Skocz do zawartości
IGI

Laptop Do 2500 Max; 2 Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Siostra dała mi zadanie żebym zakupił jej lapka w cenie nie przekraczającej 2500 zł.

 

Niestety siostra sama nie wie co chce i dlatego prosze o jakies godne polecenia modele z 2 różnych półek czyli laptop do grania - może mieć słabszy procek ale ważne żeby karta graf coś sobą reprezentowała - przynajmiej gf 7300.

 

Drugi to laptop tak zwany zwykły ;) czyli mocniejszy procek, grafa jakis intel ;).

 

Dobrze żeby były to modele bezawaryjne i sprawdzonych firm gdyż siostra zabiera go ze sobą do GB i głupio by było jak by się tam popsuł ;)

 

Jedyne wymagania siostry to jak największa matryca ;) i kamerka ;].

 

Ja dodam od siebie 1 gb ramu i dobrze by było jak by dysk miał chociaż te 120 gb

 

Da się wogóle cos sensownego kupic za takie pieniądze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na tego lenovo.

Głównie za sprawą lepszego procka gdyż reszta to praktycznie to samo, grafy tez mają podobną wydajność.

No i problem z dostępnością della - nigdzie nie mieli na stanie żeby był na drugi dzień, a lap musi dojść do niedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no naprawde bedzie ogromna roznica pomiedzy 533 a 667, na benchmarkach w testach pamieci, strony beda sie ladowac szybciej a gry beda chodzic jak oszalale

Porownanie

roznica 1%, no tak warto brac 667, a jak juz sie kupi pamieci z takim samym cl jak 533 to juz w ogole, niewazne ze drogie

aha i roznice w grafice mozna zaniedbac

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptopa kupiłem w http://www.neostar.pl/sklep/ gdyż jako jedyni zadeklarowali sie ze wyslą tego samego dnia.

 

Co do toshiby to co mi po tym ze jest lepsza jak w pl nie mozna jej dostac a jak juz jest to duzo drozsza. Nie wiem tez jak matryca w tej toshibce ale ostatnio pracowalem na jakiejs nowej i matryca strasznie smużyła - gorzej niz w moim starym laptopie z 99 roku

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysylka z francji na cala europe 10EUR, warto bo laptoki srednio o 100EUR tansze a jak sie trafi na wyprzedaz to nawet 300EUR taniej

model, ktory ja kupilem jest o ok.200EUR tanszy niz prawie identyczny w pl (w kazdym kraju sa inne oznaczenia)

czas przesylki:

- czas realizacji zamowienia ok. 1-2 dnie

- czas sprawdzania karty bankowej, ktora zostala uzyta do zaplaty ok 2 dni (sa wybierane niektore zamowienia i sprawdzane przez jakis urzad, nalezy wtedy wyslac odpowiednie potwierdzenia)

- czas oczekiwania na towar jesli nie ma na magazynie max 8 dni, zalezy od towaru (wszystko jest na stronie napisane)

- czas przesylki ok 3 dni

 

matryca w porzadku, nic nie smuzy, jest odblaskowa (mi to rybka, w starej toshibie mialem matowa), jest zdecydowanie lepsza niz w modelu sprzed 2 lat, jednak wiadomo ze za te cene nie mozna liczyc na cuda

 

gwarancja miedzynarodowa wiec problemow nie ma, oddawalem kiedys w pl starego rowniez zakupionego przez ten sklep i nie bylo problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusze sie o krotka opinie na temat lenovo :) na tyle na ile moglem na nim popracowac.

 

Design; wszystko zalezy co kto lubi, mi akurat nie przypadl do gustu :). Obudowa sprawia wrazenie solidnej, choc lakierowany top pewnie sie bedzie wycierał. Laptop umiarkowanie ciezki 2.8 kg wiec nie jest zle.

 

Z najwiekszych zalet moge wymienic cicha prace - nie wazne czy na max wydajnosci czy na oszczedzaniu baterii laptop jest caly czas zimny i pracuje bezgłośnie. Z słabszych to bateria która teoretycznie wytrzymuje 3 godziny, jednak naprawde jest troche ponad 2 przy normalnym uzytkowaniu, choc moze jeszcze sie poprawia czasy ;).

 

Czytnik lini papilarnych fajna zabawka ;) jak jest wielu uzytkownikow to moze nawet byc przydatny, napewno zalogujemy sie szybciej niz klepiac haselko :).

 

Matryca dobra, praktycznienie nie smuży, kąty jednak jak to w lapkach bywa raczej srednie ale nie ma tragedii :).

Matryca niestety glare, ale za to bardzo kontrastowa i czarny jest czarny.

 

Najwieksza porazka to jak sie latwo domyslic system operacyjny ktory nam wciskaja ... Vista chodzi na tym sprzecie beznadziejnie, zreszta na wszystkim chodzi beznadziejnie :P Niby zajmuje tylko polowe ramu ale czuc jak by zajela caly ram i jeszcze kawal pliku wymiany ;). Wiec jezeli by byla mozliwosc to bralbym z xp, wtedy sprzecik dostal by skrzydel, no zawsze tez mozna przeinstalowac na xp jak komus nie zalezy na oryginalnym oprogrammowaniu :P albo dokupic xp.

 

Ogolnie fajny sprzecik jednak ja osobiscie jak bym bral doplacil bym 200 zł i miał bym fajny skompletowany kadlubek asusa albo compala na mocnej grafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki IGI za info. Też kupiłem tego laptopa i po twoim poście w neostar. Potwierdzam to co napisałeś: tej Visty nie da się używać. Koszmarnie wolno to chodzi. Przełączyłem na klasyczny widok ale nie wiele dało. Wizualnie sprzęt mi się podoba, wentylatorek tylko na sekundę po włączeniu zawyje a potem cichutko już. Mogliby jakiś manual dorzucić bo nie jestem specem od laptopów . .wszystko ok gdyby nie ten windows. Przy okazji mam pytanie:

1. Jak doinstalować XP coby ni stracić możliwości przywrócenia Visty z recovery? Gdzieś tam jest pewnie ukryta partycja, wieczorem sprawdzę.

2. Baterie laptopowe nalezy jakoś szczególnie traktować? (formatować/ładować itp)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...