Skocz do zawartości
lukas27

Modernizacja Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm wszystkich bardzo serdecznie ;) Obecnie posiadam:

 

plytka: ASUS P4V800D-X (socket 478, Via PT880 ultra, FSB 800, dual-ch, agp 8x, pci-e x16)

procesor: celeron D 2,13 GHz, 533 MHz FSB, 256KB L2 Cache

dysk; seagate 80GB baracuda, 7200

pamiec: 2x256 DDR pc 333

zasilacz: logic 400W

 

chce zmienic procesor, pamiec, dysk (na 250 GB) i zasilacz jezeli trzeba.

myslalem nad

 

Seagate ST3250820A 250GB ATA 199,00

2xPatriot DDR2 1GB 667 2x 149,00

z proline

i pentium 4 z allegro (do 300zl)

 

dodam ze nie znam sie na komputerach wiec mozecie zasugerowac inne podzespoly - jednak bez zmiany plyty

 

budżet 800 zykow - nie chce podkrecac ani grac - komputer ma byc uzywany do produkcji muzyki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak radziłbym ci zmienić platformę, sprzedasz co masz dołozysz te pieniądze i będziesz miał naprawdę wydajnego kompa.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=168134

Ok. W takim razie prosilbym o skonfigurowanie komputera - bez karty muzycznej i najlepiej z zintegrowana graficzna (do gier nie bede uzywal) Ja poczytalem troche i zlozylem wg mnie niezly sprzet:

 

ceny z proline:

 

Procesor

Athlon 64 x2 4000+ s.AM2 BOX 235,00

Płyta główna

Asrock AM2NF6G-VSTA nForce6100 VGA AM2 195,00

Pamięć RAM

2xPatriot DDR2 Dual Chanel 1GB 667 2x149,00

Dysk Twardy

Seagate ST3250824A 250GB 205,00

Napęd lub nagrywarka

LG DVD Recorder GSA-H44N Black Oem 109,00

obudowa i zasilacz do 250zl

 

wychodzi ok 1300,00 zl i w takim budżecie chcialbym sie zmiescic (ewentualnie z malym hakiem)

jezeli cos lepszego dalo by sie zlozyc za ta cene to bardzo prosze napisac ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie prosilbym o skonfigurowanie komputera - bez karty muzycznej i najlepiej z zintegrowana graficzna (do gier nie bede uzywal) Ja poczytalem troche i zlozylem wg mnie niezly sprzet:

 

ceny z proline:

 

Procesor

Athlon 64 x2 4000+ s.AM2 BOX 235,00

Płyta główna

Asrock AM2NF6G-VSTA nForce6100 VGA AM2 195,00

Pamięć RAM

2xPatriot DDR2 Dual Chanel 1GB 667 2x149,00

Dysk Twardy

Seagate ST3250824A 250GB 205,00

Napęd lub nagrywarka

LG DVD Recorder GSA-H44N Black Oem 109,00

obudowa i zasilacz do 250zl

 

wychodzi ok 1300,00 zl i w takim budżecie chcialbym sie zmiescic (ewentualnie z malym hakiem)

jezeli cos lepszego dalo by sie zlozyc za ta cene to bardzo prosze napisac ;)

pozdrawiam

Małe poprawki

Procek - jak nie będzie OC to zostaw 4000+ jak planujesz coś podkręcić to 3600+

Płyta to Foxconn 690G

Ram bym kupił tańszy np Goodram 2x1gb 667 lub kingston

dysk twardy może 250gb caviar AAKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej wiec:

 

Procesor

Athlon 64 x2 4000+ s.AM2 BOX 235,00

Płyta główna

Foxconn 690G 248,00

Pamiec (zostawie jednak te patrioty poniewaz ciesza sie dobra opinia na necie, sa tylko o kilka zl drozsze od goodram i kingston. A poza tym bardzo podobaja mi sie te niebieskie radiatory :P

2xPatriot DDR2 Dual Chanel 1GB 667 2x149,00

Dysk Twardy (rowniez wolalbym zostawic, poniewaz sa objete 5 letnia gwarancja i seagate nigdy mi sie nie popsuł)

Seagate ST3250824A 250GB 205,00

Zasilacz i obudowa 150,00

obudowa logic i zasilacz Delta 400 niech bedzie. A dlaczego akurat delta 400 ?? np. cd-action bardzo sobie chwala zasilacze feel a inni zasilacze chieftek.

+ naped = 100zl

wychodzi 1300 i nie zamierzam bawic sie w OC ani gry, wiec jezeli ten zestaw to max co moge miec za ta kase to taki wlasnie kupie.

aa i czy ta zintegrowana graficzna jest lepsza od radeona 9550 ??

dzieki za pomoc i pozdrawiam

 

a moze ta plytka zamiast foconn Asrock ALiveNF7G-HDREADY (jakas nowosc) co Wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa weź feela to będziesz żył w strachu cały czas ;) a szefy są głośne (chociaż mi się trafiła cicha wersja ale wyjatek potwierdza regułe ;) ) a Delta dla tego że jest tania, bardzo solodnie zrobiona i robiła zasiłki dla Chiefteca czyli można spać spokojnie :D

Co do grafiki to powinna być porównywalna do R9550 :) i płyty nie zmieniaj bo naprawde jest super :) A jak sie sprawuje beka Ci powie :D

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam tą integrę, starcza do BF2 na medium i 1024, co mnie zadowala :) A i mobo tanie , pokręcisz na nim trochę. Od 9550 lepsza raczej jest.

 

Co do Feeli i polecania ich na Cd-Action - jeśli tam są takie porady, nie wchodź tam więcej - tyle. O niebo lepiej Chieftec, ale głośny - Amacrox jeszcze lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są obciążone to lekko buczą, ale bez przesady. Zależy co dla kogo znaczy głośne. Już nie popadajmy w histerie. BTW jeżeli chodzi o CD Action i polecane/zachwalane przez nich Feele, cóż pozostawmy to lepiej bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...