Skocz do zawartości
pc1

Bardzo prosze Was o opinie !!! Gardłowa sprawa.

Rekomendowane odpowiedzi

PRosze o porade.

 

Problem jest dla mnie dosc dziwny. Zlozylem komputer, wszystko chodzilo ok, dopoki nie zaczalem uzywac stacji dyskow - zacinalo sie, nie chcialo czytac itp. Jak cos kombinowalem z kablami pojawily sie nowe problemy tzn. komputer przy wlaczaniu przestal dostawac sygnal do wlaczenia monitora. Zmienilem stacje dyskow przez pewien czas bylo ok, ale pozniej znowy sie zaczelo. Wszystko ok - uzywam FDD i zaczyna sie sypac (ZAZNACZAM, ze to juz z 2 FDD jest tak samo. Myslalem, ze to wina stacji dyskow, ale chyba nie.

 

Wiec czego waszym zdaniem? Mnie przychodzi do glowy pare rzeczy:

1. Zasilacz (bo ten brak sygnalu

2. tasma od fdd - jest b. dluga, z 3 wejsciami, a dziala tylko ostatnie (probowalem z wszystkimi 3 - ma i z posrednimi Floppy disc fail)

3. Płyta główna - czy moze zepsuc FDD? - zaznaczam, ze jak nie jest uzywany to jest ok

4. JAkies inne gowno...

 

Prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem kabelek i FDD i to skur....... gowno nie dziala dalej. Wersje z niesprawnym zasilaczem odrzucam. Najgorsze jest to, ze dzialalo przez 5 minut i spieprzylo sie jak juz obudowe skrecilem na pewniaka.

 

Teraz moje pytanie - czy ktos ma jeszcze pojecie jek o rozwiazac - czy jest cos takiego jak kontroler fdd na PCI ???

 

Sprawa wali sie tak samo jak przedtem, zaczyna on nieczytania plikow, potwem nie widzi calej dyskietki, a w koncu komputer zaczyuna sie wieszac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź, czy nie wkładasz kabla na oswrót - przy niektórych kablach i stacjach dyskietek łatwo jest tak zrobić - często wynikiem jest stałe świecenie diody FDD, ale nie zawsze.

 

Miałem podobną sytuację jak miałem uszkodzony kontroler FDD (jeszcze kiedy miałem P120), ale już nie pamiętam dokładnie jakie były objawy.

 

Jak kiedyś rozkręciłem stację dyskietek i później cos źle złożyłem, to było trochę podobnie - później jednak to naprawiłem.

 

Isnieje oczywiście możliwość, że kabelek zasilający podaje za duże napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym na zepsuty kontroler płyty głównej.Takie rzeczy niestety się zdażają >Ostatnio mojemu kumplowi tylko że padł ten od HDD na nowiutkim Gigabyte 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba będziesz musiał oddać płytę do serwisu, a jak ci nie przyjmą, to rozejrzy się po sklepach za kontrolerem FDD na PCI

ja jeszcze gdzieś mam na ISA, więc na PCI też chyba powinny być.

No, i wcześniej sprawdź napięcia na zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...