z tego wyniknie, jak (jesli) dojade do 3.6G to zobacze jaka temp. Hmm, ale chyba na 1.35 mi nie pojdzie niestety, musze wiecej dac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superdan -

na stocku (6750 -> 333x8 1,275v ) mam w idle 37cpu, i po 20 na rdzeniach.

po 30 min orthosa mam 47cpu i 32 na rdzeniach

chlodzenie - infinity + 2x fander na najnizszych obrotach (push-pull)

 

D154573R - u mnie ta wersja everesta ktora podawal superdan pokazuje tylko vcore, +3.3, +3.3 standby, vbatt oraz gpu vcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podkreconego na 3G na 1.3V i mam 35 idle proc, i po 20 na rdzenie.

Te 20'C na jajkach to przekłamanie wg mnie. U mnie tez tak jest (proc e6750 3400MHz - 425x8 - 1.38v).

Dodaj to tego z 15'C.

Zainstaluj sobie nowy Core Temp (chyba 0.95.4), bo według mnie dopiero ten program pokazuje dobrą (a przynajmniej bardziej realną) temperaturę dla tych procesorów.

 

Ja mam teraz idle:

Core Temp 0.95.4 dla core0 31'C a dla core1 32'C.

SpeedFan core0 16'C, a core1 17'C.

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche potestowałem proca na tej płytce no i:

425x8 3400MHz idzie mi na 1.35V

450x8 bede musiał dac wiecej niz 1.385V (na 1,385V był nawet stabilny, az Orthosa zalaczylem na chwile) - ile bezpiecznie moge dac max?

Teraz na tej płycie testowałem FSB.

486x7 mam aktualnie, wiecej nie daje bo nie chce zwiekszac napiecia.

Moze jeszcze dzis przetestuje x6 i max FSB na BIOSie 1.1

 

superdan - masz niezla sztuke jak idzie na 1.35V tak wysoko ;)

Moje temp z nowym CoreTemp dla 3,4G 1,35V idle 35'C 37'C

Moze jednak nie do konca dobrze zalozylem chlodzenie i nalozylem paste. Wnoskuje bo surekot masz wiecej V na procu i mniejsze temp ode mnie.

 

--------------------------

No wiec, na FSB 500x6 nie wstaje.

Na FSB 495x6 wstaje i smiga. To znaczy ze mam FSB Walla w tych granicach, czy moze wina płyty, biosu (cos ktos pisal ze idzie wyzsze FSB dac na 1.3)?

Zauwazylem ze pozniej jak wchodze na NB napiecie samo jest na 1,45V zmienione i na czerwono.

 

Moge podac odczyt z Everesta dla FSB 495. Jest to 9174MB/sek.

 

Hmm no i teraz czegos nie rozumiem. Jak moj proc idzie na 3,4G (425x8) pamieci na 1125MHz to odczyt jest mniejszy.

Teraz idzie na 2970MHz, pamieci na 990MHz i odczyty sa wieksze.

Czyli ze co? Lepiej obnizyc mnoznik, walnac jak najwyzsze FSB, dobrac dzielnik by uzyskac np. 1125 i max na procu przy tych napieciach i wtedy bedzie najwydajniej? Myle sie czy nie? Chodzi o to ze myslalem ze wystarczy dobrac dzielnik walnac jak najwyzsze czestotliwosci i najlepsze timingi tylko. Nie wiedzialem ze rowniez jak najwyzsze FSB.

--------------------------

Płyta przy FSB wiekszym i rownym 450 sama ustawia napiecie na NB na 1.45V

Oj bede musial pomeczyc procka i pamieci jeszcze na wyzszych napieciach bo tak jak mam teraz to nie znajde mnoznika by bylo tak jak chce, albo blisko ;D

W BIOSie mam napiecie na procku ustawione na 1.35V, a CPU-Z mi pokazuje 1.376-1.384 na zmiene co chwile. Płyta zmienia to napiecie czy CPU-Z zle pokazuje?

Jesli to prawda to lipa straszna bo ona sama sobie bedzie ustalac napiecia nie takie jak chce.

Teraz smigam na 7x469 (3282MHz) 3.5V (mam nadzieje) i na 1125MHz pamieci 2.1V. Dzielnik 5:6

O to chodzi ze jak bym chcial 3400MHz to pamieci nie beda taktowane tak jak chce i zabawa bedzie trwac az nie wycisne maxa stabilnego i zywotnego ;) Wtedy moze uda mi sie dobrac odpowiedni dzielnik ;]

--------------------------

Jak zrobic by wentylator na procku działał np. tylko z 50% swojej mocy a max był załączany od jakiejsc temperatury?

W BIOSie jest cos tam niby, ale nie wiem jak to ustawic by działało.

 

 

-==============-

-------------------------- - kolejne edycje postu

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz cieplej niż ja w pokoju? :)

 

W każdym razie co z tego że temperatury niższe jak mój proc nie pójdzie z fsb 425 i mnożnikiem 8 na 1.35v

 

Na 450x8 mam przy 1.425v restarty kompa zanim Orthos na dobre zacznie pracować...

 

Odczyt w Evereście o którym mówisz to dla pamięci? To pierszwe pole w Evereście? Ja mam niestety wersje trial i nie podaje mi wszystkich danych.

 

Odczyt z tego pierwszego pola to tylko 8352MB/s :/

Pamięci 850MHz CL5, FSB 425, mnożnik 8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to z tego pierwszego pola.

Sprawa wyglada tak ze na nizszym FSB teraz uzyskałem 9507 MB/sek

7x486.

Pamieci ida na 972. Dzielnik 1:1

Timingi i napiecia jak na 1125 co pisalem.

Problem w tym, ze choc Everest niezle wyniki pokazuje, to 16M w Super Pi nie przechodzi do konca, czyli bledy wywala.

Wychodzi na to, ze chyba cos na mostkach, ktore nie dawaja rady z takim FSB. Jak rozwiazac ten problem bledow z wysokim FSB?

 

Znow odkrylem cos ciekawego i rujnujacego mnie.

W BIOSie na twardo ustawiam 1.35 V CPU, a jak przechodze do zakladki H/W Monitor, to mi pokazuje 1.375 i nie moge tego zmienic na 1.35V nawet jakbym chcial. Wina BIOSu?

 

Pokrecone to wszystko.

Ide spac.

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja jako że mam procka który wałkuje 550 FSB to parę ciekawych rzeczy napiszę...

 

Płyta robi fsb spokojnie ponad 500. W przypadku mojego E6850 który ma szynę 333 to zworki właściwie nic nie dają (jeszcze dokładniej to potestuję), natomiast niezależnie od zworki płyta przy FSB 515 MHz łapie ogromny spadek odczytu pamięci w Evereście z 95xx MB/s na 62xx MB/s. Kolejny ogromny spadek mam przy FSB 520 MHz odczyt leci z 62xx MB/s na 31xx MB/s. :lol:

Ustawienia to: 7 x 500 (ustawione za pomocą SetFSB) = 3500 MHz; dzielnik pamięci 1:1; timingi 4-4-4-12.

 

W związku z tymi spadkami wydajności zainteresowało mnie dokładne wybadanie jak to jest przy niższym FSB.

I tak po kilku h testów doszedłem do takich rezultatów:

 

FSB - boot (MHz):______Odczyt pamięci w Evereście:

~425 - 492____________99xx MB/s

493 - 498_____________9780 - 9840 MB/s

499 - 514_____________95xx MB/s

515 - 519_____________62xx MB/s

>520_________________31xx MB/s :lol:

 

Te same ustawienia (FSB 500 MHz ustawiane za każdym razem z SetFSB). Jak sądzę jest to spowodowane zmianą przez chipset swoich wewnętrznych timingów przy odpowiednim FSB. Wiadomo zatem, że im niższe fsb z którym bootujemy tym chipset wymaga większego napięcia do pracy przy fsb rzędu 500 MHz (przy boocie z FSB 492 min. 1.525v - na niższym miałem zwiechy).

Acha jeszcze tak dla zabawy sobie pomierzyłem odczyty Everesta w zależności od VNB (boot z fsb 492 i setfsb na 500):

 

VNB_____Średnia arytmetyczna 10 kolejnych odczytów pamięci w Evereście:

1.525v ---------> 9940 MB/s

1.55v -----------> 9935.1 MB/s

1.575v ---------> 9937.3 MB/s

1.6v ------------> 9944.1 MB/s

1.65v -----------> 9939 MB/s

 

Jak widać nie ma praktycznie żadnych różnic (choć może dla jakiś maniaków będzie to miało znaczenie? :razz: ).

 

Nie byłbym sobą gdybym nie popróbował FSB 550 przy ładnych odczytach. Jak się okazało było to możliwe (tyle że bez VNB 1.6v to się nie ma co pokazywać :P).

 

Boot: pierwszy screen 499, drugi 492

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na drugim screenie tylko 1M. Dlaczego? Otóż płyta chyba już nie wyrabia z podawaniem większych napięć procesorowi :-|. Max Vcore przy którym nie miałem od razu zwiechy po ustawieniu 550 MHz z SetFSB to 1.4v. :sad: W dodatku działało tylko przy VTT ustawionym na 1.25v :blink: .

 

Na koniec taki smaczek... B-)

 

Dołączona grafika

 

Na AC przy Vcore 1.6v. :P

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw chcę kupić taki:

Pentium 2140

Msi neo2-FR

i któreś ramy.( najfajniej z poniższych ten sklep ma dobrą gwarancję jest blisko i w miarę tanio )

 

Na których pamięciach podkręce 2140 do 3GHZ.

 

http://bitcomputer.pl/product.php?id=5501

http://bitcomputer.pl/product.php?id=5246

http://bitcomputer.pl/product.php?id=5272

http://bitcomputer.pl/product.php?id=5805

 

 

Na razie planuje 1 GB później do duala się dokupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za glupie pytanie , ale.... po co tak wogole zmieniacie bios ? (hcodzi mi o Wasze osobiste powodki) - ciekawosc? , jakies konflikty, czy ta dla zasady - jest nowszy, wiec co tam

 

sa z tym mega problemy (ze zgonem plyty wlacznie), pozatym jakos nikt nie pisal, ze na "stockowym" biosie byly jakies problemy z kompem - konflikty itd.

osobiscie sprawdzalem na plycie kilka roznych zestawow pamieci i nigdy nie mialem z zadnymi problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za glupie pytanie , ale.... po co tak wogole zmieniacie bios ? (hcodzi mi o Wasze osobiste powodki) - ciekawosc? , jakies konflikty, czy ta dla zasady - jest nowszy, wiec co tam

 

sa z tym mega problemy (ze zgonem plyty wlacznie), pozatym jakos nikt nie pisal, ze na "stockowym" biosie byly jakies problemy z kompem - konflikty itd.

osobiscie sprawdzalem na plycie kilka roznych zestawow pamieci i nigdy nie mialem z zadnymi problemow

a sprawdzales kolego Patrioty?, kazda nowa aktualizacja biosu cos wnosi,jakies wieksze czy mniejsze poprawki. Wiec jak najbardziej jest wskazana.

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest bios 1.4 + patrioty? Bo w końcu jakaś wersja 1.4 wyszła więc może ktoś już sprawdzał? :)

 

 

hehe widze, że byłem nieco wolniejszy ;)

 

Niech ktoś spróbuje tego biosa 1.41 z patriotami :)

Edytowane przez Arxel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ czesciowo zalozony :)

SAME BLEDY W NIM... wiec zaczynamy...

 

FAQ do MSI

W związku z dużą ilością powtarzających sie pytań, zostało stworzone FAQ któe udzieli wam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 

Q:Roznice miedzy P35 Platinum, Neo2-FIR, Neo2-FR

A:Wersja Platinum w stosunku do Neo2-FIR rozni sie radiatorem umiejscowionym obok ramu, ktory ponadto nic nie chlodzi :razz: i rollercoasterem na chipsecie. Neo2-FR nie posiada FireWire, HitePipe i mniejsza ilosc gniazd SATA, brak RAIDa.

 

Zdjecia podgloadowe: MSI P35 Platinum, MSI P35 Neo2-FIR, MSI P35 Neo2-FR

Wersja platinum od FIRa rozni sie... radiatorem obok ramow, rollercoasterem i 1 x Optical SPDIF out...

Wersja FIR od FRa rozni sie TYLKO TYM ZE MA FIREWIRE

 

WERSJA FR MA !!!!! MA MA MA HEATPIPE!!!!!!!!! i ma taka sama liczbe gniazd S-Ata 4 fioletowe i 1 niebieskie + 2 E-S-ATA i ma raida

 

DO TEGO ZDJECIE POGLADOWE FR'a jest zle bo masz zdjecie NEO2.... (nie neo2-fr)...

 

do tego dodaj moje punkty pomiarowe napiec vdimm i vcore.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Faq jest napisane ze fr od fir rozni sie brakiem portow sata i heatpipa a ja mam fr i mam to wszytko co jest w fir z wyjątkiem firewire :)

Edytowane przez superdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze do Bolo8888na PW w sprawie FAQ.

Sector19 zglosilem to Bolo8888 na PW jakis czas temu ;) + dodatkowe info o flashowaniu BIOSu.

Superdan, wszystko z wyjatkiem firewire ;)

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...