Skocz do zawartości
ulysse1

Problem Z Zasilaczem Tagan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Byłem szczęśliwym posiadaczem zasilacza Tagan TG380-U01.

Obecnie jestem nieszczęśliwym posiadaczem.

Mój problem polega na tym, że w momencie gdy chcę włączyć komputer wiatraczki ruszają tylko na sekundę i się wyłączają.

Dioda na płycie sygnalizuje że jest zasilanie. A 3 kontrolne diody przy włączaniu komputera zapalają się dosłownie za sekundę i gasną.

Komputer po kilkunastu próbach w końcu włączy się lecz jest to męczące. Zasilacz mam od nowości i cały czas pracował z tym zestawem :

 

AMD 64 3000+

DFI LanParty Ultra-D

X800GT Sapphire

Pamięci 1 GB Astak

2x 160 GB

Nagrywarka DVD

 

Co najdziwniejsze zasilacz z innymi komputerami współpracuje bez problemu. Więc wniosek nasuwa się prosty nie jest to wina zasilacza. Jednak po podłączeniu innego zasilacza( do tego zestawu pracuje on bez problemów. Nie jest to również wina kabla bądź też gniazdka bo i to podejrzewałem. Kabel i przycisk Power też są ok.

Ma ktoś jakieś pomysły jak go sprawdzić żeby nie wysyłać go niepotrzebnie do serwisu ? W serwisie podłączą go do serwisowego kompa i im ruszy, a mnie obciążą kosztami.

 

Trochę tego wyszło jeśli jest coś niezrozumiałe to pytajcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek odepnij wszystkie peryferia ( hdd, dvd, dodatkowe wentylatory, klawiatury myszy itd. jak masz 2x512 zostaw jedna kosc) zostaw to co potrzebne do uruchomienia ekranu startowego.

Mialem kilka razy tak ze zasilacz ktory nie uruchamial p4, dzwigal p3.

Wiec bycmoze podlaczales swoj zasilacz do slabszych konfiguracji ktora dzwignal, ale pewnie nie pracowal by stabilnie, nie jest to chyba nowka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem szczęśliwym posiadaczem zasilacza Tagan TG380-U01.

Obecnie jestem nieszczęśliwym posiadaczem.

Mój problem polega na tym, że w momencie gdy chcę włączyć komputer wiatraczki ruszają tylko na sekundę i się wyłączają.

Dioda na płycie sygnalizuje że jest zasilanie. A 3 kontrolne diody przy włączaniu komputera zapalają się dosłownie za sekundę i gasną.

Komputer po kilkunastu próbach w końcu włączy się lecz jest to męczące. Zasilacz mam od nowości i cały czas pracował z tym zestawem :

 

AMD 64 3000+

DFI LanParty Ultra-D

X800GT Sapphire

Pamięci 1 GB Astak

2x 160 GB

Nagrywarka DVD

 

Co najdziwniejsze zasilacz z innymi komputerami współpracuje bez problemu. Więc wniosek nasuwa się prosty nie jest to wina zasilacza. Jednak po podłączeniu innego zasilacza( do tego zestawu pracuje on bez problemów. Nie jest to również wina kabla bądź też gniazdka bo i to podejrzewałem. Kabel i przycisk Power też są ok.

Ma ktoś jakieś pomysły jak go sprawdzić żeby nie wysyłać go niepotrzebnie do serwisu ? W serwisie podłączą go do serwisowego kompa i im ruszy, a mnie obciążą kosztami.

 

Trochę tego wyszło jeśli jest coś niezrozumiałe to pytajcie :)

prawdopodobnie wysłchy kondensatory filtrujące zasilanie układu sterującego przetwornicą i obwodu pwr_good, miałem taki przypadek też z taganem ale u22

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek odepnij wszystkie peryferia ( hdd, dvd, dodatkowe wentylatory, klawiatury myszy itd. jak masz 2x512 zostaw jedna kosc) zostaw to co potrzebne do uruchomienia ekranu startowego.

Mialem kilka razy tak ze zasilacz ktory nie uruchamial p4, dzwigal p3.

Wiec bycmoze podlaczales swoj zasilacz do slabszych konfiguracji ktora dzwignal, ale pewnie nie pracowal by stabilnie, nie jest to chyba nowka?

Uruchamiałem czystą płytę i to samo. Już każdą konfigurację sprawdzałem....

 

Czyli koledzy mówicie że to jednak mogło coś się zepsuć w zasilaczu samym i odesłać go na gwarancję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiałem czystą płytę i to samo. Już każdą konfigurację sprawdzałem....

 

Czyli koledzy mówicie że to jednak mogło coś się zepsuć w zasilaczu samym i odesłać go na gwarancję ?

jak na jednej płycie działa a na drugiej nie to u nich podczas testowania też może działać, jak będziesz odsyłał go na gwarancje to dokładnie opisz problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć przy zasilaczu taki kabelek który sie przykręca do obudowy dla uziemienia. Jak on nie jest przykręcony to są właśnie czasem takie jaja z odpalaniem kompa.

Wiem o tym kabelku :) cały czas był przykręcony do obudowy. Ale nawet jak podłączam zasilacz do innej płyty głównej i nie jest podłączony to zasilacz działa. Więc chyba wyślę go na gwarancję i opiszę dokładnie usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem kolejnym "szczesliwym" posiadaczem Tagan TG380-U01. Problem ten sam, komp podlaczony pod listwe wstaje za ktoryms razem, srednio po ok 10 min lub wiecej. Nie mam podlaczonego uziemienia, ale podlacze pod obudowe i jutro sprawdze czy wstanie normalnie. Doslownie masakra za duza kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...