Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

1 koty za płoty :)

Przesiadka neo1-->neo2 przebiegła bez problemów.

Windows ten sam (powykrywał wszystko na nowo) - nie wiem jak z wydajnością będzie ale narazie działa OK. Zauważyliście folie na mostku południowym? :D Ogólnie płytka jest szersza o 4cm w stosunku do neo1 no i ładniejsza. ;)

 

 

 

Zaraz zwiększe fsb w celu sprawdzenia jak E2160 będzie się zachowywał na oryginalnej magistrali cpu (zwora 200).

 

EDIT:

 

333x9, 4:5 ram - blend jak narazie działa ( na neo1 2 sekundy = reset i działał tylko dzielnik 1:1,5)

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie testuje na zworce 200... o dziwo chodzi! Jest już godzina. Na noc zgasze orthosa, bo a nóż się resetnie, a ciągnie się demo bioshok. Rano dam większe fsb.

 

Musze przyznać że o ile na neo1 założenie scythe ninja było prostą czynnością, to na neo2 było to jeszcze prostrze mimo chłodzenia z rurkami ciepła z lewej i dolnej strony socketu. Spowodowane jest to tym że gniazdo procesora jest umiejscowione bardziej na środku szerokości płyty niżeli w neo1. Poprostu jest więcej miejsca.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo

 

Tak sobie myslalem, ze dobrze by bylo jakbysce napisali, kto moze i chce ofkoz w miare stabilne O/C, czyli MHz procka, magistrala, pamieci (timingi tez), oraz wszystkie napiecia jakie ustawiliscie, mysle ze to byloby pomocne dla osob ktore maja problem ze stabilnoscia. Mogliby ( ja rowniez:D ) kierowac sie tymi ustawieniami jak tylko moga :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed oc troche poszperałem w necie jak i co ustawić do kręcenia procka i

do 2 w nocy katowałem i wykatowałem max 2.66@3.7(wcześniej szedł lol aż na 3.2) Na @3.8 już komp się wyraźnie sprzeciwiał, do złamania granicy fsb 500 zabrakło 20fsb(480x8), no chyba że bym dał napięcie 1.55v lub 1.6v ale chyba to już ciut za wysoko. Na procku @3.7 super pi 32M przechodził cały,orthos się wywalał .Musiałem zejść do @3.5 dalej na napięciu 1.5v .Procek ewidentnie woli wyższe napięcia.Ram ustawiony był na 1:1 przy procku na @3.7 i timingi 5-5-5-15, teraz przy procku @3.5 mam ram na 1:1.2 i napięcie na ram 2.2v timingi dalej 5-5-5-15

Procek w stresie ma 52 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze testy na zworce 200:

 

356x9 (3200Mhz) ramy 5:6, blend idzie - czyli jest dobrze. ALE dzielnik poprzedniego 4:5 nie chwyta - nie botuje. Wogóle płyta ma kłopoty z botowaniem po oc na mag. 800. Jest lepiej niż na neo1 z mag.800, ale gorzej niż neo1 z mag. 1066. W sumie to neo1 z mag 1066 sprawowała się bdb. No cóż, jest lepiej, ale do ideału dużo brakuje. Pozostaje przełączyć zwore na 266.

Co jeszcze zauważyłem - napięcie 12V mierzone przez speedfana:

neo1: 12,23

neo2: 12,06

 

Edit: blend wywalił po kilku min.

Okazało się że było za mało V na cpu.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sa górne granice temp dla procków C2D np. E6320??

 

może ma ktoś podobnykonfig z Ninja na pokładzie owydaje misię że chyba Ninja jestźle załozona bo w stresie mam dość wysokie temp. chyba że mi sie tylko zdaje ale 60 stopni to dużo jk na Ninje

 

 

 

Xtreme Addict

 

Możesz napisacjakie miałeś temp. na procu E6320 którego testowałeś na FSB 500 Mhz CPU 3500Mhz?? Jakie chłodzenie zakładałeś??

Edytowane przez mechatronika87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwora 266 - zawsze się botuje i to szybciutko, brak podwójnego startu po zmianach w biosie (zmiana Vcpu, fsb).

360x9, 1,424V cpu - 70st na rdzeniach w stress cpu orthos - coś dużo :/

Przy zmianie płyty gł. po zdjęciu ninji z cpu zauważyłem że środek cpu wogóle nie miał styku z chłodzeniem :( Średnica tego okrągłego pola, które nie dolega to min 1cm - czyli 1/3 powierzchni cpu. Stąd pewnie ta temp. Prosiłbym osoby które szlifują chłodzenie/cpu (np yotomeczek'a - ładny szlif Sonic Tower'a na Bad Axe) o PM z linkami jak się taką operacje przeprowadza). Pytanie tylko co ma złą powierzchnię - wydaje mi się że cpu, bo na E6600 cała pow. ninji była zabrudzona pastą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VICTORious mógłbyś sprawdzić czy da sie obniżyć mnoznik i ile na takim mnożniku np 6 czy 7 fsb zrobi.

 

Jak wygląda regulacja napiec dla procka?

Czy da sie obnizać czy jest tylko opcja def. + 0,125V itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ustawiło prawidłowo napięcie na procka icon_smile3.gif

 

napisz jaką masz temp tego potwora

No a mi 1,2750v no ale i tak ustawiłem już na sztywno 1,3250 :wink: temperatura na boxie od Celerona :lol: To prawie 74*C w orthosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy proc się grzeje inaczej:

 

Przykłady z życia (z prockami z którymi dłużej obcowałem)

 

E6600 - 3.4 GHz 1.5v ~ 78 stopni stress na jajkach

E6400 - 3.1 GHz 1.62v ~ 86 stopni stress na jajkach

E6320 - 3.5 GHz 1.5v ~ 55 stopni na jajkach

E6300 - 3.3 GHz 1.375v ~ 66 stopni na jajkach

 

Wartości w 100% stabilne na co dzień (powyżej 5h Orthosa)

 

Wszystkie pomiary na TT SonicTower z wentylatorem Revoltec AirGuard (12cm) @ 12v, komputer na pająka

 

Podsumowując - C2D ma dużą tolerancję cieplną :D

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz możliwe, że czujnik skopany - mierzyłem Everestem (najnowszym - a stare procki na starszej wersji). U znajomego temp. pod 7x stopni dochodzą, ale ma gorsze chłodzenie, obudowe (i mierzy coretemp) itp. ma CICHO. Uwierz mi, sam się zdziwiłem :D Nie mój proc itp. więc szczególnej uwagi na to nie zwróciłem :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stalem sie posiadaczem MSI P35 Neo2-FIR:) :)

Jeśli się nie mylę, miałeś wcześniej Asusa P5K. Możesz powiedzieć co Ci w nim nie pasiło, że zmieniłeś na tego MSI? :huh: Waham się między tymi mobaskami (Asus w moim przypadku 50 zł tańszy) i czy są jakieś obiektywne przesłanki, żeby wybrać MSI? Jakbyś mógł napisz co Ci bardziej odpowiada w tej płytce.

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, miałeś wcześniej Asusa P5K. Możesz powiedzieć co Ci w nim nie pasiło, że zmieniłeś na tego MSI? :huh: Waham się między tymi mobaskami (Asus w moim przypadku 50 zł tańszy) i czy są jakieś obiektywne przesłanki, żeby wybrać MSI? Jakbyś mógł napisz co Ci bardziej odpowiada w tej płytce.

 

Dzięki :)

Ja na przykład zmieniłem Asus na MIS bo P5K nie ma raida a P5K-E z raidem jest droższa o 70 zł od MSI. P5K ma teoretycznie gorsze zasilanie procesora. Płyta MSI grzeje się mi mniej o ile nie są do błędy czujników. Trochę lepsze rozłożenie gniazd na płycie w MSI np IDE.

Ale są i minusy, kontroler dodatkowy na Asusie jest jakiś normalniejszy bo dos go widzi a tego z msi nie. USB na Asusie mi sie bootowało a na MSI nie. W biosie Asus można było ustawić pamięci na 1T lub 2T a w MIS nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze!

Właśnie dziś przyszła mi płytka MSI NEO2 FIR i Procek C2D E6750(wybrałem FIR nie FR przez te pomyłki ze zdjeciami w sklepach :lol2: ).Mam pytanko czy zworkę od razu przestawic na 333 przy tym procku? a i pozostała kwestia zakupu pamieci do tego cuda ,zastanawiałem sie nad tymi Geilami http://www.allegro.pl/item226088426_g_skil...mhz_cl5_ss.html ,grafe mam x1900xtx 512 mb .Może jakieś propozycje? dzięki z góry pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...