Skocz do zawartości
_micha_

Jakie mobo pod Athlona XP ??

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Moglibyscie podzielic sie swoimi uwagami na temat co kupic, czego unikac? Interesuje mnie plytka (nawet uzywana) do max. 400zl od KT333 wzwyz. Oczywiscie chodzi o duze mozliwosci o/c i stabilnosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm moze nie kosztuje ona "do 400zl" ale zaproponuje ci (bo sam takowa mam) epoxa 8RDA - na najnowszym chipie nForce2 (b. wydajnym) i poza tym zawsze masz gwarancje. :D a dla O/C jest po prostu THE BEST- koszt (teraz jusz chyba) niecale 500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy jestescie glupi czy glusi ? , przeciez powiedzial do max 400zl.

 

w zwiazku z tym polece ci podobno dobra do o/c i stabilna plytke na KT400 DFi AD77 PRO sam mam zamiar ja kupic :)

 

do oc wydaje sie dobra , znaczy nic jej nie brakuje

 

fsb plynnie 100-250

vcor,vdim,v-chip regulacja

mnoznik zmienny

 

dokonca niewiem jak jest z dzielnikami ale ktos mowil ze ma pci 34

na 178fsb , takze chyba nie tak zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..wielkie, ale naprawde wiem, ze epox 8rda+ to teraz naj, naj. Nie pytam dlatego, ze jestem 'niezorientowany' w temacie, tylko po to, zebyscie podzielili sie swoimi doswiadczeniami i pomogli mi w wyborze :)

Dzieki za dotychczasowe konkretne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosio powiedz mi cos wiecej o tym Abicie. tzn wszystko co wiesz :)

Vcore 2,325V

regulacja Vmem i Vagp (nie pamietam do ilu :oops: )

reczna zmiana dzielnika (max 5:2:1)

mnoznik do x22,5

nie czyta z L3 czyli bez problemu moze dawac mnoznik powyzej x12,5

bardzo duzo opcji do ustawienia pamieci

plyta uboga (brak LAN, AUDIO, RAID, SERIAL ATA ale pradziwemu o/c to nie potzrebne :wink: w kazdym badz razie mi na tym nie zalezalo)

posiada usb2,0

nieofcjalnie wspiera ddr 400 (jest opcja w biosie do ustawienia pamieci na 133, 166 i 200mhz)

hmm o czyms zapomnialem :)

 

a w sklepie tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc np. Gigabyte 7VA lub MSI jakies :o

Kosztuja do 400pln. Szczegolnie Gigabyte jest wart uwagi.

 

Poza tym, to chlopaki pisza tesh o DFI - jest chyba najepsza z 'niemarkowych' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie kupuj GigaByte'a GA-7VAX, plyta wbrew wszystkim netowym testom jest juz sprzedawana w wersji rev.1.2 gdzie nie ma mozliwosci ustawic magitrali na 166. Jedyne co to mnoznik i to przelacznikami na plycie. Obecnie jade na 12x145 (brak dzielnika PCI/AGP) wiec wecej nie podskoczysz... Pamieci mam na 266 ustawione mimo, ze mam 333, po prostu tez czestotliwosc pamieci sie zwieksza synchronicznie do FSB proca... Aktualnie mam zamiar sprzedac te plyte i kupie chyba Epoxa 8rda :))) tylko czy moj stary zasilacz 250W da rade ??

 

pozdrowienia

PW

GG:655449

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie kupuj GigaByte'a GA-7VAX, plyta wbrew wszystkim netowym testom jest juz sprzedawana w wersji rev.1.2 gdzie nie ma mozliwosci ustawic magitrali na 166.

a mozna :) tu jest opis jak

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=282807#282807

 

a tu zrodelko

 

http://www.beachlink.com/candjac/fsbsense.htm

 

u mnie i u znajomego to dziala na rev.1.2 - magistrala obecnie puszczona na 174MHz mnoznik na 12x a nalezy dodac ze rev.1.2 ma max mnoznik 18x a rev.1.1 o ile mnie pamiec nie myli 12,5x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee niewiem, co tak niektóym niepasi Gigabyte GA 7VA - 7VAX

na www.benchmark.pl dostał znaczek jakości i rekomendacje. Ja mam GA 7VA i jestem z niego BAAARDZO zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Epox 8K5A2+ (dobre możliwości OC) i b.dobra wydajność

 

 

Amd Athlon Xp 1700+ @ 3000+ (11.5X209) (JIUHB302) 1.95V WC,EPOX 8K3A+ WC , GF4TI 4600 (350,700) WC ,512 DDR KINGSTON 333 (2.7) SB AUDIGY,CDRW LITEON 48X12X48 ,DVD 16X48 LG. Seagate V Barracuda 80GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...