Skocz do zawartości
kam!LL0

Parę Pytań O Zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zmodernizować swój komputer i mam kilka wątpliwości.

 

Wybrałem Intel Core 2 Duo E4300 @ 1,8 Ghz i płytę Gigabyte GA-965-DS3. Zastanawiam się jaką pamięć do tego kupić -533 -667 czy 800 mhz. Zaznaczam że nie będę sie zajmował ekstremalnie overclockingiem - wiem że E4300 się dobrze kręci, ale chciałbym z niego wycisnąć 2,5 Ghz. Czy wystarczą mi do tego pamieci 533 ? I jak to się liczy ? Czy jak kupię pamięci 800 , to czy będą one pracowały na maksymalnej częstotliwości (procesor niby też ma 800 mhz). Czy to może jest tak, że prawdziwe FSB procesora wynosi 200 mhz efektywne 800 mhz ? A z pamięcią jest może tak że pracuje na podwojonej wartości FSB, np jak podkręce FSB na 266 to wtedy pamięć odpowiednia będzie 533 mhz ? Z tego co wiem to chipsety intela nie pozwalają na asynchroniczne działanie pamięci względem procesora. Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie kręcisz powyżej 3Ghz starczą zwykłe Kingstony / Goodramy 667Mhz.

Jeżeli już zakupiłeś ten procesor to wyrzuciłeś 100zł w błoto - E2160 ma taką samą wydajność i O/C jak E4300, a kosztuje ~300zł.

 

Jak ja kupowałem mojego kompa to jeszcze nie było w sprzedaży E2140 i E2160. Teraz zamierzam sprzedać E4300 (może ktoś na allegro da 350zł ;)) i kupić E2140/E2160. Zawsze to te 50zł w kieszeni będą :P

Tobie (jeśli już go kupiłeś) radzę także sprzedać go jak najszybciej i zakupić E21X0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kręci powyżej 3GHz to mogą być i Kingstony 667, bo one i 920 potrafią zrobić na Elipdach :)

co do E21x0, można poczekać na nową rewizję, mają się lepiej kręcić. A 100 zł, które zostają dokładasz do mobo i masz Abita IP35-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chciałbym z niego wycisnąć 2,5 Ghz. Czy wystarczą mi do tego pamieci 533 ? I jak to się liczy ? Czy jak kupię pamięci 800 , to czy będą one pracowały na maksymalnej częstotliwości (procesor niby też ma 800 mhz). Czy to może jest tak, że prawdziwe FSB procesora wynosi 200 mhz efektywne 800 mhz ? A z pamięcią jest może tak że pracuje na podwojonej wartości FSB, np jak podkręce FSB na 266 to wtedy pamięć odpowiednia będzie 533 mhz ? Z tego co wiem to chipsety intela nie pozwalają na asynchroniczne działanie pamięci względem procesora. Proszę o pomoc :)

śpieszę wyjaśnić :

E4300 ma QuadFSB (QFSB) = 800 - zwykłe FSB wynosi 200. Masz mnożnik 9 , czyli 9x200=1800 mhz - nominalne taktowanie proca :)

Dalej - kręcenie . Pamięci 533 = fsb 266. 266x9~2400. Ale 667 nie są o wiele droższe - a pozwolą na 9x333~3000. Pamietaj, masz zawsze dzielniki fsb:pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie kręcisz powyżej 3Ghz starczą zwykłe Kingstony / Goodramy 667Mhz.

Jeżeli już zakupiłeś ten procesor to wyrzuciłeś 100zł w błoto - E2160 ma taką samą wydajność i O/C jak E4300, a kosztuje ~300zł.

 

Jak ja kupowałem mojego kompa to jeszcze nie było w sprzedaży E2140 i E2160. Teraz zamierzam sprzedać E4300 (może ktoś na allegro da 350zł ;)) i kupić E2140/E2160. Zawsze to te 50zł w kieszeni będą :P

Tobie (jeśli już go kupiłeś) radzę także sprzedać go jak najszybciej i zakupić E21X0 ;)

LOL że co sprzedawac E 4300 żeby miec E 2160 i 50zł w kieszeni,chyba trafiłes na jakąs padake i chcesz sie jej pozbyc,E2160 są mniej kretliwe niż E 4300 wystarczy popatrzec na wyniki userow,.Który E 2160 robi 3.0GHz na dev core albo 3.4GHz na 1.5V jak mój E4300 i wiele innych-prawie żaden :wink: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało wyników O/C na E2160 widziałeś. Nawet mój kolega na E2140 zrobił 3.3Ghz jak się nie mylę - tylko, że na Noctua. Mój E4300 jak się bawiłem w o/c to do 3.3Ghz nie dobił... A na allegro może wyciągnę jakiegoś E2160/2140 za 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śpieszę wyjaśnić :

E4300 ma QuadFSB (QFSB) = 800 - zwykłe FSB wynosi 200. Masz mnożnik 9 , czyli 9x200=1800 mhz - nominalne taktowanie proca :)

Dalej - kręcenie . Pamięci 533 = fsb 266. 266x9~2400. Ale 667 nie są o wiele droższe - a pozwolą na 9x333~3000. Pamietaj, masz zawsze dzielniki fsb:pamięci :)

 

O co chodzi z dzielnikami pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało wyników O/C na E2160 widziałeś. Nawet mój kolega na E2140 zrobił 3.3Ghz jak się nie mylę - tylko, że na Noctua. Mój E4300 jak się bawiłem w o/c to do 3.3Ghz nie dobił... A na allegro może wyciągnę jakiegoś E2160/2140 za 200zł.

srednio to 2.7 na def core, niektore dobijaja do 3.0GHz-3.3Ghz-pozniej czesto trafia sie na fsb wall ,trafiłes na padake i chcesz sie jej pozbyc rozumiem,a twoj kolega ma poprostu dobra sztuke Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

śpieszę wyjaśnić :

E4300 ma QuadFSB (QFSB)

Nie do konca. FSB to FSB a w przypadku Intela Quad Pumped Bus , ktory de facto faktycznie jest FSB pomnoznonym przez 2 lub 4 (zalezy jak liczyc ) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze jedno pytanie. Miałem na oku MOBO Gigabyte GA-965-DS3 , ale spotkałem się z niekorzystnymi opiniami. Ze względu na brak funduszy chciałbym płytę z z zintegrowaną grafiką (tak jak ten Gigabyte miał), później bym dokupił kartę na PCI-E. Co o tym sądzicie ? Jest jakaś równie dobra płyta w cenie do 400 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS3 nie ma zintegrowanej grafiki, co Ty opowiadasz :rolleyes: ? Kup sobie tego Gigabyte albo Evgę na 650i + jakąś grafikę na PCI-E za te 50-60 zł - np. Radeona X600 czy coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...