Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

D154573R ja mam najnowszą betę wgrana, z tego co zauważyłem (w stosunku do biosu 1.2) to w opcjach regulacji napięć pojawiła się opcja vtt fsb AUTO (czyli pewnie płytka sama podnosi napięcie w zależności od częstotliwości fsb), napięcie domyślne cpu wynosi teraz 1.325v poprzednio 1.285v

płytka jest ok nie miałem żadnych problemów z instalacją urządzeń, ani tez problemów opisanych na egiełdzie, być może mieli pecha, trudno stwierdzić ?) jadę na zasyfionym systemie jeszcze po 965pt i żadnych problemów w związku z tym nie uświadczyłem, do tej pory największą eadą jest fatalnie umieszczona wtyczka 8pin na płycie która wchodzi na styk z zapinką od ninji (rev.1), odszczekiwać będę jak dostane lepsze ramki co by trochę wyższe fsb zapodać, na razie tylko 420mhz i brak czasu aby sie tym zająć

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr_Misiek - sprawdzałeś te kabelki od guziorów zasilania i resetu jak radziłem wcześniej?

Jesteś pewien że wszystko dobrze zmontowałeś? :P Na przykład chłodzenie - bo te temperatury rzeczywiście jakieś za wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdziłem chłodzenie jest borze zamontowane, bloczek wodny przylega całą powierzchnią do procka, układ jest odpowietrzony.

Kable zasilające są właściwie podpięte, wtyczki restartu i zasilania również. No nic będe dalej męczył gadzine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ale zemnie glupek, zapomniałem dać jako pierwsze botowanie CDromu temu nie czytalo plyty :-P

Ale pojawil sie kolejny problem. Na samym początku instalacji systemu win xp, kiedy jest to niebieskie tło i u samego dolu jest pasek i pisze ładowanie plików windows czy jakos tak, gdy się to skończy pojawia sie bluescreen i tak za każdym razem....czym to moze byc spowodowane?

Znajomy mówił mi ze to wina pamięci...może cos źle ustawilem, wszystko jest na auto a timmingi ustawione jako opcja "By SPD", moze je ręcznie ustawić?

Nic ci nie pomoże podbijanie napięć czy przepinanie dysków.

 

MUSISZ MIEĆ WIN XP SP2 bo inaczej nie zainstalujesz Wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, dają napięcie na proca rzędu 1,5V. Jak chcesz zrobić więcej niż 3,2GHz to zapomnij o stockowych napięciach.

zalezy na jakim procu :P

 

z reszta niewazne

 

 

 

udalo sie komus uruchomic kompa w klawiatury, albo ma dzialajace eist ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewnien problem. Zakupiłem te mobo (wersja FR) wraz z e6550; 2gb ocz platinium rev2 800mhz; 8800gts 320mb; Corsair CMPSU-450VXEU.

Temperatura procka wg Core temp w idle to 46stopni wg dual core center 45'C a w biosie dochodzi do 60.

Wgrałem bios 1.3 niewiele to pomogło.

Procesor jest nie kręcony działa na defaulotwych ustawieniach 7x333mhx, gdy obciazam oba rdzenie ORTHOS'em temp przekracza 90'C. nie tak to powinno wyglądać prawda :P? Czy mogą to być błędne wskazania?

Cooler i pasta boxowa.

Nie wiem co robić probowałem już rożnych żeczy wszystko smiga elegancko tylko te temperatury nie dają mi spokoju...

I jeszcze jedno pytanko jak powiniennem ustawić timingi w biosie (nie wiem co oznaczają poszczegolne opcje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sober - Bez podkręcania w IDLE to rzeczywiście trochę gorący proc, albo czujniki coś nie tak :)

Ja nie zakładałem w ogóle boxowego chłodzenia, więc nie wiem do końca jakie powinny być temperatury.

Sprawdź jeszcze raz czy dobrze zamontowałeś chłodzenie. Może kup sobie inną pastę (np Zalmana bo łatwo się nakłada, ze 30zł) zdejmij chłodzenie, oczyść dokładnie ze starej pasty radiator i procesor, i nałóż nową pastę. A najlepiej kup sobie inne chłodzenie.

Timingi ja u siebie ustawiłem na 4-4-4-12-35. Te pierwsze są najważniejsze. Pozostałe mam na 6-6-4-6, ale one nie robią wielkiej różnicy. Ustaw je może wg SPD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem mobo. Zaraz zdejmuje chłodzenie i nakładam pastę Zalmana STG-1. Jakieś rady gdzie mam ją nałożyć? Po nałożeniu zrobię zdjęcia czy warstwa jest odpowiednia bo będę robić to drugi raz w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewnien problem. Zakupiłem te mobo (wersja FR) wraz z e6550; 2gb ocz platinium rev2 800mhz; 8800gts 320mb; Corsair CMPSU-450VXEU.

Temperatura procka wg Core temp w idle to 46stopni wg dual core center 45'C a w biosie dochodzi do 60.

Wgrałem bios 1.3 niewiele to pomogło.

Procesor jest nie kręcony działa na defaulotwych ustawieniach 7x333mhx, gdy obciazam oba rdzenie ORTHOS'em temp przekracza 90'C. nie tak to powinno wyglądać prawda :P? Czy mogą to być błędne wskazania?

Cooler i pasta boxowa.

Nie wiem co robić probowałem już rożnych żeczy wszystko smiga elegancko tylko te temperatury nie dają mi spokoju...

I jeszcze jedno pytanko jak powiniennem ustawić timingi w biosie (nie wiem co oznaczają poszczegolne opcje).

 

Zobacz czy Ci sie cooler kreci? On ma mechanizm blokujacy obroty wirnika jesli cos stanie mu na drodze. Ta mobo ma tak niefortunnie ustawiony slot na dodatkowe zasilanie, ze w moim przypadku kabel od tego zasilania wpadl do wentylatorka. Musialem go podwiazac.

 

Btw wszyscy co tutaj strasza , zakupilem to mobo, nie mam podwojnego boot'u non-stop jak to niektorzy opisuj, Winda laduje sie w 2,5 paska, zero problemow. Wszystko smiga, zobaczymy co sie uda wykrecic.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem mobo. Zaraz zdejmuje chłodzenie i nakładam pastę Zalmana STG-1. Jakieś rady gdzie mam ją nałożyć? Po nałożeniu zrobię zdjęcia czy warstwa jest odpowiednia bo będę robić to drugi raz w życiu.

Dopiero drugi raz... to ja już kromki chleba smaruję jak procesory :) sprawdź czy środek proca dobrze styka się z podstawa radiatora z doświadczenia wiem że jak damy zbyt cienką warstwę to kontakt jest tylko po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy bios 1,3 lub wyższe rozwiązują problem EIST? Tzn da się go wyłączyć lub włączyć...? bo oba przypadki występują ;)

Czym robiliście update do 1.41?

Ja wyłączyłem EIST w BIOSie, a ty teraz straszysz że nadal może działać. Jednak gdyby działało to chyba spadało by napięcie proca i mnożnik? Jeśli CPU-Z pokazuje cały czas takie samo taktowanie to chyba to EIST jest wyłączone?

 

Gdy składałem kompa kuzyna z procem e4400 i tą samą płytą to pamiętam że raz pokazywało mi tylko jeden rdzeń - czy to oznaka działania EIST? Gdy wyłączyłem EIST zawsze było widać oba rdzenie w Menedżerze Zadań :)

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma ktos jeszcze jakies sugestie co do mojego problemu?? zmienilem gniazda ram ale w sumie to niepotrzebnie bo odpalilem juz tego kompa tylko ze na dysku ze zlacza IDE z zainstalowanym juz xp ale na tym seagate dlaje pojawia mi sie ten blue screen:/ mozliwe ze mam za starego windowsa, to jest xp prof z sp1 bodajze ?? czy trzeba cos w biosie pozmieniac?? a moze dysk jest walniety?? aha dodam ze jak odpalilem kompa na tym drugim dysku to po podlaczeniu tego seagate windows z sp2 niewykrywal mi go:/ ale w biosie jest wykrywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tu zapytam, ale nie przebywam na forach purepc i pclabu więc nie wiem gdzie i pod jakimi słowami szukać...

Jest jakiś temat, gdzie są wypisane wszelkie programy do testowania komputera? Począwszy od 3DMarków po jakieś Orthosy, superPI i inne, których nie znam :) +coś co dobrze odczyta temperature...

W Evereście pokazuje mi:

temp. procesora 43

temp core1 27

temp core2 27

 

Dysk wciąż ma 22 stopnie :) Nigdy nie miał więcej niż 23 :]

 

Wierzyć tym odczytom? Którym się sugerować? Temperatura procesora czy core1/2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko poklei dokumentuje. Może jutro napisze mały tut jak to zrobić i wklei sie do FAQa.

 

BTW: Zauważyłem obok procka 3 odsłonięte mostefy. Ktoś próbował, je schłodzić radiatorem? Coś to dało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: Zauważyłem obok procka 3 odsłonięte mostefy. Ktoś próbował, je schłodzić radiatorem? Coś to dało?

Mały radiatorek zalmana mocno sie nagrzewa przy OC więc coś daje na pewno :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe coś Ty :wink: Jak ty byś go upchał na tyle płyty?? :blink: Chodziło mi o Taki radiatorek ;] A konkretnie ten niższy :) Przy Orthosie potrafił sie konkretnie nagrzać

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no mi sie akurat zawieruszył taki gdzieś to go zapodałem na mosfety :wink: Ale to możesz byle jaki dać byle wszedł i ładnie pasował ;] Wie ktoś czy oznaczone w Dual Core Center jako ,,system,, to temperatura układów zasilających??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek jeden taki radiatorek Ci tam wszedł czy dwa? Te radiatory mają pewnie tą taśmę dwustronną termoprzewodzącą ? Bo chodzi o to że gdzieś mam radiator który by wszedł na te mosfety (pewnie będzie cięcie) ale czym go "przymocować"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne uwagi:

na P4 541 mam zwisy podczas instalacji systemu. (nie da się go zainstalowac)

na P4 631 wszystko jest ok, ale EIST ciągle włączone

na PD 920 wszystko na razie wygląda ok

Bios 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...