Skocz do zawartości
Maverik

Lg 226 Wa-wn Vs. Samsung 226 Bw

Rekomendowane odpowiedzi

wrzuć ktoś linka do ściągnięcia jakiegoś fajnego trailera w hd ready bo ja szukam i sie doszukać nie mogę (2 minuty trailera w hd ready to jakieś 100 mb :-P)

http://bloghdtv.com/files/page_1 polecam dema sony ,philips,benq i trzeba troche cierpliwosci(rapidshare)chyba ze masz neo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy monitory LG Flatron l226WA-WN lub SF mają f-Engine bo wyczytałem różne wypowiedzi na ten temat na stronie producenta też nic nie znalazlem .może w instrukcji coś pisze ?

 

model WA-WN nie ma f-engine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radze trzymac sie z dala od wszystkich modeli z WTQ - okropne ghostowanie

 

poczytac:

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1130522

czytalem i z tego co pisza to nowsze modele z nowszym firmware nie maja takich problemow

 

---

11.09.2007 Wziolem taki monitor na probe i lipa jest ghostowanie, firmware 1.80 tak wiec odradzam monitorek

Edytowane przez RaJaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. czyli rozumiem jeżeli wybierać to serię WA .a teraz jeszcze jedna sprawa wytłumaczcie mi bo wcale nie mam o tym bladego pojęcia jaki będę miał korzyści teraz lub potem z posiadania złącza HDMI (co mogę lub co będę mógł podpiąć do niego teraz lub potem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemów z kolorami?Bo ja kupilem lg 226 wa-sn i mam taki problem że robią mi się np w grach przy szybkim ruchu kamera takie rozgraniczenia kolorów jakby była paleta 256 przy filmach też.poza tym za myszka jest zawsze mała smuga na pulpicie.Masz coś takiego bo nie wiem czy reklamować monit czy ten model ma po prostu coś takiego ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemów z kolorami?Bo ja kupilem lg 226 wa-sn i mam taki problem że robią mi się np w grach przy szybkim ruchu kamera takie rozgraniczenia kolorów jakby była paleta 256 przy filmach też.poza tym za myszka jest zawsze mała smuga na pulpicie.Masz coś takiego bo nie wiem czy reklamować monit czy ten model ma po prostu coś takiego ma.

Ja nic takiego nie zauwazyłem. Moze jest ale nie widze tego. Sprobuje jeszcze poprzygladac sie w filmach.

Smuga po myszce jest, ale tak mała ze dopoki nie słyszałes o tym, badz nie przyjzysz sie ruchowi myszki nie bedziesz wiedział o istnieniu tego. :lol2:

Radze zaprzestac czytac o wadach/problemach LCDków i korzystac spokojnie. Po miesiacu, a nawet szybciej przyzwyczaicie sie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.jeszcze coś takiego .widziałem ostatnio na LCD. w czasie ruchu wystepowały takie kwadraciki szczególnie w czasie ruchu danej osoby lub samego obrazu czy to występuje na wszystkich LCD czy tylko matryca TN ma taką przypadłość (niedoskonałość) .może lepsze LCD z matrycą TN tego nie mają .na CRT było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi stalem sie posiadaczem w/w modelu lg tylko z ta roznica ze bez wejscia componentu hdmi.. wg mnie zbedny bajer.. a jest to wersja lg 226 wtq.. monitor oczywiscie jak najbardziej polecam.. jest swietny.. kolory i wszystko inne jak najbardziej ok.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coo bleee? Wg mnie bardzo dobry monitor i niczym sie nie rozni od wa-wn.. procz tego ze nie ma tylko hdmi.. ktore jest zbedne w przypadku uzytkowania lcd'ka wylacznie do kompa.. :P

 

Co do kolegi z kwadracikami to moze ktos za bardzo przekrecil karte graficzna? artefakty? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupic tego lg 226 wa-wn by było pewnie, tanio i by była gwara na subpiksele?

Kupilem sobie ten monitorek we srode w SKLEP

zaplacilem za niego 1.279,00PLN z odbiorem osobistym w Warszawie.

Teraz widze ze kosztuje juz 1.245,00PLN + 15,00PLN Kurier.

 

Ogolnie sklep polecam, zamowilem go we wtorek a w srode juz moglem go odebrac. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coo bleee? Wg mnie bardzo dobry monitor i niczym sie nie rozni od wa-wn.. procz tego ze nie ma tylko hdmi.. ktore jest zbedne w przypadku uzytkowania lcd'ka wylacznie do kompa.. :P

 

Co do kolegi z kwadracikami to moze ktos za bardzo przekrecil karte graficzna? artefakty? :]

niestety mialem ten monitor i wystepowaly artefakty, zauwazylem je przy graniu w dod:s szczegolnie byly widoczne na krewadziach scian ale nie na kazdej mapie tak sie dzialo, po zmianie na iiyame 2201w artefaktow nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemów z kolorami?Bo ja kupilem lg 226 wa-sn i mam taki problem że robią mi się np w grach przy szybkim ruchu kamera takie rozgraniczenia kolorów jakby była paleta 256 przy filmach też.poza tym za myszka jest zawsze mała smuga na pulpicie.Masz coś takiego bo nie wiem czy reklamować monit czy ten model ma po prostu coś takiego ma.

 

Niestety mam to samo :( Czy ktoś uporał się z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemów z kolorami?Bo ja kupilem lg 226 wa-sn i mam taki problem że robią mi się np w grach przy szybkim ruchu kamera takie rozgraniczenia kolorów jakby była paleta 256 przy filmach też.poza tym za myszka jest zawsze mała smuga na pulpicie.Masz coś takiego bo nie wiem czy reklamować monit czy ten model ma po prostu coś takiego ma.

za mocny dopalacz bez możliwości wyłączenia ? na to często narzekają w LGkach

tu problem opisany (niestety po rusku):

 

Dołączona grafika

 

 

dlatego ja wolę samsungi ktore mają wyłączanie dopalacza w menu (RTA ON OFF)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak wrażenia po zakupie? :)

 

i na ile ta gwara na martwe piksele?

Monitorek bardzo fajny, zywe kolory, piekne barwy. Na poczatku nie moglem sie przyzwyczaic do olbrzymiej powieszchni roboczej, ale juz jest ok.

 

Jedynie co mnie denerwuje to wystepujace smuzenie w FIFA 2007

 

Co do divix'ow oglada sie srednio, widac niedociagniecia...ale jak usiadziesz dalej od monitora jest ok.

 

Jak masz jakies pytania, z checia odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam LG L222WA-SN, ale co sie spytam w jakims sklepie internetowym to nigdzie nie maja i nie wiedza kiedy bedzie dostawa.

Czyzby wszyscy wykupili i braklo w hurtowniach, a moze wycofuja w zwiazku z wprowadzeniem jakiegos nowego modelu. Wie ktos cos na ten temat moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam LG L222WA-SN, ale co sie spytam w jakims sklepie internetowym to nigdzie nie maja i nie wiedza kiedy bedzie dostawa.

Czyzby wszyscy wykupili i braklo w hurtowniach, a moze wycofuja w zwiazku z wprowadzeniem jakiegos nowego modelu. Wie ktos cos na ten temat moze?

 

 

bo podajesz błędny typ modelu ma być L226WA-SN a nie 222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Przeczytałem cały wątek i szczerze mówiąc to wasze posty mi nie za bardzo pomogły w wyborze wiec mam pare pytań które chcialbym wam zadać.

1)Najbardziej w LCD-kach boli mnie ta cała natywna rozdzielczość(w tych modelach jest to 1680x1050), wszystko było by ładnie i pięknie ale powiedzcie mi który z Was jest w stanie pograć w jakikolwiek nowy tytuł np Bioshock w takiej własnie rozdzielczości przy jakimś rozsądnym poziomie detali powiedzmy że medium?? Wlaśnie niewielu w tym Ja też nie, a nawet jeśli mój aktualny sprzęt by to pociągnął to wątpie że udało by sie to z jakims klasowym tytułem który ukaze sie dajmy na to za 3 miesiące a na zmiane karty graficznej co kwartał mnie niestety niestać i oto przechodzimy do sedna tego pytania.Przewarznie gram w rozdzielczości 1280x1024 w najgorszym przypadku w 1024x768 i z tego co zauważylem to jakosc obrazu na tych monitorach jest dość słaba(ogólne rozmycie wszystkiego) gdy porównamy ja do rozdzielczości natywnej, powiedzcie mi czy bardzo sie to rzuca w oczy podczas grania?? Bo szczerze mówiąc wedlug mnie np pulpit w rozdzielczości natywnej a jakiejkolwiek innejto poprostu niebo a ziemia (sprawdzałem to w sklepie na Samsungu 226bw)

2)Zauwarzylem że w ofercie Samsunga pojawił sie model 226CW, główna różnica to zwiększona gamma kolorów i z tego co wyczytałem brak loteri matrycowej, ponieważ wszystkie matryce w tym modelu pochodzą prosto od samsunga.Chętnie posłucham Waszych opinii co do tego modelu

3)LG ma wyjscie HDMI, ktos z Was próbowal podpiąc do niego PS3?? Interesowało by mnie także jak sprawa wygląda po podłączeniu do niego X360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

 

2)Zauwarzylem że w ofercie Samsunga pojawił sie model 226CW, główna różnica to zwiększona gamma kolorów i z tego co wyczytałem brak loteri matrycowej, ponieważ wszystkie matryce w tym modelu pochodzą prosto od samsunga.Chętnie posłucham Waszych opinii co do tego modelu

 

 

raczej dużo gorszy od 226BW a i cena wyższa

 

http://www.lesnumeriques.com/article-312-2156-36.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Genon

Mozna spokojnie grac w rozdziałce 1280x800 - bedzie lepiej chodzic niz na 1280x1024, a roznica w stosunku do natywnej rozdziałki jest niezauwazalna. Ja w dirta gram własnie w takiej rozdzielczosci, bo w natwywnej nie wyrabia grafika(x1900xt) i nie widze roznicy w generowanym obrazie. :)

Edytowane przez new332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...