Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

No właśnie spotkaliśmy się :P :D

Ja nawet na dwóch kompletach Patriotów to miałem :) W tedy jeszcze myślałem że to pamięci zwalone i w sklepie wymienili mi na takie same, ale oczywiście to nic nie dało :)

 

max340 - Ja akurat z Core Tempem nie miałem problemów, ale podobno ten program lubi restartować kompa :) Możesz odpalić TAT, lub SpeedFana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie mam MSI p35 noe2-fr i program Core Temp 0.95 i na 4 uruchomienia programu 3 restarty kompa można się wk…. ma ktoś podobne niemiłe doświadczenia hm? może jakieś rozwiązania albo inny dobry program byście polecili

Chyba juz bylo o tym pisane w tym temacie i to ja chyba pisalem :P Ta wersja 0.95 tak ma ze restartuje kompy, znajdz na necie wersje 0.94 beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys - nie wiem czym sie podniecasz. nic nadzwyczajnego.

plyta dziala

pamieci tez (zarowno w singlu, 2x1gb jak i 4x1gb)

 

kowal - mam myszke, skaner, joystick i czasami dodatkowa klawe na ucb i nigdy nie mialem zwiech itd. sprawdz czydobrze masz wszystko podlaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić możliwości mobo potrzebne są D9 a nie dupne Nanya :D

Sprawdzilem :lol2: po 3000MB/s odczyt/zapis. Next boot, te same ustawienia i po 10000MB/s odczyt zapis.

 

Mobo powalona, ze hej. Zworki nic nie daja jak ma sie CPU z def 333MHz FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem :lol2: po 3000MB/s odczyt/zapis. Next boot, te same ustawienia i po 10000MB/s odczyt zapis.

 

Mobo powalona, ze hej. Zworki nic nie daja jak ma sie CPU z def 333MHz FSB.

Wiem, znam tą historię :wink: Chodziło mi o to, że w kwestii sprawdzenia OC mobo pamięci potrzebne są D9, a nie nanya, które kończą się na +/- 570 :unsure:

 

BTW

 

Przeszedłem na złą stronę mocy i kupiłem na Foxa P35A :lol: ale najprawdopodobniej kupię jeszcze MSI :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, znam tą historię :wink: Chodziło mi o to, że w kwestii sprawdzenia OC mobo pamięci potrzebne są D9, a nie nanya, które kończą się na +/- 570 :unsure:

 

BTW

 

Przeszedłem na złą stronę mocy i kupiłem na Foxa P35A :lol: ale najprawdopodobniej kupię jeszcze MSI :wink:

No to fakt, bo mozna poleciec jesio ponad 600MHz na CL5, co dla mnie np. mija sie z celem. Lepiej wiecej V i CL4 B-)

 

 

 

Fox'a kupiles <_< Bedziesz pewnie niedlugo ... :wink: Juz wole ta MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, bo mozna poleciec jesio ponad 600MHz na CL5, co dla mnie np. mija sie z celem. Lepiej wiecej V i CL4 B-)

Fox'a kupiles <_< Bedziesz pewnie niedlugo ... :wink: Juz wole ta MSI.

A czy ja mówiłem byleciał na D9 na piątkach? :rolleyes:

 

Co do Foxa... Tomek sprawdzał go pod zimnem i płytka nawet nawet :D Zobaczymy czy mi się spodoba. Na zamianie na MSI dużo nie stracę, a i tak myślę, by P5B DLX sprzedać w cholerę (albo dać komuś do zmodowania :rolleyes: ) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mówiłem byleciał na D9 na piątkach? :rolleyes:

 

Co do Foxa... Tomek sprawdzał go pod zimnem i płytka nawet nawet :D Zobaczymy czy mi się spodoba. Na zamianie na MSI dużo nie stracę, a i tak myślę, by P5B DLX sprzedać w cholerę (albo dać komuś do zmodowania :rolleyes: ) :wink:

Ad 1 )

 

Mi daj, mi daj :D

 

Ad 1 male :P ) Ile za nia ?

 

Ad 2 ) Ile taki Fox robi na zimnie ?

 

Ad 3 ) D9 + CL5 nie da rady :lol:

 

MSI nie jest zla, ale jak widzialem jej odchyly to mi przeszla ochota na nia. Tania, niby dobra, ale nie calkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 )

 

Mi daj, mi daj :D

 

Ad 1 male :P ) Ile za nia ?

 

Ad 2 ) Ile taki Fox robi na zimnie ?

 

Ad 3 ) D9 + CL5 nie da rady :lol:

 

MSI nie jest zla, ale jak widzialem jej odchyly to mi przeszla ochota na nia. Tania, niby dobra, ale nie calkiem.

1) Jeśli chce Ci się modować to chętnie :D jeszcze nie myślę o sprzedaży tak gwałtownie :D

2) 540 FSB / 4700 MHz @ C2D (bardzo podobnie do DFI P-965S)

3) :lol: :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jeśli chce Ci się modować to chętnie :D jeszcze nie myślę o sprzedaży tak gwałtownie :D

2) 540 FSB / 4700 MHz @ C2D (bardzo podobnie do DFI P-965S)

3) :lol: :wink:

1) No problem at all ;) Tej mobo namodowalem sie, ze szkoda gadac, z 6 sztuk jak nie wiecej.

Adres na PM :-P

 

2) Malo, ale Tomka ogranicza CPU/chlodzenie.

 

3) No lol :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ma mocniejszego singla niż ja będę miał (najprawdopodobniej danfos NLF11) :wink:

 

A co do P5B DLX to się odezwę jeszcze, bo na dzień dzisiejszy braciak jedzie na nim i nie mam możliwości wysłania go (sprzedałem jego DS4 P965 bo mnie wkurzała :damage_wall: i tatuś zmusił mnie do oddania mu mojej mobo :lol: ), a sam jadę na Bad Axie z fsb wallem na 475 MHz i jakimś GA P31 S3 shit :blink: ale jak Foxa dostanę to wtedy podmienię mobasy :D

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ma mocniejszego singla niż ja będę miał (najprawdopodobniej danfos NLF11) :wink:

 

A co do P5B DLX to się odezwę jeszcze, bo na dzień dzisiejszy braciak jedzie na nim i nie mam możliwości wysłania go (sprzedałem jego DS4 P965 bo mnie wkurzała :damage_wall: i tatuś zmusił mnie do oddania mu mojej mobo :lol: ), a sam jadę na Bad Axie z fsb wallem na 475 MHz i jakimś GA P31 S3 shit :blink: ale jak Foxa dostanę to wtedy podmienię mobasy :D

Huh, rodzinna potyczka :lol: Spoko, czas sie znajdzie :)

 

Moze umknie w tloku to napisz tutaj ---- off top jak .... :wink:

 

A nie chesz moze sie zamienic ? XBX2 za P5B Dlx ? Memki fajne mi wpadly i cos na 965 by mi pasilo, jak Intel CPU da nowego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rodzince rządzi siedmiolatek (mój brat), uwierz mi, jak nie pogra codziennie na kompie przez pare h to w domu żyć się nie da... wrzeszczy...

 

Propozycja w sumie ciekawa :) Tyle,że mam Bad Axe "1" w pełni zmodowaną, a mobasy są bardzo podobne... prawie to samo :( Poza tym P5B DLX (mój egzemplarz) opanowałem perfekcyjnie w kwestii OC memek, np. w przypadku D9 GMH/GKX wystarczą mi 3 booty i jedno SuperPI 32M by określić na 99% ile memki lecą max SPI i max stable... sentyment. Wszystkie testy memek wykonywałem na tej płytce i mam już pokaźną bazę danych. Jakie memki wyhaczyłeś?

 

Off topy są najlepsze :)

 

A żeby nie drażnić szefostwa, zdam dokładną relację która mobo jest lepsza, P35A czy P35 Neo2 series :D Jestem ciekaw, czy P35A przeżyje DI party :lol:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rodzince rządzi siedmiolatek (mój brat), uwierz mi, jak nie pogra codziennie na kompie przez pare h to w domu żyć się nie da... wrzeszczy...

 

Propozycja w sumie ciekawa :) Tyle,że mam Bad Axe "1" w pełni zmodowaną, a mobasy są bardzo podobne... prawie to samo :( Poza tym P5B DLX (mój egzemplarz) opanowałem perfekcyjnie w kwestii OC memek, np. w przypadku D9 GMH/GKX wystarczą mi 3 booty i jedno SuperPI 32M by określić na 99% ile memki lecą max SPI i max stable... sentyment. Wszystkie testy memek wykonywałem na tej płytce i mam już pokaźną bazę danych. Jakie memki wyhaczyłeś?

 

Off topy są najlepsze :)

 

A żeby nie drażnić szefostwa, zdam dokładną relację która mobo jest lepsza, P35A czy P35 Neo2 series :D Jestem ciekaw, czy P35A przeżyje DI party :lol:

Dzieci, dzieci :)

 

1 to nie to samo co 2, XBX2 juz taka latwa nie jest, co zdazylem sie pobawic, zanim CPU padl, to zdazylem. Stabilnosc ta sama, ustawien ciut wiecej itp ... Nie obadalem do konca niestety.

 

Memki - Cruciale 800MHz 1GB set - wstepne testy, moze lacznie z 5h i 550MHz 4-4-4-4-4-30-level 7 itp idt na 2.55V wiec takie mizerne vdimm jak na GMH.

 

P35A i DI, jesio da rade ;) MSI dawala caly dzien rade na kaskadzie, ino wyniki w 3D z leksza zwalila swoja wydajnoscia na pewnych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI dawala caly dzien rade na kaskadzie, ino wyniki w 3D z leksza zwalila swoja wydajnoscia na pewnych ustawieniach.

Przynajmniej podzielilibyście się jakie to ustawienia i takie tam, skoro już tak ostro testujecie sprzęt. W tedy nie byłby to OT w waszym wykonaniu :) Później można by to uporządkować i dać do FAQ.

 

Zastanawiam się nad zakupem nowych pamięci i sprzedaniu tych Patriotów, które są u kuzyna, bo niestety u niego są na luźnych timingach, a poza tym nie chcę żeby zaczęły się z nimi jakieś problemy (chociaż na razie nie ma problemów). No i mógłbym zainstalować u niego nowszy BIOS. Jemu zwróciłbym OCZ, a ja miałbym te nowe . Ciekaw jestem opinii użytkowników i ludzi którzy próbowali różne pamięci na tytułowej płycie. Żeby były najmniej problematyczne i dało się z nich wycisnąć około 1000MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z serwisu - zmieniłem BIOS z 1.3 na 1.43 beta. Problemy z pamięciami Patriot LLK 800MHz CL4 zniknęły jak ręką odjął. Jak na razie zdążyłem sprawdzić tyle, że startują na 900MHz CL4 i 1000MHz CL5. Więcej testów niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z serwisu - zmieniłem BIOS z 1.3 na 1.43 beta. Problemy z pamięciami Patriot LLK 800MHz CL4 zniknęły jak ręką odjął. Jak na razie zdążyłem sprawdzić tyle, że startują na 900MHz CL4 i 1000MHz CL5. Więcej testów niebawem.

Do FAQ z tym !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzis padlo moje Neo2-fr po flashu biosa z 1.1 do 1.3. Pamieci to nieszczesne A-Daty. Pomyslalemok, pojde do serwisu, wloze inne ramy i bedzie git. Jak pomyslalem tak zrobilem. Wsadzam jedna kosc Corsair Value Select DDR2 1GB 533MHz, clear CMOS, odpalam i... nic :huh: Ponowna proba z pamiecia w innym banku i dalej nic. Diody caly czas pokazuja albo "Memory decection test" albo (po kilku wlaczenia i wylaczeniach kompa) "Decompressing BIOS image to RAM for fast booting". Tak wlasnie skonczyl sie zywot mojego MSI. Jakies porady? Bo z tego co wiem to problemy sa tylko przy Patriotach i A-Datach a jednak u mnie Corsairy tez nie hulaja :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asdat0r - ja obstawiam, ze masz te Corsairy na Promosach i dlatego nie dzialaja na tej plycie :P

Tu nie chodzi o Patrioty/A-Daty, tu chodzi o kosci na jakich pamieci sa zrobione. Sa A-Daty ktore smigaja na tej plycie, ale sa to na D9tkach ;)

Oczywiscie moja teza jest poprawna jesli jutro (dzis) płyta nie wstanie.

Jak nie wstanie to wkladaj dyskietke (usb) - FAQ 1 str. z BIOSem 1.1/1.43 i niech sie flasciach!e. Jak sie uda to beda smigac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z OC mojego E4300 na tej płycie, procesor przechodzi 10 godzin orthosa na 3200MHz i 1,38V ale komp nie jest stabilny bo pamięci przy tych taktach wariują. W teście RAMu w orthosie z zegarem CPU 3200MHz przy każdym dzielniku, różnych taktowaniach napięciach i timingach RAMu orthos wywala się w różnych odstępach czasowych raz pociągnie 24 minuty, a raz 1 minutę. Zwiększałem każde z możliwych napięć na płycie, ale reakcji nie ma... na 3100MHz i dzielniku do 1:1.5 jest wszystko OK na 1:1.6 zaczynają się problemy. Tak jakby RAMy nie tolerowały 3200MHz na procu :mur: Takie zachowanie się zdarza czy coś mi blokuje OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...