Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

 

Wczoraj dostałem kompa ( składał mi kumpel bpo ja się nie znam tak dobrze) no i nie jestem pewny czy to aby napewno dobrze podłaczył bo mam włożoną karte grafiki do żółtego slotu a w instrukcji do płyty ten biały jest opisany jako pci-e x 16 a żółty jako lite ? Co to oznacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Wczoraj dostałem kompa ( składał mi kumpel bpo ja się nie znam tak dobrze) no i nie jestem pewny czy to aby napewno dobrze podłaczył bo mam włożoną karte grafiki do żółtego slotu a w instrukcji do płyty ten biały jest opisany jako pci-e x 16 a żółty jako lite ? Co to oznacza ?

 

przełóż grafe do białego slotu tego najblizej Proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kolega też się najlepiej nie zna :)

Żołty x4

Ma być w białym.

eee jak dam do białego to nie mogę Stalkera ani Colina odpalić bo mi wyskakuje jakiś błąd.Mam jeszcze raz system postawić ? Czy może coś w biosie pozmieniać.Sry za takie głupie pytanie ale nie wiem co zrobić.

Edytowane przez bery87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na białym działa 4 razy szybciej Ci ta karta graficzna.

 

BTW: Później się zainteresuje gdzie zdobyć i jak przykleić taki radiatorek na te mostefy. Porównam wyniki OC.

Jutro z rana zdejmę resztki tego fioletowego czegoś.

Edytowane przez Moloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Wczoraj dostałem kompa ( składał mi kumpel bpo ja się nie znam tak dobrze) no i nie jestem pewny czy to aby napewno dobrze podłaczył bo mam włożoną karte grafiki do żółtego slotu a w instrukcji do płyty ten biały jest opisany jako pci-e x 16 a żółty jako lite ? Co to oznacza ?

nie ma bata

stawiam na pomarańczowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem jeden problem, z ranka kiedy włączam kompa są problemy z odpaleniem, komunikat że szuka urządzeń usb (i robię reseta bo nie może wyszukać ;)) , po resecie kolejny, że system overclock i wchodzi do biosu, robie save i exit i odpala normalnie, dziwne? miał ktoś tak ?, rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem karte w drugim slocie i nie widze różnicy pomiędzy białym slotem pci x 16 i żółtym oznaczonym w instrukcji jako "lite".Bardzo was prosze czy może mi to ktoś wyjaśnić poza stwierdzeniem "wsadz karte do białego"

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem karte w drugim slocie i nie widze różnicy pomiędzy białym slotem pci x 16 i żółtym oznaczonym w instrukcji jako "lite".Bardzo was prosze czy może mi to ktoś wyjaśnić poza stwierdzeniem "wsadz karte do białego"

 

pozdro

Bialy slot jest x16, a zolty x4 co moze przekladac sie na szybkosc dzialania ukladu graficznego, ale nie musi. Poza tym montujac grafike w zoltym slocie PCI-E zaslaniasz sobie dostep do jednego slotu PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzisiaj zdejąłem to fioletowe badziewie. Z radiatorów zeszło łatwo, z mostków pomogłem sobie zmywaczem do paznokci. Na radiatorach pozostały jeszcze takie... hmm małe zaryski które nie schodzą zmywaczem. Mam tą wypolerować na błysk? Czy tak zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzisiaj zdejąłem to fioletowe badziewie. Z radiatorów zeszło łatwo, z mostków pomogłem sobie zmywaczem do paznokci. Na radiatorach pozostały jeszcze takie... hmm małe zaryski które nie schodzą zmywaczem. Mam tą wypolerować na błysk? Czy tak zostawić?

olej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzał ktoś jak komp się zachowuje kiedy przełoży się pamięci z A1,B1 do A2,B2.

 

Czy sa jakieś różnice w wydajności, stabilności czy OC??

 

W instrukcji pisza aby zapełnić najpierw A1,B1. Mówimy o DUALu oczywisci.

 

Co o tym myslicie??

 

Sam bym sprawdził ale teraz komp w domku stoi a ja w akademiku siedze :(

Edytowane przez mechatronika87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal suszarke troche pogrzewaj i rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym pozmywaj wszystko dokładnie. a ten radiator to sam tak porysowałeśczy taki był bo u mnie znacznie lepiej wygladał.

 

 

Jak ci się dysk sprawuje??

Edytowane przez mechatronika87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie jest porysowany. To taki połysk, zrobił sie od flasha. Normalnie wygląda dobrze.

 

 

EDIT: Suszarka pomogła.

Chwilkę odczekam, sprawdzę czy nie ma żadnych paprochów i smaruję. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Moloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jak się dysk sprawuje botez się przymierzam i wacham się miedzy Samsuniem a WD. Ciekawi mnie jak bedzie działać na tej płytce.

 

 

 

EDIT::

 

Robił ktoś SLI na płytce MSI?? Ciekaw jestem jak te żółte gniazdo się sprawuje w SLI.

Edytowane przez mechatronika87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jak się dysk sprawuje botez się przymierzam i wacham się miedzy Samsuniem a WD. Ciekawi mnie jak bedzie działać na tej płytce.

EDIT::

 

Robił ktoś SLI na płytce MSI?? Ciekaw jestem jak te żółte gniazdo się sprawuje w SLI.

SLI z jakich kart chcesz zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarlem tylko do polowy tego watku, wiec nie wiem czy ktos juz to sprawdzal. Chcialem sie tylko podzielic byc moze cenna informacja, ze nie ma na tej plytce problemow z pamieciami Kingmaxa 1066MHz 2x1GB po wymianie biosu na 1.3 (przez LiveUpdate3). Wczoraj to zrobilem i smiga bez zastrzezen.

 

Poniewaz w zyciu zbyt wiele nie podkrecalem jeszcze to chcialem was spytac o rade:

Mam na tej plycie E2140 (8x200MHz). Mysle, ze wykorzystalbym te zworki na plycie (hardware OC) do ustawienia FSB na 333 (mam nadzieje, ze procek pociganie tyle). Tylko nie wiem co wczesniej w biosie ustawic. Jakie napiecia zwiekszyc i do ilu (tak orientacyjnie).

Dzielnik pamieci ustawie na poczatku na 1:1, a jak juz komp wstanie, to ustawie taki dzielnik, zeby na pamieciach bylo 1066MHz (chyba, ze radzicie inaczej).

Nie chce wyciskac siodmych potow z procka. Jesli wstanie na FSB 333, to raczej dalej nie bede podkrecal. Ale nie chce zostawiac procka na 1.6MHz bo to ewidentne marnotrawienie potencjalu, za ktory zaplacilem :)

Edytowane przez bitrut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położyłem pastę Zalmana. Dobrze jest? Czy za mało/ za dużo?

 

Dołączona grafika

Północny

 

Dołączona grafika

Północny

 

Dołączona grafika

Południowy

 

Dołączona grafika

Południowy

 

BTW: Ta dziurka na południowym to tam jest na chipie.

Edytowane przez Moloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...