Skocz do zawartości
patrzalkens

Karta Graficzna [ Nowa ] Do 270zł [pci-e]

Rekomendowane odpowiedzi

Mam platformę na socket 754 i szukam karty graficznej do 270zł [ do gry w PES6/FIFA/CS 1.6 - może source pociągnie razem z sempron 2800+ i 1.5GB Ramu ].

Zastanawiam się nad:

GeForce 7300GT Gainward Goes Like Hell 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

Podobno robi 9k w 3DMark 03 :o pamięci na DDR3 taktowania:

taktowanie rdzenia 500 MHz

taktowanie pamięci 1 200 MHz

 

Jest też GeForce 7300GT Galaxy 256MB TV & DVI (500/1400) (PCI-E) Zalman

taktowanie rdzenia 500 MHz

taktowanie pamięci 1 400 MHz

Tylko znajomy, który pracuje w sklepie ma strasznie dużo zwrotów kart od Galaxy. Czy warto ryzykować ? Gainward Vs Galaxy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez moje ręce przewinęło się już kilka kart Galaxy. I jak dotąd żadnych problemów. Zwroty zdarzają się z reguły po nieudanych v-modach, których opisy, dla tych kart, dostępne są niemal na każdym forum. Ludzie cudują bez mierników, dają Bóg wie jakie napięcie "na oko", a później skutek wiadomy.

Wg. mnie bierz 7300GT od Galaxy, nawet nowa wersja z pamięciami 1.3ns jest OK. Palit też jest OK, tylko denerwuje mnie w tych kartach słaby obraz 2D na wyjściu analogowym. Jeśli masz LCD przez DVI to żadnej różnicy nie będzie. Chociaż osobiście brałbym Gainwarda :lol2: ze względów jakości wykonania i tego, że na tych kartach nigdy się nie zawiodłem. A 5-10klatek/s w tą czy w tą mnie nie interesuje za bardzo.

Czyli wniosek : jeśli wybierzesz jedną z kart tych 3-ech producentów to ogólnie nie powinieneś się zawieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward: Przepustowość pamięci 19 GB/s

Galaxy: Przepustowość pamięci 22 GB/s

 

Hmm Gainward to Gainward czyli wykonanie na poziomie, karta ma troszkę mniejsze parametry. Przydałby się jakiś test takich 7300GT, dysponuje może ktoś linkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do 270 to sonica , chociaż ostatnio byly sygnały że już się tak ladnie memki nie kręcą na 1500-1600.

Co do Gainwarda i jego wykonania - jakiś czas temu kupił go palit [;

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Palita 7600GS DDR3. Swietna karta i moim zdaniem wykonanie 100x lepsze niz u Galaxy, mialem obie karty i jakosc obrazu na Palicie wydaje mi sie lepsza (w 3D tego nie widac, ale ogolnie obraz 2D na Palicie fajniejszy)

 

PS. Oczywiscie Gainward to teraz Palit, wiec wszystko jedno ktora wezmiesz. Tylko ma byc DDR3 ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600GS ma niską przepustowość 14gb/s czy to nie wpłynie znacząco ? Taktowania też są niższe :/ poziom cenowy taki sam, ale jak z wydajnościa będzie :D ?

Przepustowość zależy stricte od taktowania a karta kreci się mniej więcej tak jak u mnie w sigu (bez v-modów). W rezultacie otrzymujesz wydajność lekko podkręconego 7600gt - bo specyfikacja tych kart jest identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

A może Palit Sonic HD 2600Pro 256MB DDR3 , powinien pójść na XT.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 299zl skoluje :P za 3 dni musze kupic kartę więc jakieś małe podsumowanie nvidie czy jakiegos radzisza ? OC i modowanie odpada bo nie chcę stracić gwary, po 2 nie znam się na oc i po 3 zasilaczm i na to nie pozwoli.

 

GeForce 7300GT Galaxy 256MB TV & DVI (500/1400) (PCI-E) Zalman Vs PALIT GeForce 7600GS 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Sonic) (2ns) (450/1000) Vs Radeon 2600 Pro Palit 256MB 2xDVI & TV Sonic [ za 309zł jest Radeon 2600 Pro Gigabyte 512MB 2xDVI & TV czy warto ? 10zł w tą czy w tą i tak już przekroczyłem budrzet więc :D ]

Edytowane przez patrzalkens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest najlepszy pomysl, zeby nie zmieniac tej zasilki, bo moze sie okazac, ze wezmiesz drozsza grafe i zasilka nie ruszy, a co wtedy ?

Ja bym powiedzial tak, albo bierz 2600PRO, ale odrazu wez tez lepsza zasilke, jesli masz troche wiecej kasy. Albo licytnij jakiegos Palita 7600GS 256MB DDR3 za jakies 220zl i wez Delte 400W za 60zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zdziw sie jak nie odpalisz kompa po podpeciu karty ;0

 

Mojemu sasiadowi sie to niedawno przydarzylo po wymianie grafiki, tez mial syfiasty boxowy zasilacz.

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...