Skocz do zawartości
^CooLeR^

Zestaw Do 3000zl Bez Monitora - Porady I Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Składam zestaw do 3000zl (najlepiej ok 2800-2900). Poczytałem sporo tematów na forum i chciałem przedstawić moją propozycję, napiszcie czy coś jest nie tak i co byście zmienili.

Ważne jest to, że wszystko muszę zamówić w jednym sklepie, biorę pod uwagę esc.pl lub apollo.pl chyba że macie jeszcze jakieś tanie i pewne sklepy.

Komputer do gier, ale nie będzie podkręcany więc nie wymagam dużych możliwości o/c.

 

A więc tak:

Zestaw z esc.pl:

 

Procesor - Intel Core 2 Duo E6550 /2.33GHz, 4MB/ BOX - 615zl

Płyta główna - tutaj liczę na Was, na płytę moge wydać ~300zl, nie musi posiadać żadnych bajerów ani super możliwości oc. Tania i stabilna płyta.

Karta graficzna - Palit GeForce 8800GTS 320MB DDRIII /320bit/ HDTV 2xDVI - 990zl - co o tym sądzicie ?

Dysk twardy - 250gb, nie wiem co wybrać - samsung czy seagate ? ~220zl

Ram - OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum - 345zl - tu chyba nie ma co kombinować ?

Zasilacz - Chieftec 450W (GPS-450AA-101A) - 175zl - mam do wydania max 200zl.

Obudowa - ~90zl

Nagrywarka - ~110zl

~2900zl całość

 

Szczególnie zależy mi na poradach jaką płytę główną wybrać, no i co z tą grafiką ?

Zasilacz da radę do tego zestawu ? Czy boxowy wentylator nie będzie zbyt głośny (nie jestem maniakeim ciszy, ale czy nie będzie tak wył jak box z Penituma D ?)

 

Natomiast biorąc w apollo.pl sprawa wygląda tak:

Procesor 20zl tańszy

Grafika - GeForce 8800GTS Gigabyte 320MB Fansink GV-NX88S320H-B-RH - 1045zl lub tyle samo EVGA, 60zl więcej niż esc.pl

Ram - tak samo

Zasilacz - tutaj bym brał Amacrox Warrior 400W AX450-PNF 165zl - cena praktycznie taka sama jak Chieftec wyżej, ale co lepsze ?

 

Całość w obu sklepach wygląda podobnie, zamówiłbym raczej tam gdzie dadzą przesyłkę gratis i może jakiś upust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo - jak do 300 zł to GA-965-S3, ale lepiej dołożyć do DS3 chociaż.

grafika - OK

hdd - najlepiej WD :)

ram - OK

zasilacz - lepiej Huntkeya

nagrywarka - z siga mojego :]

buda - za 140 zł masz CM Elite 331/Sharkoon Revenge/TT Mambo - o niebo lepsze od takich za 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tylko zwróć uwagę, że moge brać tylko z jednego sklepu, a tam Huntkeya nie mają.

 

Buda - zastanowie się, ale to akurat dla mnie najmniej ważne.

 

Płyta główna - może zadam pytanie inaczej:

Mam do wydania na płytę 250-300zl (bardziej 250zl) co w takim razie kupić ?

A co w przypadku 350-360 (nie więcej) ?

 

Nagrywarka - ma to jakieś znaczenie czy będzie to samsung, liteon, czy coś innego ? (nagrywam bardzo mało).

 

No i dysk dlaczego akurat WD a nie Samsung czy Seagate ?

 

Mobo http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4954 lub http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5204

Czym one się różnią i czy to najlepszy wybór za te pieniądze ?

Czy tam ogólnie różnią się płyty za 250-350zl ? Oprócz możliwości oc.

Edytowane przez ^CooLeR^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie mają Hunta, to czy Amacrox czy Chief raczej bez różnicy (prócz głośności)

 

buda - ale to ma znaczenie dla przewiewności ;)

 

w przypadku do 300 zł to :

 

Gigabyte GA-965P-S3 i nic innego tu nie widzę,

 

jak za te 350 zł to jest tego więcej :

 

Abit IB9 / GA-965-DS3 / Asus P5B

 

 

nagrywarka - LiteOn Ci padnie po roku, Samsung ma dobrą korekcję błędów przy odczycie, w nagrywaniu jakimś guru nie jest, ale mi jeszcze żadnej płyty nie zwalił

 

WD chyba ostatnio najlepsze są ;)

 

Co do Edita :

 

DS3 ma pewnie wyższe max.fsb, trochę większe możliwości w biosie - ogólnie jest trochę mocniejsza, poprzeglądaj topik o tych mobo

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnią te płyty Abit IB9 / GA-965-DS3 / Asus P5B ?

I czy dla zwykłego użytkownika, który nie zagłębia się jakoś w sprzęt, po prostu jak złoże komputer tak będzie stał i raczej nic nie będzie kręcone to czy płyta za te 300zl wystarczy, chyba nie warto pakować jeszcze więcej kasy.

(Sam mam d805 na (według wielu) lipnej płycie ECS bez żadnych możliwości OC, warta mniej niz 200zl ale stabilność ma genialną, od nowości, ponad rok, nigdy się nic nie wieszało i wszystko jest ok).

 

Edit:

"DS3 ma pewnie wyższe max.fsb, trochę większe możliwości w biosie - ogólnie jest trochę mocniejsza, poprzeglądaj topik o tych mobo"

 

A to właśnie dla mnie nie ma kompletnie znaczenia, więc chyba lepiej coś taniego bez bajerów kupić.

Edytowane przez ^CooLeR^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie krecisz, to po co ci OCZy ? wez zwykle kingstony 667, a i tak nie odczujesz roznicy (ew. w podobnej cenie zwykle goodramy 800). zostanie ci dzieki temu ok. 100zl

co do dysku to albo oszczedzasz kilkanascie zl i bierzesz samsunga z mojego siga, albo WD2500AAJS, ktory ponoc jest z 250gb najlepszy. co do mobo, 965p-s3 na pewno bedzie dobrym wyborem bez oc, a i tak cos tam zawsze mozna podkrecic ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zorientowałem, że mam u siebie w mieście sklep z podobnymi cenami.

Mobo wezmę w takim razie 965p-s3 ~313zl, proc jak podałem,

I teraz ram - czy przy tym procka ram chodzi seryjnie na 667 czy na 800 ? Bo wezme goodramy 2x1gb i nie wiem czy 667 czy 800 brać.

 

Jednak zasilacz to pewnie będzie Pentagram 430W, bo takie mają.

 

I grafika - nie sam nie wiem czy tyle będę miał do wydania i czy takiej potrzebuję - 8800GTS za 1100zl czy coś połowę tańszego.

 

Jeżeli nie 8800GTS to 8600GTS za 700zl czy narazie 8600GT za 400zl i za 1,5roku np wymiana ?

Edytowane przez ^CooLeR^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tym procku ram chodzi seryjnie na 667 mhz :)

 

pentagram podobno napięć nie chce trzymać, weź coś pewniejszego

 

jeśli nie 88GTS to Palit 86GT i zabawa w kręcenie, ale zastanów się nad czymś pośrednim - np. X1950XT - od 650 zł jakoś się ceny zaczynają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz że Pentagram nie bardzo to mam w tym sklepie jeszcze do wyboru:

http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&am...4208&idk=49

Ew. taki http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&am...2547&idk=49

 

Dzięki za rady, zestawik już wiem jaki tylko teraz jeszcze proszę o pomoc z grafiką.

 

Chciałbym na nią wydać 500, max 600zł ze sklepu www.shift.sklep.pl.

Co byście doradzili ? Gry zwykle na 1024, 1280 rzadko, detale na medium mnie zadowalają, tak żeby na 2 latka wystarczyła.

Nie wiem dlaczego, ale jakoś bardziej mnie przekonuje jednak geforce niż radeon więc skłaniałbym się do tego 6800GT tylko która wersja z tego sklepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za rady, chciałbym podsumować.

Złożę sobie taki zestaw

Dołączona grafika

 

Ram jest 2x1gb, całość 2230zł po rabacie 5%.

Co do karty graficznej to wymyśliłem tak - kupię jednak tańszą, bo pewnie 8800GTS szybko zejdą z ceną, więc za rok czy dwa kupi się coś lepszego, a 8600GT pojdzie do drugiego kompa gdzie teraz siedzi radeon x550 ;).

 

Jak się ma ten Palit 8600GT do najnowszych gier, jak wygląda u nich wydajność i na jakie detale pozwala ? Np. w takich grach jak Test Drive Unlimited itd ?

[Edit] Właśnie czytam sobie temat o tej karcie ;)

Edytowane przez ^CooLeR^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yesico widzialem że robi bardzo dobrej jakośći i drogie zasilacze, również dobre obudowy więc pewnie to jakiś tam chłam nie jest.

Ale zastanawiam się jeszcze czy nie brać tańszego Pentagrama 430W, bo 460W w teście pclab bardzo ładnie wypadł.

 

Jaka nagrywarka na SATA ? BO nic nie widze takiego.

Jeżeli możesz to zerknij na http://www.shift.sklep.pl i poleć jakąś nagrywarkę do 120zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...